تور ارزان دبی: پاویون ایران در اکسپو دبی چقدر بازدید داشته؟

به گزارش مجله کارنیکان، همزمان با اعزام نخستین گروه از بانوان راهنمای گردشگری به اکسپو دبی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران اعلام نمود: تعداد بازدیدها از پاویون ایران از مرز 600 هزار نفر فراتر رفته است. این درحالی است که نمایشگاه جهانی اکسپو 2020 دبی از زمان افتتاح تا کنون بیش از 5.7 میلیون بازدید داشته است.

تور ارزان دبی: پاویون ایران در اکسپو دبی چقدر بازدید داشته؟

با تور ارزان دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش خبرنگاران، حسن زمانی آمار بازدید از پاویون ایران را به حضور و مشارکت بالای راهنمایان گردشگری نسبت داده است. نخستین گروه از راهنمایان گردشگری حدود 20 روز پیش به اکسپو دبی اعزام شد. معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پس از گزارش نقاط ضعف و کاستی های پاویون ایران به ویژه بخش گردشگری این پاویون در اکسپو دبی، گروهی از راهنمایان گردشگری را برای راهنمایی بازدیدنمایندگان و شکل دهی به جریان بازدیدها، به اکسپو اعزام کرد.

علی اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری ـ در نشست با علیرضا پیمان پاک ـ معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران ـ که با هدف اعزام چهار نفر از بانوان راهنمای گردشگری به نمایشگاه اکسپو دبی برگزار گردید، گفت: استفاده حداکثری رویداد دنیای اکسپو که بیش از 192 کشور دنیا در آن حضوری فعال دارند، هدفی ملی به شمار می آید و هر یک از نهادهای متولی در کوشش هستند تا گامی موثر در راستای حفظ منزلت جمهوری اسلامی ایران در این رویداد داشته باشند.

او با بیان این که نخستین بخش از پاویون ایران در اکسپو به گردشگری اختصاص یافته است، اضافه کرد: کوشش برای محتواسازی و معرفی ظرفیت های گردشگری، تاریخی و فرهنگی کشور یکی از اصلی ترین همکاری های معاونت گردشگری در این غرفه بوده است که با اعزام متناوب راهنمایان متخصص گردشگری کوشش شده انتقال اطلاعات در سطحی حرفه ای انجام پذیرد.

شالبافیان با اشاره به این که حدود دو هفته گذشته نخستین گروه راهنما جهت تشریح ظرفیت ها و پاسخ دهی به سوالات بازدیدنمایندگان غرفه جمهوری اسلامی ایران به دبی اعزام شده بود، اظهار کرد: در روزهای ابتدایی برگزاری این نمایشگاه، بازدیدنمایندگان تنها نظاره گر صرف غرفه ایران بودند، اما هم اینک با تداوم اعزام راهنمایان از فرصت موجود در سطحی شایسته بهره برداری شده است.

معاون گردشگری گفت: تا به امروز اعزام و فعالیت راهنمایان تخصصی گردشگری در غرفه ایران بازخوردهای بسیار مطلوبی داشته است و در کوشش هستیم به ویژه در رویدادهای مطرح و ملی که برنامه های متنوعی در پاویون جمهوری اسلامی ایران اجرا خواهد شد، میزبانی شایسته ای از بازدیدنمایندگان انجام گردد.

شالبافیان بعلاوه بیان کرد: گروه راهنمایان اعزامی در کوشش خواهند بود تا علاوه بر بیان توانمندی های کشور و پاسخ دهی به سوالات به وسیله عینک های واقعیت اضافه نموده نیز بازدیدنمایندگان را به تماشای مجازی جاذبه های گردشگری کشور تشویق نمایند.

او اظهار کرد: در انتخاب راهنمایان اعزامی سابقه فعالیت، مهارت های اجتماعی، تسلط به زبان های بین المللی و نیز آنالیز نتایج گزارش تورهای برگزارشده داخلی و خارجی از سوی آن ها تاثیرگذار بوده است.

به گفته معاون گردشگری، گروه اعزامی در محتواسازی از این رویداد بزرگ بین المللی نیز نقش آفرینی خواهند کرد و اطلاعات گردآوری شده از سوی آن ها به ذی نفعان داخلی قابل نشر خواهد بود.

در ادامه علیرضا پیمان پاک ـ معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران ـ و حسن زمانی ـ مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران ـ به ارائه گزارشی از اقدامات اجرا شده از مشارکت در این رویداد مهم پرداختند. گزارش آن ها با اشاره به نقش مهم راهنمایان در غرفه ایران بیان کرد که تعداد بازدیدنمایندگان از پاویون جمهوری اسلامی ایران از مرز 600 هزار نفر فراتر رفته که این آمار بی شک به علت حضور و مشارکت بالای راهنمایان گردشگری حاصل شده است.

نمایشگاه اکسپو که از تاریخ 9 مهر 1400 شروع شده است، به مدت شش ماه تا 11 فروردین 1401 در شهر دبی امارات در حال برگزاری خواهد بود. امارات پیش بینی نموده است تا 25 میلیون نفر از اکسپو بازدید نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2030

به "تور ارزان دبی: پاویون ایران در اکسپو دبی چقدر بازدید داشته؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان دبی: پاویون ایران در اکسپو دبی چقدر بازدید داشته؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید