اتحادیه اروپا هم لوکاشنکو را به رسمیت نشناخت

به گزارش مجله کارنیکان، انتخابات 9 اوت نه آزاد بود و نه منصفانه. اتحادیه اروپا نتایج جعلی را به رسمیت نمی شناسد. در نتیجه، هم ادای سوگند 23 دسامبر و هم دوره جدیدی که لوکاشنکو مدعی است، فاقد مشروعیت دموکراتیک هستند.

اتحادیه اروپا هم لوکاشنکو را به رسمیت نشناخت

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

اتحادیه اروپا الکساندر لوکاشنکو را به عنوان رئیس جمهور بلاروس به رمیت نمی شناسد.

به گزارش ایسنا، به نوشته فیگارو، جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا عنوان نمود که انتخابات 9 اوت نتایجی جعلی داشته و مشروعیت دموکراتیک ندارد.

وی گفت: انتخابات 9 اوت نه آزاد بود و نه منصفانه. اتحادیه اروپا نتایج جعلی را به رسمیت نمی شناسد. در نتیجه، هم ادای سوگند 23 دسامبر و هم دوره جدیدی که لوکاشنکو مدعی است، فاقد مشروعیت دموکراتیک هستند.

بورل ادامه می دهد : این انتخابات مستقیما با اراده بخش زیادی از جمعیت بلاروس مغایرت دارد.

الکساندر لوکاشنکو که اعلام پیروزی مجددش با اعتراض های گسترده همراه شد، روز چهارشنبه به طور غیرمنتطره در مراسمی سوگند ریاست جمهوری یاد کرد که پس از این مراسم، خبر آن علنی شد. این موضوع باعث شد تا بار دیگر مخالفان اعتراض های خود را در مینسک، پایتخت بلاروس از سر بگیرند. وی 26 سال است که در مسند قدرت بلاروس تکیه نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1135

به "اتحادیه اروپا هم لوکاشنکو را به رسمیت نشناخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا هم لوکاشنکو را به رسمیت نشناخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید