اپراتورها موتور توسعه ارتباطات و خدمات هوشمند هستند

به گزارش مجله کارنیکان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از شرکت ایرانسل اپراتورها را موتور حرکت توسعه ارتباطات و خدمات دانست و از آنان خواست برای ارتقای شبکه و ارائه خدمات با کیفیت به مردم کوشش نمایند.

اپراتورها موتور توسعه ارتباطات و خدمات هوشمند هستند

به گزارش خبرنگاران، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از شرکت ایرانسل و در جمع مدیران این شرکت با اشاره به برنامه دولت سیزدهم برای توسعه ارتباطات پرسرعت و استقرار دولت هوشمند و ارائه خدمات با کیفیت به مردم، گفت: بستر تمام این اقدامات و فعالیت ها شبکه ملی اطلاعات است که استقرار آن به عنوان مهم ترین برنامه وزارت ارتباطات در حال پیگیری است.

زارع پور با بیان اینکه شاید برای مردم شبکه ملی اطلاعات به عنوان یک سوال مطرح گردد، اضافه نمود: در پاسخ باید بگویم شبکه ملی اطلاعات از دو بال شبکه و خدمات تشکیل شده است که باید بتوانیم با توسعه این دو بال تا سال 1404 شبکه ای پرسرعت، با کیفیت و امن داشته باشیم.

وزیر ارتباطات توسعه شبکه ثابت و ارتقای شبکه همراه را یکی از برنامه های وزارت ارتباطات گفت و گفت: با توسعه این شبکه می توانیم خدمات متنوعی ارائه کنیم و کام مردم را با این خدمات شیرین کنیم.

وی با تاکید به اینکه باید تمام خدمات دولتی و بعلاوه بخش های عمومی و خصوصی به وسیله پنجره واحد به مردم ارائه گردد، اضافه نمود: با توانمندی های جوانان ایرانی و با یاری فناوری می توانیم زندگی مردم را تسهیل کنیم.

زارع پور با اشاره به اینکه اپراتورها در این حوزه نقش کلیدی دارند و موتور این حرکت هستند، گفت: ایرانسل باید کوشش کند کیفیت شبکه خود را ارتقا دهد تا حداکثر رضایت مردم در این حوزه به دست آید.

وی با اشاره به توسعه شبکه بر اساس فیبر نوری و ارتقای کیفیت، اضافه نمود: باید سرعت شبکه بهبود یابد زیرا مردم ما شایسته سرعت های چند گیکابیت بر ثانیه هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اقدامات ایرانسل برای ارائه خدمات الکترونیکی اشاره نمود و گفت: اقدامات خوبی در این حوزه انجام داده اید و این شرکت می تواند به عنوان نخستین اپراتور خدماتی در حوزه فناوری اطلاعات، به مردم خدمات ارائه دهد.

زارع پور به مدیران ایرانسل درباره استفاده از توان داخل و بومی سازی شبکه تاکید نمود و گفت: استفاده از ظرفیت های داخلی را به عنوان تکلیفی ملی در نظر بگیرید و تا حد امکان از ظرفیت های داخلی بهره ببرید.

وی بعلاوه از مدیرعامل این شرکت خواست بر اساس تعهد ایرانسل برای توسعه روستایی، بیش از 700 سایت روستایی ابلاغ شده را هر چه سریع تر راه اندازی کند.

وزیر ارتباطات بعلاوه به مشکلاتی که در روزهای گذشته برای برنامه شاد ایجاد شده اشاره نمود و از مدیران این شرکت و همراه اول خواست تا اشکالات و نارسایی های این برنامه را به سرعت برطرف نمایند.

بر اساس این گزارش، با حضور وزیر ارتباطات، پروژه های هشتمین سایت 5G در شهر اندیشه، مدرسه اینترنت و ارتباطات در روستای توحیدآباد شهرستان خاش سیستان و بلوچستان و سایت تلفن همراه در روستای آغوزه دره شهرستان گلوگاه مازندران به صورت ارتباط آنلاین افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

بعلاوه مراسم آغاز عملیات عمرانی پروژه مرکز داده ایرانسل در همدان با حضور آنلاین وزیر ارتباطات برگزار گشت.

بر اساس این گزارش، وزیر ارتباطات در ابتدای ورود به شرکت ایرانسل از اقدامات و برنامه های این شرکت در حوزه زیرساخت های ارتباطی، هوش مصنوعی، خدمات دیجیتال، کلان داده ها و آموزش آنلاین آگاهی یافت و از نمایشگاه دائمی حمایت از تولیدات داخلی شرکت ایرانسل نیز تماشا کرد و مدیران هر بخش برنامه های این اپراتور در حوزه های تحقیق و توسعه، نوآوری و بومی سازی را شرح دادند.

در این برنامه، وزیر ارتباطات به وسیله پلتفرم آموزش آنلاین داناپلاس در یکی از کلاس های درس آنلاین حاضر شد و با معلم و یکی از دانش آموزان این کلاس درباره سرعت و کیفیت اینترنت و کلاس آنلاین گفت و گو کرد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2063

به "اپراتورها موتور توسعه ارتباطات و خدمات هوشمند هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپراتورها موتور توسعه ارتباطات و خدمات هوشمند هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید