اخبار سیاسی

وزیر آموزش و پرورش: شهیدان ناب ترین تجلی زیستن برای خدا هستند

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهیدان ناب ترین تجلی زیستن برای خدا هستند، گفت: غفلت از مدرسه، غفلت از آرمان های انقلاب اسلامی است، چون آینده سازان این انقلاب، دانش آموزان هستند.

23 خرداد 1400

یادداشت، دیالکتیک آمایش سرزمین در حوزه کشاورزی و الگوی کشت ملی

خبرگزاری خبرنگاران-آمایش سرزمین در حوزه کشاورزی، فرآیند مداخله دولت در انتظام فضایی زنجیره بخش کشاورزی در چارچوب عدالت فضایی، عدالت توزیعی و توازن در توسعه سرزمینی است که ماهیتی راهبردی و ملی داشته و جزء وظایف حاکمیتی دولتها محسوب می گردد. بدیهی است...

20 خرداد 1400

اهداف ترکیه از پروژه مجدداً آسیا کدام کشورها هستند؟

در شرایطی که روابط ترکیه با غرب، تعریف چندانی ندارد، کوشش برای ارتقای روابط سیاسی و مالی با کشورهای قاره آسیا، برای سیاست خارجی این کشور به هدفی استراتژیک تبدیل شده است.

19 خرداد 1400

نروژ به آمریکا اجازه فعالیت های نظامی در خاکش را داد

نروژ که مرزی کوچک با روسیه دارد، خاطرنشان کرد که با آمریکا برای چگونگی انجام فعالیت های نظامی آمریکا در خاک این کشور اروپایی توافقی اصلاح شده را امضا نموده است.

11 خرداد 1400

داعش ابزاری برای بهره برداری آمریکا در عراق است

به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، فالح الفیاض رئیس سازمان حشد شعبی سخنانی را در مورد حمایت های ایالات متحده آمریکا از تروریست های تکفیری داعش در عراق مطرح نمود.

8 خرداد 1400

شروع دور چهارم مذاکرات وین با ازسرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام

خبرگزاری خبرنگاران- دور چهارم مذاکرات وین امروز با از سر گیری نشست کمیسیون مشترک برجام در گراندهتل وین شروع شد.

7 خرداد 1400

جزئیات واردات واکسن کرونا اعلام شد

اعلام گمرک ایران به سازمان غذا و دارو نشان می دهد که از 15 بهمن ماه سال گذشته تا 26 فروردین ماه سال جاری یک میلیون و 995 هزار و 800 دوز واکسن کرونا وارد، ترخیص و تحویل وزارت بهداشت شده است.

6 خرداد 1400

حمایت دبیرکل ناتو از اوکراین و جمهوری چک در تقابل با روسیه

دبیر کل ناتو در نشست خبری با استقبال از تنش زدایی مسکو با کی یف، ضمن ابراز حمایت از اوکراین گفت که ناتو با دولت جمهوری چک در زمینه اخراج دیپلمات های روسیه ابراز همبستگی می نماید.

31 اردیبهشت 1400

خبرنگاران هرگونه تجمع عاملی برای شیوع بیشتر کروناست

ارومیه- خبرنگاران- مسوول کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه هرکجا تجمع باشد، احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاست، ادامه داد: این تجمع می تواند صف های مختلف، دورهمی های خانوادگی یا حتی مجامع انتخاباتی...

25 اردیبهشت 1400

خبرنگاران ظریف: ایران و ایالات متحده دیداری نخواهند داشت

تهران - خبرنگاران - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هدف نشست آینده کمیسیون مشترک برجام را نهایی کردن رفع تحریم ها و اقدامات هسته ای، از طریق طراحی جهت رفع تمام تحریم ها، و پس از آن توقف تدابیر جبرانی از سوی ایران بیان کرد و گفت: ایران و ایالات متحده...

20 اردیبهشت 1400

آداپتور برق از جعبه آیفون های جدید حذف می گردد

شرکت اپل گفت تصمیمش برای توقف عرضه آداپتور برق به همراه محصولاتی نظیر آیفون 12 در مصرف 861 هزار تن فلزات شامل مس، روی و قلع صرفه جویی خواهد نمود.

20 اردیبهشت 1400

رزمایش مشترک نیروهای نظامی روسیه و بلاروس در ماه جاری

وزارت دفاع روسیه از برگزاری دو مرحله مانور نظامی مشترک نیروهای هوابرد این کشور و نیروهای عملیات ویژه ارتش بلاروس در خاک دو کشور، طی ماه مارس (اسفند-فروردین ماه) اطلاع داد.

17 اردیبهشت 1400

شریعتمداری : اولویت جمهوری اسلامی ایران تعامل و توسعه روابط با کشورهای همسایه است

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیامی توییتری اولویت کشورمان را تعامل و توسعه روابط با کشورهای همسایه دانست و امضای نقشه راه پنجساله پیرامون همکاری های دو جانبه و مشترک با جمهوری عراق را به همین دلیل مطرح نمود .

16 اردیبهشت 1400

ویزای آمریکا: پشت پرده افزایش مشاهده یوفوها در آمریکا چیست؟

خبرنگاران نوشت: خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی به آنالیز علت افزایش موارد مشاهده اشیای پرنده ناشناس (یوفوها) در آمریکا در دوران همه گیری کرونا پرداخت.

16 اردیبهشت 1400

گردشگری بی پشتوانه نفتی ها

112سال از کشف نخستین چاه نفت در مسجدسلیمان می گذرد اما کمتر معرفی، پژوهش و انتها نامه ای درباره تاریخچه کشف صنعت نفت، حضور انگلیسی ها در ایران، صنایع و تجهیزات و هرآنچه مرتبط با تاریخ کشف نخستین چاه نفت در آسیاست، وجود دارد.

15 اردیبهشت 1400

پرفروش های شهر کتاب اردیبهشت اصفهان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، در گزارش این هفته به سراغ فهرست پرفروش های کتابفروشی شهر کتاب اردیبهشت اصفهان تا پیش از قرنطینه در هفته سوم فروردین ماه رفتیم.

12 اردیبهشت 1400

اندیشکده روسی، بحران تفکر سیستمی در آمریکا

ایالات متحده آمریکا همیشه به یک گذشته بزرگ اشاره می کند که همین موضوع مانعی در برابر درک واشنگتن نسبت به تغییرجهان و پایان دوره انحصار ژئوپلیتیک یک قدرت است.

11 اردیبهشت 1400

ماجرای پرواز حاشیه ساز آبادان-مشهد

شرق نوشت: در ماه های ابتدایی همه گیری ویروس کرونا اگرچه تمام مناسبات حمل و نقل با تغییر و تحولاتی همراه شد و تعداد مسافران تاکسی، قطار و حتی اتوبوس ها کاهش پیدا کرد، اما شرکت های هوایی به شکل پیش تر به کار خود ادامه دادند و برخلاف بعضی اخبار تعداد مسافران...

9 اردیبهشت 1400

گزینه های فشار و دیپلماتیک برای رویارویی با کره شمالی روی میز است خبرنگاران

وزیر خارجه آمریکا امروز (پنجشنبه) و چند ساعت پس از آنکه یکی از مقام های ارشد دیپلماتیک کره شمالی هرگونه مصاحبه با واشنگتن را رد کرد، گفت: آمریکا در حال آنالیز گزینه های فشار و دیپلماتیک در قبال کره شمالی است.

2 اردیبهشت 1400

فرانسه: تعدادی از موانع فنی و سیاسی باید در مذاکرات برجام کنار گذاشته گردد

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت که تعدادی از موانع فنی و سیاسی باید در مذاکرات برجام کنار گذاشته شوند تا مذاکرات هدفمند و سازنده تر شوند.

1 اردیبهشت 1400
تعداد: (427)