ماکرون: بازی ترکیه در لیبی خطرناک است

به گزارش مجله کارنیکان، رئیس جمهور فرانسه بیان نمود که ترکیه بازی خطرناک و غیر قابل تحمل را در کشور لیبی آغاز کرده است.

ماکرون: بازی ترکیه در لیبی خطرناک است

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه دیروز در سخنانی، تحرکات ترکیه در لیبی را یک نوع بازی خطرناک خواند و گفت که این اقدام آنکارا با تعهدات کنفرانس برلین برای یافتن صلح لیبی تعارض دارد.

ماکرون نقش ترکیه در لیبی را غیر قابل تحمل خواند و شرح داد: نقش آنکارا نه تنها منافع لیبی، بلکه منافع همسایگان آن، کل منطقه و همچنین اروپا را تهدید می کند.

کشور لیبی از سال 2011 میلادی در پی دخالت نظامی آمریکا و همپیمانان غربی آن بدون مجوز سازمان ملل، صحنه جنگ و درگیری داخلی است. این کشور که پس از سرنگونی معمر قذافی با بحران سیاسی گسترده ای روبرو شده است، اکنون به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است و به دنبال آن صف بندهای بین المللی در حمایت از هر یک از این دولت تشکیل شد.

با نگاهی به تحولات لیبی می توان دریافت که کشورهایی مانند ترکیه، قطر، آمریکا و انگلیس در یک صف از حکومت غرب لیبی به ریاست فایز السراج حمایت می کنند و مصر، امارات، عربستان، فرانسه و برخی دیگر از کشورها طرفدار حکومت شرق لیبی به ریاست عبدالله الثنی هستند و با ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر همکاری می کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 993

به "ماکرون: بازی ترکیه در لیبی خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: بازی ترکیه در لیبی خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید