ادبیات

دغدغه ام برای نوشتن بی نام پدر زیست بوم همدان بود

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در قم، جلسه نقد و بررسی رمان بی نام پدر نوشته سیدمیثم موسویان -که در جشنواره انقلاب سال 1399 قابل تقدیر شناخته شد و برگزیدگی جشنواره قلم زرین و همچنین نامزدی جایزه شهید اندرزگو در سال 1400 را در کارنامه دارد- با حضور محمدرضا جوان...

14 دی 1400

ایستاده در میانه

قیصر امین پور، پیش و بیش از هر چه چیز موفقیتش را مدیون تعادل است. تعادل در همه چیز؛ از ایدئولوژی و معنا گرفته تا زیست ادبی و ساختار و ... .

29 آذر 1400

این فیلم های عاشقانه ایرانی را ببینید

در تاریخ سینمای ایران و سال های اخیر با توجه به محدودیت هایی که در ساخت فیلم ها وجود داشته اما بعضی کارگردانان توانسته اند فیلم های عاشقانه ای را بسازند که با گذشت سال ها از ساخت آنان هنوز تماشاگران خود را دارند.

28 آذر 1400

تور اروپا: خوانش ادبیات داستانی اروپا در بانه

مسئول برگزاری دورەهای خوانش، نقد و آنالیز ادبیات دنیا بانه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در کردستان با بیان اینکه دوره های خوانش، نقد و آنالیز ادبیات دنیا به همت مجموعه فرهنگی آیندە در شهر بانه از سال 98 شروع شد، گفت: در اولین دوره، خوانش ادبیات داستان...

22 آذر 1400

روایت تنهایی و عشق در دوردست

به گزارش خبرنگاران ، مراسم رونمایی و جشن امضای رمان دوردست نوشته میثم نبی، با حضور نویسنده اثر و هادی خورشاهیان، نویسنده، شاعر و منتقد ادبی و محسن حکیم معانی، نویسنده، شاعر و منتقد ادبی، با اجرای ویدا بابالو در موسسه فرهنگی هنری هفت اقلیم برگزار گشت.

20 آذر 1400

جدیدترین شماره گاهنامه ECI News Letter

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، پنجمین شماره گاهنامه رویدادهای فرهنگی اکو، با عنوان ECI News Letter با شعار بی خبر از هم نمی مانیم در قطع روزنامه ای منتشر شد.

18 تیر 1400

تجهیز 10 کتابخانه به منابع علمی

با امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه فرهنگیان و مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران 10 کتابخانه منتخب در این دانشگاه، از سوی این موسسه به منابع علمی جدید مجهز می گردد.

15 تیر 1400

100 فیلم برتر دهه ی گذشته به انتخاب ایندی وایر؛ 3 فیلم ایرانی در فهرست است

بهترین فیلم های دهه اخیر همه چیز را عوض کردند. ده سال پیش به نظر می آمد که همه ما ذهنیت مستحکمی از فیلم ها داریم؛ کاری که می توانند بکنند، برای چه کسانی ساخته می شوند، جایی که باید آن ها را تماشا کرد و… . آن ذهنیت، غیرمنعطف و ریشه گرفته از تاریخی صد ساله...

6 تیر 1400

وزیر آموزش و پرورش: شهیدان ناب ترین تجلی زیستن برای خدا هستند

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهیدان ناب ترین تجلی زیستن برای خدا هستند، گفت: غفلت از مدرسه، غفلت از آرمان های انقلاب اسلامی است، چون آینده سازان این انقلاب، دانش آموزان هستند.

23 خرداد 1400

یادداشت، دیالکتیک آمایش سرزمین در حوزه کشاورزی و الگوی کشت ملی

خبرگزاری خبرنگاران-آمایش سرزمین در حوزه کشاورزی، فرآیند مداخله دولت در انتظام فضایی زنجیره بخش کشاورزی در چارچوب عدالت فضایی، عدالت توزیعی و توازن در توسعه سرزمینی است که ماهیتی راهبردی و ملی داشته و جزء وظایف حاکمیتی دولتها محسوب می گردد. بدیهی است...

20 خرداد 1400

مرثیه ای برای عمو قاسم

یک) هرآنچه از تو بیادم می آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می کردی و ناگهان چون شعبده بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می کشیدی.

9 خرداد 1400

پرفروش های شهر کتاب اردیبهشت اصفهان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، در گزارش این هفته به سراغ فهرست پرفروش های کتابفروشی شهر کتاب اردیبهشت اصفهان تا پیش از قرنطینه در هفته سوم فروردین ماه رفتیم.

12 اردیبهشت 1400

18 ایده برای سازماندهی وسایل که خانه را عظیم تر می نمایند!

به روزهای آخر سال رسیده ایم و حالا که همه سرگرم خانه تکانی هستیم بهترین زمان است که به سراغ چیدمان و سازماندهی وسایل خانه، محل کار و هر مکانی در آن حضور داریم، برویم. متخصصین زیادی در حوزه دکوراسیون و ترفندهای سازماندهی وسایل خانه این روزها در سراسر جهان...

7 اردیبهشت 1400

خرس مشهور دنیای بچه ها با اشعار جدید به بازار کتاب آمد

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان سعیده موسوی زاده با اعلام این خبر گفت: وینی پو خرسی ماجراجوست که علاقه زیادی به آواز خواندن و شعر گفتن دارد و شعرهایش برای بچه ها جذاب و خواندنی است.

5 اردیبهشت 1400

فراخوان طراحی و تدوین نشان برتر شهر تهران

پیرو مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، و هم راستا با راهبرد شهرهای برجسته و پیشرو در سطح بین المللی، شهرداری تهران پروژه طراحی و تدوین نشان برتر شهر تهران را در دستور کار قرار داده و با مشارکت حداکثری نخبگان، صاحب نظران و نهادهای مسئول، این امر مهم را به...

28 فروردین 1400

آشفتگی ست ببخشید

امروز دیر روزنامه آمدم. سه چهار روز آخر سال را اضطراب بی خودی دارم؛ اضطراب هم اسمش را نمی گردد، گذاشت. یک عادت است شاید. حساب کتاب هایم را چک می کنم.

19 فروردین 1400

نمایشگاه مجازی کتاب به افزایش و تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی یاری کرد

به گزارش خبرنگاران ، اسماعیل شفاعی مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در گفت وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دست اندکاران نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار کرد: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سالیان سال...

14 اسفند 1399

خبرنگاران کوچه شب؛ نور امیدی برای بقای نسخه فیزیکی آلبوم ها

تهران- خبرنگاران- نسخه فیزیکی آلبوم کوچه شب با اشعار بیژن ترقی و ادیب برومند، آهنگسازی جهانشاه برومند، آواز حسین خواجه امیری (ایرج) و خوانندگی علیرضا فریدون پور منتشر شد تا بازار موسیقی عرضه فیزیکی محصولات شنیداری را فراموش نکند.

20 بهمن 1399

خبرنگاران تکمیل پروژه های گردشگری و زیرساختی موجب توسعه منطقه آزادچابهار می گردد

چابهار- خبرنگاران- معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه مالی کشور گفت: تکمیل پروژه های گردشگری نظیر اقامتی، تفریحی، ورزشی و سایر طرح های زیرساختی موجب توسعه منطقه آزادچابهار می گردد.

19 بهمن 1399

ملک الشعرای سابق انگلیس در لیست سیاه کتابخانه بریتانیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپایک انلاین، کتابخانه بریتانیا به تازگی در اقدامی عجیب کتاب ها و آثار تد هیوز ملک الشعرای سابق این کشور را در لیست سیاه خود قرار داده است و از ارائه آنها به مخاطبان خود خودداری می نماید. طبق اطلاعات به دست آمده از مسئولان...

18 بهمن 1399
تعداد: (51)