مسابقه طراحی نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع برگزار می گردد

به گزارش مجله کارنیکان به نقل از معاونت علمی و فناوری، مشارکت در شناسایی گروه های دانش بنیانی و بالا بردن دانش فنی کشور بهانه ای شد برای ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا از برگزاری دومین رویداد ملی مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع حمایت کند.

مسابقه طراحی نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع برگزار می گردد

این رویداد ملی به دنبال شناسایی گروه های دانش بنیان، نوپا و حمایت از آنها برای طراحی و ساخت نانوحسگر زیستی تشخیص سریع و تجاری سازی این تولیدات در کشور است. گروه های دانش بنیان خلاق و نوآور، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و سایر پژوهشگران و فناوران داخل و خارج کشور می توانند ایده های خلاق خود را به این رویداد ارسال نمایند.

تعریف بخش ویژه حسگرهای تشخیص ویروس کووید 19 در این رویداد

فناوری های تشخیص سریع، مثل نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع، حس گرهای پوشیدنی، حسگرهای سریع غیرمتعارف، حس گرهای تشخیص سریع کووید 19 و نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع بر پایه سامانه های میکروفلوئیدیک از موضوعات اصلی مورد توجه در این رویداد است.

این رویداد با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگرهای تشخیص سریع برگزار می گردد.

همچنین برگزاری دومین مدرسه تخصصی طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع هم در این رویداد طراحی شده است. این رویداد فناورانه نیمه دوم شهریورماه سال جاری برگزار می گردد. اگر فعالیتی در این حوزه دارید می توانید توانایی خود را با حضور در دومین رویداد ملی مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع محک بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر هم به این آدرس https://biodc.isti.ir/ مراجعه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1021

به "مسابقه طراحی نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقه طراحی نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید