استعلام سوابق پزشکی در سامانه جانا؛ اولین گام برای سفر هوشمند

به گزارش مجله کارنیکان، معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، از 17هزار ثبت نام اجرا شده در سامانه جانا خبر داد و گفت: استعلام کدملی افراد و بررسی پرونده پزشکی مسافران توسط تأسیسات گردشگری در این سامانه، اولین گام برای سفر هوشمند است.

استعلام سوابق پزشکی در سامانه جانا؛ اولین گام برای سفر هوشمند

ایرنا: محمد خیاطیان گفت: گردشگری هوشمند از سوی معاون گردشگری کشور در مهرماه 99 مطرح شد. به همین دلیل با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سامانه ای را برای بارگذاری اطلاعات تأسیسات گردشگری و گردشگران طراحی کردیم.

معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شرح داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بانک اطلاعاتی افراد را در اختیار وزارت میراث فرهنگی قرار داد که آنرا به وسیله سامانه جانا در اختیار تأسیسات گردشگری قرار می دهیم.

خیاطیان خبر داد: تا به امروز 17هزار ثبت نام در جانا اجرا شده است. در این سامانه گزینه ای برای استعلام کدملی افراد طراحی شده که شرایط پرونده پزشکی آنها توسط تأسیسات گردشگری بررسی می شود.

هتل ها، پرونده پزشکی مسافران را قبل از پذیرش بررسی می کنند و در صورت داشتن سابقه بیماری کرونا از پذیرش فرد جلوگیری می شود. در واحدهای حمل ونقل، اماکن تاریخی هم این سوابق بررسی انجام می شود که افراد با خیال آسوده سفر کنند.

معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی بررسی سوابق پزشکی را اولین قدم در خصوص سفر هوشمند بیان کرد و اضافه کرد: در آینده با استفاده از این سامانه برای محورهای پرازدحام گردشگری کشور هم برنامه ریزی می کنیم و از این سامانه برای مدیریت مراجعه کنندگان به اماکن تاریخی و جلوگیری از ازدحام در این اماکن استفاده خواهیم کرد.

خیاطیان با بیان این که خدمات یادشده توسط بخش حاکمیتی در اختیار بخش خصوصی گذاشته شده است، ادامه داد: تأسیسات گردشگری که تا به امروز ثبت نام نکرده اند می توانند عضو این سامانه شوند و این خدمات را با عنوان سفر هوشمند دریافت کنند.

پس از همه گیری کرونا و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر محدودیت سفرهای ورودی و داخلی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سفرهای مدیریت شده، هوشمند و ایمن را در دستور کار قرار داد.

در جلسات متعدد میان وزارت میراث فرهنگی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد سامانه های هوشمند جانا و ماسک با اتصال و تبادل اطلاعات لازم، ضمن دسترسی به اطلاعات افراد مبتلا به کرونا، از سفر این افراد جلوگیری شود.

سیدجواد موسوی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری روز پنچشنبه (11 دی 99) گفت 13 هزار واحد اقامتی به سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تأسیسات گردشگری (جانا) متصل است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1424

به "استعلام سوابق پزشکی در سامانه جانا؛ اولین گام برای سفر هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعلام سوابق پزشکی در سامانه جانا؛ اولین گام برای سفر هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید