مسکن ملی را 25 درصد ارزان تر تحویل می دهیم

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده درباره اثر ارائه بسته حمایتی به سازندگان و مالکان زمین در طرح مسکن ملی گفت: مهم ترین اثرگذاری این بسته حمایتی که جزییات آن اعلام شده، فراوری مسکن با کاهش 25 درصدی قیمت تمام شده است.

مسکن ملی را 25 درصد ارزان تر تحویل می دهیم

جهت دریافت خدمات بازسازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

وی با بیان اینکه بسته حمایتی تعریف شده می تواند تا 25 درصد قیمت تمام شده فراوری مسکن را کاهش دهد، گفت: در طرح اقدام ملی هم قرار بر این است که واحدها با قیمت تمام شده به جامعه هدف واگذار گردد و بسته های حمایتی هم تنها شامل حال پروژه های تعریف شده در طرح اقدام مسکن ملی می گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تمام متقاضیانی که وارد طرح اقدام ملی می شوند، چه کسانی که اراضی خود را در این پروژه عرضه می نمایند و چه سرمایه گذارانی که قصد عرضه واحدهای نیمه تمام را به وسیله طرح مسکن ملی دارند، به نسبتی که از امکانات بسته حمایتی استفاده می نمایند باید قیمت تمام شده را کاهش دهند.

معاون امور مسکن و ساختمان گفت: البته تمام تسهیلات و مزایای بسته حمایتی شامل حال پروژ ه های نیمه تمام نخواهد شد چراکه برای مثال پروژه های نیمه تمام مراحل دریافت پروانه و بعضی از خدمات مهندسی را دریافت نموده اند و تخفیفات بسته حمایتی در این بخش ها برای این گروه از پروژه ها موضوعیت ندارد.

محمودزاده همچنین درباره نحوه عرضه پروژه مسکن ملی تهرانسر گفت: تهرانسر یک پروژه چندگانه است که بخشی از آن کلنگ زنی شده است و بعضی از پلاک های این پروژه کلنگ زنی خواهند شد.

وی با بیان اینکه این پلاک ها به مروز به مشارکت گذاشته می گردد و برای آن ها شریک انتخاب و معین خواهد شد، ادامه داد: تا زمانی سهم دولت و سهم بخش خصوصی (شریک دولت در اجرای پروژه های مسکن ملی مشارکتی) تعیین نگردد، نمی توان درباره نحوه واگذاری آن تصمیم گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سیستم مشارکت، آورده دولت زمین است و سهم سازنده (شریک دولت) هزینه های خدمات مهندسی و پروانه، طراحی، ساخت و تحویل است. محصول نهایی، نسبت به آورده ای که طرفیت داشتند تقسیم خواهد شد.

محمودزاده اضافه کرد: با توجه به قیمت زمین و هزینه تمام شده ساختمان، سهم دولت و شریک از تعداد واحدهای ساخته شده در پروژه مشارکتی تعیین می گردد و در آن موقع براساس قیمت کارشناسی شده واحدها سهم طرفین جدا می گردد. بنابراین تا زمانی که سهم دولت و شریک جدا نگردد، نمی توانیم تعهدی برای آن ایجاد کنیم. پروژه های مشارکتی باید به نقطه ای برسد که قابلیت تقسیم سهم بین شرکا باشد.

وی با اشاره به سایر پروژه های مشارکت مسکن ملی در تهران گفت: اراضی موجود در منطقه 22 قابلیت اجرای مسکن ملی در قالب پروژه های مشارکتی را دارند که در صورت درخواست بخش خصوصی وارد پروژه خواهیم شد اما پلاک های بزرگی نیستند.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 794

به "مسکن ملی را 25 درصد ارزان تر تحویل می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکن ملی را 25 درصد ارزان تر تحویل می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید