مسائل سرمایه گذاران بخش گردشگری اردبیل در سریع ترین زمان رفع می گردد

به گزارش مجله کارنیکان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: مسائل سرمایه گذاران بخش گردشگری استان در راستای اقدام عملی برای جهش فراوری، در سریع ترین زمان ممکن رفع می گردد.

مسائل سرمایه گذاران بخش گردشگری اردبیل در سریع ترین زمان رفع می گردد

به گزارش مجله کارنیکان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، جلسه شورای برنامه ریزی خلخال ظهر روز یکم تیرماه با حضور معاون عمرانی استاندار اردبیل، مدیرکل استان، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی برگزار و مسائل و مسائل طرح های مختلف در سطح شهرستان آنالیز و راهکارهای حل این مسائل ارائه شد.

فرزاد قلندری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در این جلسه از حمایت سرمایه گذاران بخش گردشگری استان اطلاع داد و اضافه کرد: در راستای رونق بخش گردشگری در جنوب استان و شهرستان خلخال جلسه ای با حضور فرماندار و دستگاه های مربوطه برای توسعه زیرساخت های مناطق گردشگری اعم از برق، آب و راه در استانداری تشکیل می گردد تا وظیفه تمامی دستگاه ها معین شده و در سریع ترین زمان اقدام لازم انجام گردد.

او عنوان نمود: در شهر کلور به منظور رونق و توسعه گردشگری این شهر، هتل امامزاده عبدالله کلور که توسط اداره کل استان احداث شده، در اختیار شهرداری قرار می گیرد و هر اندازه تسهیلات احتیاج باشد بدون احتساب سود از وزارت کشور پیگیری و به شهرداری کلور برای تکمیل پروژه ارائه می گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به هدف گذاری احداث دو سرویس بهداشتی عمومی در خلخال گفت: انتظار می رود با مشارکت دهیاری ها و جلب مشارکت آن ها این تعداد به چهار واحد افزایش پیدا کند و در دیگر شهرستان ها نیز این امر مورد توجه قرار گیرد.

پیگیری اختصاص اعتبارات ویژه برای حل مسائل سرمایه گذاران بخش گردشگری

سیدغنی نظری نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از اقدامات اجرا شده در بخش گردشگری خلخال اظهار کرد: حضور مؤثر و مداوم مدیرکل اردبیل، در شهرستان سبب شده تا شاهد رونق اجرای پروژه ها باشیم.

او در ادامه گفت: با پیگیری های استاندار اردبیل بعضی مسائل و مسائل در سریع ترین زمان ممکن پیگیری و رفع می گردد.

نظری از پیگیری اختصاص اعتبارات ویژه برای حل مسائل سرمایه گذاران در بخش گردشگری اطلاع داد و اضافه کرد: در این زمینه با جدیت لازم اقدام خواهیم کرد.

او با اشاره به معین تکلیف هتل امامزاده عبدالله کلور عنوان نمود: این پروژه یکی از زیرساخت های مهم و اساسی در شهرستان برای جذب گردشگران به شمار می رود.

نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر با اشاره به تهیه طرح جامع گردشگری ازناو گفت: بیش از یک دهه بود که طرح جامع گردشگری ازناو خلخال آغاز شده بود اما همچنان بلاتکلیف بود اما با فعالیت های اخیر میراث فرهنگی این طرح آماده و در شورای فنی مصوب شده است.

حل مسائل طرح های گردشگری اردبیل با همراهی نمایندگان و استاندار

نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل نیز گفت: با حمایت از سرمایه گذاران خلخال به عنوان قطب گردشگری جنوب استان تقویت شده و اعتبارات مناسبی به همین منظور به خلخال اختصاص پیدا می نماید.

او احداث جهت دسترسی به مناطق نمونه گردشگری و تأمین آب و برق برای سرمایه گذاران را اولویت اداره کل استان دانست و اضافه کرد : در این زمینه تمامی اقدامات لازم را با جلب همکاری و مشارکت دستگاه های مربوطه انجام می دهیم تا زمینه برای تسهیل سرمایه گذاری در بخش گردشگری شهرستان فراهم گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل اضافه کرد: با اتمام راه اندازی جاده های گردشگری ماسال گیلوان، شال ماجولان و کلور درام که با همکاری اداره کل استان و راه و شهرسازی در حال اجراست، شاهد جذب گردشگران گیلان و زنجان به منطقه و تحول در گردشگری خلخال خواهیم بود.

او با اشاره به اجرای سه پروژه قابل بهره برداری در خلخال عنوان نمود: این پروژه ها در سال 99 افتتاح می شوند که از مهم ترین آن ها قصر چوبی برادران شاد است.

او درباره پل ازناو به عنوان طولانی ترین پل معلق دنیا گفت: زیرساخت های آب، برق و جاده دسترسی این پل در حال اجراست و با بهره برداری از آن شاهد حضور گردشگران در منطقه خواهیم بود.

فلاحی با بیان اینکه آخرین تحولات و برنامه ها در پیست اسکی اندبیل خلخال با حضور استاندار و سرمایه گذاران آنالیز شده است، عنوان نمود: تجهیزات مورد احتیاج این پیست وارد کشور شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

او با تأکید بر اینکه با یاری نمایندگان و استاندار مسائل طرح های گردشگری آنالیز و حل شده است ، توضیح داد: در سال جهش فراوری فعالیت های این اداره کل در بخش گردشگری و صنایع دستی با توجه به نقش و تأثیر آن ها در جهش فراوری ملموس و محسوس خواهد بود.

مردم منتفعین اصلی طرح های گردشگری خلخال

فریدون بابایی فرماندار خلخال نیز در این جلسه گفت: برای رونق صنعت گردشگری و افزایش فرصت های شغلی و درآمد در شهرستان انتظار می رود مردم همکاری و همراهی لازم را با سرمایه گذاران داشته باشند.

او با بیان اینکه مسائل قانونی سرمایه گذاران با رایزنی با نمایندگان مرتفع خواهد شد، اضافه کرد: عملیات عمرانی پل معلق هنوز آغاز نشده اما امید مردم در این زمینه زیاد شده است. به طور قطع مردم منتفعین اصلی طرح های سرمایه گذاری گردشگری از جمله پل معلق ازناو خواهند بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1005

به "مسائل سرمایه گذاران بخش گردشگری اردبیل در سریع ترین زمان رفع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل سرمایه گذاران بخش گردشگری اردبیل در سریع ترین زمان رفع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید