5 اتفاق خوب بعد از ترک عادت نشستن طولانی

به گزارش مجله کارنیکان، تهران (پانا) - نشستن طولانی خطرناک است و پر از عوارض پس باید از همین لحظه این عادت مضر برای بدن را ترک کنید تا تاثیرات مثبت آن روی جسم و روان خود را ببینید.

5 اتفاق خوب بعد از ترک عادت نشستن طولانی

به گزارش نمناک، آیا شما تا به حال به این فکر نموده اید که نشستن بیش از حد باعث آسیب رسانی به بدن شما میگردد؟

بله، طی مطالعات دانشمندان به این نتیجه رسیدند که نباید بیش از حد بنشینید. در آخرین مطالعات و تحقیق ها در خصوص این مبحث تیمی از کانادا با در نظر گرفتن 17000 نفر، ارتباط بین نشستن و بیماری های که در پی آن ایجاد می گردد و در برخی مواقع موجب مرگ افراد می گردد پیدا کردند.

در طی این مطالعات به این نتیجه رسیدند که اگر یک فرد بیش از حد بنشیند، در طی چند سال مبتلا به بیماری های قلبی می گردد.

به همین ترتیب، موقعی که شما بر روی مبل می نشینید و ساعتها به تماشای تلویزیون می پردازید، باعث بروز بیماری های قلبی در بدن می گردد.

و همین طور، در مجله پزشکی بریتانیا هم به همین نتیجه رسیدند که نشستن بیش از حد منجر به مرگ خواهد شد. در مطالعات بیشتر دانشمندان به این نتیجه رسیدند ، ژن هایی که در بدن مربوط به گلوکز، چربی و قند خون می باشند در طی نشستن بیش از حد و طولانی در بدن منجر به دیابت، بیماری های قلبی ، فشارخون بالا ، سرطان و چاقی خواهند شد.

پس ، بعد از این مطالب گفته شده حتما به این نتیجه رسیده اید که باید از نشستن بیش از حد خودداری کنید و آغاز به ایستادن کنید تا از بدن خود محافظت کنید و مبتلا به بیماری های گفته شده نشوید.

در ادامه نکات مثبت را به شما خواهیم گفت که چه اتفاق های خوبی بعد از ترک نشستن طولانی رخ می دهد.

1. بهبودی خلق و خوی :

تحقیقات ثابت نموده است که اگر شما بجای نشستن بیش از حد و طولانی، با ایستید باعث ایجاد شرایط جسمی مناسبی در شما می گردد.که در اینصورت شما فورا به حس و حال خوبی دست پیدا می کنید.

2. افزایش انرژی :

مطالعات ثابت نموده اند که اگر شما بجای نشستن بیش از حد و طولانی، با ایستید باعث ایجاد احساس انرزی در بدن می گردد و با این کار دیگر لزومی ندارد که شما قهوه بنوشید.

3. کاهش کمر درد :

کمر دردی که شما در پی نشستن طولانی احساس می کردید با ایستادن در طی کاهش می یابد.

4. کاهش وزن :

اگر شما در طول روز بنشینید، حقیقت می باشد که حتما شما اضافه وزن پیدا خواهید کرد، چرا که هیچ تحرکی ندارید ولی اگر بدوید یا راه بروید و یا بطور کل تحرک جسمانی داشته باشید، حتما شما به چربی سوزی بدن خود یاری نموده اید.

5. ایجاد تمرکز :

مطالعات نشان داده اند اگر شما بایستید، باعث بهبودی در ایجاد تمرکز شما می گردد و راحت تر می توانید تمرکز کنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 تیر 1401 بروزرسانی: 3 تیر 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2163

به "5 اتفاق خوب بعد از ترک عادت نشستن طولانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 اتفاق خوب بعد از ترک عادت نشستن طولانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید