مقالات گردشگری

گزارش، عربستان آبستن اعتراضات مردمی؛ آینده تاریک مالی ریاض

گسترش فقر و بیکاری در حالی شهروندان سعودی را به خیابان ها و اعتراض علیه حکومت کشاند که آنها از سیاست سرکوبگری رژیم آل سعود آگاهند و این امر می تواند مقدمه ای برای شروع موج گسترده اعتراضات مردمی باشد.

10 اسفند 1399

پژوهشی عملی در چهره پردازی دوره قاجاری انجام شد

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، سید عبدالمجید شریف زاده رئیس گروه پژوهشی هنر های سنتی پژوهشگاه، امروز 8 بهمن ماه با اعلام این خبر گفت: تک چهره نگاری در عصر قاجار به اوج خود رسید و ویژگی های انسانی تحت عواملی تغییر کرد.

8 اسفند 1399

خبرنگاران مهمترین چالش خانه های ورزش روستایی نبود مربی است

مشهد- خبرنگاران- رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی گفت: مهمترین چالش این فدراسیون در مورد خانه های ورزش روستایی نبود مربی بومی در این مکان هاست.

6 اسفند 1399

دلجویی از تنها نماینده استان سمنان در لیگ دسته اول فوتسال کشور

به گزارش خبرنگاران، هنوز 24 ساعت از انتشار خبر اعتراض کانون مربیان استان سمنان نسبت به بی مهری در خصوص مسائل نماینده استان در لیگ یک فوتسال کشور در خبرنگاران استان سمنان نگذشته بود که استانداری به این موضوع ورود کرد. تیم فوتسال سبحان فلز گرمسار در مسابقات...

5 اسفند 1399

هگمتانه با افق 20 ساله

اولین روز زمستان امسال گزارشی با عنوان جهان محروم از هگمتانه در همین صفحه منتشر شد؛ گزارشی که از دغدغه فعالان میراث فرهنگی در خصوص حفظ ونگهداری برخی آثار تاریخی استان همدان حکایت می کرد.

5 اسفند 1399

خبرنگاران گلایه بانوان گرگان از خاموشی محلات بافت قدیم و چند خبر از گلستان

گرگان - خبرنگاران - گلایه بانوان گرگان از خاموشی محلات بافت قدیم، برداشت 150 تن ماهی از قفس و افزایش تعداد مبتلایان به کرونا از جمله اخبار کوتاه روز سه شنبه گلستان است.

5 اسفند 1399

طراحی و فراوری 18 محصول از سوی فناوران مرکز رشد دانشگاه آزاد زنجان

رئیس دانشگاه آزاد زنجان گفت: هسته های فناور در مرکز رشد این دانشگاه مستقر شده اند و فناوران تا به امروز 18 محصول را به مرحله فراوری رسانده اند.

21 بهمن 1399

اتاق ایران، چگونگی جذب ایده و نوآوری توسط نخبگان، تسریع در فرایند صادرات با همکاری مرکز شتابدهی صادرات

خبرنگاران - در نشست مهدی اقتصادی، رئیس مرکز شتاب دهی صادرات ایران با سیدحسین سلیمی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و افغانستان، چگونگی جذب ایده و نوآوری توسط نخبگان و همچنین تسریع در فرایند صادرات با همکاری مرکز شتابدهی صادرات و اتاق های مشترک بازرگانی...

21 بهمن 1399

هشدار تازه هواشناسی؛ به ارتفاعات صعود نکنید

سازمان هواشناسی از بارش باران و در ارتفاعات برف در استان های ساحلی دریای خزر و شمال شرق کشور و کاهش دما در نیمه شمالی، شرق و جنوب شرق کشور خبر داد و ضمن ارایه توصیه های کشاورزی تاکید کرد: به ارتفاعات صعود نکنید.

21 بهمن 1399

خبرنگاران معاون وزیرکار: فعالیت تعاونی ها از ارکان تقویت اقتصاد مقاومتی است

مهاباد- خبرنگاران- معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه توسعه تعاونی ها فعالیت های مربوط به اقتصاد مقاومتی را تقویت می بخشد، گفت: تعاونی ها می توانند با جذب سرمایه های خرد محلی آن را به ارزش افزوده تبدیل نموده و به رشد مالی کشور...

21 بهمن 1399

همه آنچه از Mass Effect 4 می دانیم

شرکت بازی سازی بایوویر، چند سالی است که از ساخت قسمت بعدی مجموعه بازی های مس افکت (Mass Effect) صحبت می کند؛ مجموعه ای که به لطف سه گانه ای بزرگ، به یکی از پرطرفدارترین بازی های نقش آفرینی نسل پیش تبدیل شد. دو سه هفته پیش شاهد رونمایی قسمت بعدی مجموعه بازی های...

20 بهمن 1399

خانه ای برای معرفی طولانی ترین خیابان خاورمیانه، عکس

سال ها پیش فرهاد مینایی وکیل خوشنام دادگستری خانه ای با 480 مترمربع مساحت در نزدیکی میدان منیریه تهران خرید که از داخل آن می توانست سه نوبت در روز صدای اذان مسجد فخریه را بشنود. همین دلیل، مهمترین بهانه بود تا این خانه را سال 1345 از تقی رضا (یکی از قصاب های...

20 بهمن 1399

تمدید تعلیق پروازها بین تهران و لندن تا 30 دی

خبرنگاران : معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پس از بررسی های مجدد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعلیق پروازها بین تهران و لندن تا 30 دی ماه تمدید شد.

20 بهمن 1399

اندر احوالات مسجدی که زیر یکی از بزرگ ترین کلاهک های سنگی جهان قرار گرفته است

مسجد حضرت ابوالفضل (ع) (در زبان محلی؛ گوی مچید) در داخل مجموعه و سایت قلعه تاریخی ماکو و زیر یکی از بزرگ ترین کلاهک های سنگی جهان که مشرف به شهر ماکو است، ساخته شده است.

20 بهمن 1399

وام جدید کرونا بنگاه محور شد

در راستای حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا در دستور کار وزارت کار قرار گرفت و بر این اساس، 14 رسته شغلی منتخب که بیش ترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب...

20 بهمن 1399

ثبات اقتصادی برای کسب وکارها با پایداری شبکه ملی اطلاعات

به گزارش خبرنگاران، شبکه ملی اطلاعات با تسهیل گردش اطلاعات در داخل کشور باعث کوتاه شدن جهت دیتای کاربر داخلی شده در نتیجه اولین نفع اقتصادی آن کاهش هزینه مصرف کننده و جلوگیری از خروج بی رویه ارز برای خرید پهنای باند خارجی است.

20 بهمن 1399

خبرنگاران لیبی در سال 2020 دستخوش دخالت های قدرت های منطقه ای و بین المللی بود

تهران - خبرنگاران - حضور، نفوذ و دخالت های قدرت های منطقه ای همچون مصر، ترکیه، امارات و عربستان و قدرت های بین المللی همچون فرانسه و آمریکا در لیبی در سال 2020 سرنوشت این کشور را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

20 بهمن 1399

اجرای طرح سامان دهی محوطه پیرامون ارگ تاریخی بم

مدیرکل دفتر امور پایگاه های جهانی کشور گفت: به زودی طرح سامان دهی محوطه پیرامون ارگ تاریخی بم اجرا می گردد.

20 بهمن 1399

شروع فاز جدید روابط ریاض-پاریس، ماکرون سخنگوی جدید دربار سعودی

خبرنگاران، گروه بین الملل - عبدالحمید بیاتی: بعد از انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان (سوم نوامبر) آمریکا و معین شدن پیروزی جو بایدن، شاید بتوان گفت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بیش از جمهوریخواهان افراطی ایالات متحده ناراحت شدند.

20 بهمن 1399

13 بنای تاریخی کرمان به مزایده گذاشته شد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، مجتبی شفیعی پنجشنبه 11دی ماه 1399، اعلام کرد: ارگ تاریخی راین، باغ موزه هرندی، خانه اوشیدری، خانه بانک توکلی و خانه دانایی کرمان، خانه ایرانمنش بافت، خانه بهادر الملک بردسیر،...

20 بهمن 1399
تعداد: (318)