سلامتی و پزشکی

بازگشایی کتابخانه کاخ نیاوران پس از 11 ماه تعطیلی

کتابخانه اختصاصی کاخ #نیاوران باز شد. این موزه به خاطر اجرای پروژه بهسازی و حفاظت و بازسازی آثار، بنا و تزئینات وابسته به #معماری 11 ماه تعطیل بود.

20 اردیبهشت 1401

ضعف معرفت در ادبیات امروز ایران بیداد می نماید

به گزارش خبرنگاران در ایلام، دو مجموعه شعر کُردی که لیمه و که مووته ر و هۊچ بی هچان سروده ظاهر سارایی شاعر پیشکسوت ایلامی به وسیله بهروز سپیدنامه جامعه شناس و منتقد ادبی در کانون ادبی هانا در حوزه هنری ایلام نقد و آنالیز شد.

14 اردیبهشت 1401

رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی منصوب شد

تهران (پانا) - معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی احسان شریفی پور را به مدت 4 سال به عنوان رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی منصوب کرد.

13 اردیبهشت 1401

4 انتصاب نو استاندار گلستان، آزاده رجبی مدیرکل امور بانوان شد

خبرنگاران/گلستان استاندار گلستان طی احکام جداگانه ای امروز سه دستیار خود و یک مدیرکل ستادی استانداری را منصوب کرد.

11 اردیبهشت 1401

جزئیات پروتکل های کرونایی برای سفرهای نوروزی

با وجود توسعه سویه امیکرون در کشور، آمارها نشان می دهد که نه تنها رعایت پروتکل های بهداشتی فرایند کاهشی پیدا نموده بلکه تا به امروز هیچ محدودیتی برای سفرهای مردم با وسایل نقلیه شخصی تصویب نشده که البته به نظر می رسد برای سفرهای نوروزی آنالیز های در ستاد...

5 اردیبهشت 1401

ورزش در خانه و حفظ سلامتی در دوران کرونا

در دنیای امروز با افزایش مشغله در زندگی و کمبود وقت، بسیاری از افراد وقتی برای ورزش کردن در بیرون از خانه و سالن های ورزشی و باشگاه ها پیدا نمی کنند. از طرفی از اهمیت ورزش روزانه در سلامتی و تاثر آن بر رهایی از انواع بیماری ها نمی توان غافل شد؛ بنابراین...

3 اردیبهشت 1401

انتقال یک زن باردار و یک بیمار قلبی به ریگان

خبرنگاران/کرمان عصر امروز یک زن باردار از روستای راهنمایی آباد و یک بیمار با مشکل قلبی از روستای حلیله به وسیله امدادهوایی جمعیت هلال احمر استان کرمان به شهرستان ریگان انتقال داده شد.

28 فروردین 1401

با این راهکارها اضطراب و استرس خود را مهار کنید

همه ما در برخورد با برخی اتفاقات، دچار استرس می شویمدنیایی که ما در آن زندگی می کنیم، هرروز پیچیده تر می شود. انتخاب های متعدد ما را احاطه کرده اند. از فهرست صد هزار ترکیب نوشیدنی در استارباکس گرفته تا بیست و هفت اپلیکیشن کاربردی روی یک گوشی هوشمند معمولی....

25 فروردین 1401

تور ارزان گرجستان: دیدنی های شهر تاریخی تلاوی در گرجستان

7 مورد از جاذبه های دیدنی تلاوی | Telavi در گرجستانشهر تلاوی مرکز استان کاختی در شرق گرجستان است. این شهر حدود 22000 نفر جمعیت دارد. در قرن 17 میلادی شاه عباس اول به پادشاهان کاختی حمله کرد گرمی مرکز آنان را ویران ساخت. پس از آن تلاوی مرکز پادشاهان کاختی بود. عتیقه...

22 فروردین 1401

تور مجارستان ارزان: حمام های آب گرم سیچینی ، لذت آب تنی در آب های گرم مجارستان

حمام های آب گرم سیچینی اولین حمام های حرارتی بودند که در سال 1881 در پارک شهر بوداپست مجارستان در ساختمان مجلل نئوپارک ساخته شدند.

18 فروردین 1401

وزارت امورخارجه یمن: جنایت های ائتلاف بدون مجازات نمی ماند

وزارت امورخارجه دولت نجات ملی یمن شنبه شب در بیانیه ای ضمن تقدیر از همبستگی ملل آزادی خواه جهان با ملت مظلوم یمن گفت که جنایت های ائتلاف بدون مجازات باقی نخواهد ماند.

7 فروردین 1401

برای سفرهای ضروری در زمان شیوع کرونا، چه نکته هایی را رعایت کنیم؟

با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا، نمی توان از بعضی سفرهای ضروری اجتناب کرد؛ اما با رعایت یک سری اصول ساده امکان پیشگیری از مسائل احتمالی وجود دارد.

2 فروردین 1401

ابلاغ جدیدترین مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران

شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) در اطلاعیه ای خطاب به روسای شعب هما و مدیران دفاتر خدمات هوایی، آخرین بروز رسانی مقررات پذیرش مسافران ورودی به ایران را ابلاغ کرد.

24 اسفند 1400

ابتلا به امیکرون هر 1.5 تا 3 روز 2 برابر می گردد

سازمان جهانی بهداشت گفت گونه اُمیکرون در 89 کشور گزارش شده و تعداد موارد ابتلا در مناطقی که سرایت محلی را ثبت نموده اند، طی 1.5 تا 3 روز دو برابر می گردد.

20 اسفند 1400

سوزاندن لاستیک در زمین های کشاورزی ممنوع است

اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: هرگونه آتش سوزی و سوزاندن لاستیک و سایر مواد در زمین های کشاورزی ممنوع است.

7 اسفند 1400

آمار فوتی های کرونا امروز یکشنبه 26 دی 1400

خبرنگاران- بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 31 بیمار کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و 2هزار و 292 بیمار دیگر نیز شناسایی شدند.

5 اسفند 1400

70 درصد واجدین شرایط دز سوم واکسن کرونا در آذربایجان شرقی، هنوز واکسن دریافت نکرده اند

خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: 70 درصد از واجدین شرایط دریافت دز سوم کرونای آذربایجان شرقی هنوز به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکرده و واکسن دریافت نکرده اند.

28 بهمن 1400

شیوع پدیده پشم خواری در گوسفندان؛ ارمغان تلخ خشکسالی

خبرنگاران/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: این پدیده نوعی ناهنجار رفتاری است و به درجات مختلف در نقاط متفاوت کشور بسته به اندازه بارندگی و شرایط محیطی چرای گوسفندان فرق دارد. این مساله با مسائل متعددی از جمله کمبود مواد...

27 بهمن 1400

اُمیکرون در کشور همچنان رو به افزایش

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با تاکید بر لزوم مداخلات اقناعی و اجباری برای واکسیناسیون کرونا، گفت: از جمعیت 67 میلیون نفری که انتظار داشتیم واکسن تزریق نمایند، حدود 60 میلیون نفر برای دز اول واکسینه شدند، ولی سرعت موارد تازه تزریق بسیار کاهش یافته...

27 بهمن 1400

ویس کرمی: وزارت بهداشت قطعا کوتاهی هایی در بحث ظرفیت افزایش پزشک داشته است

نماینده مردم خرم آباد درباره بحث کمبود پزشک در کشور گفت: حرف ظاهری دوستان وزارت بهداشت این است که جوانب طرح افزایش ظرفیت پزشک بررسی شود. با توجه به رشد جمعیتی که انشاءالله رخ دهد ظرفیت پزشکان باید بیشتر شود.

23 بهمن 1400
تعداد: (491)