چسب حساس به فشار برای مشخص میزان کفش ساخته شد

به گزارش مجله کارنیکان، دکتر سرور بهبهانی استادیار مهندسی پزشکی-بیوالکتریک و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب در مورد اختراع ثبت شده خود با اسم چسب حساس به فشار برای مشخص مقدار کفش به خبرنگاران گفت: پا قلب دوم انسان است و انتخاب کفش مناسب همیشه یکی از دغدغه های افراد در سنین مختلف به تعداد می رود.

چسب حساس به فشار برای مشخص میزان کفش ساخته شد

وی با بیان اینکه این چالش در مورد بچه ها که امکان بیان احتیاجهای خود را به طور کامل ندارند دو چندان می گردد، گفت: چسب یک بار مصرف طراحی شده شامل سنسوری است که با تحت فشار قرار گرفتن تغییر رنگ می دهد. اگر فرد چسب را در نواحی حساس پا که معمولاً در تماس با کفش قرار می گیرد نصب کند و تنها چند قدم با کفش گام بردارد، تغییر رنگی در سنسورها ایجاد می گردد که از روی این طیف رنگی ایجاد شده می توان مقدار فشار وارده بر نواحی مختلف را سنجید.

بهبهانی خاطر نشان کرد: از آنجا که اطلاعات به دست آمده تنها شامل تغییر رنگ است احتیاج به تفسیر تخصصی ندارد و کاربران معمولی بدون احتیاج به آموزش خاص و صرفاً با مطالعه توضیحات مربوط به ارتباط رنگ ها و مقدار فشار می توانند در مورد انتخاب کفش تصمیم گیری نمایند.

وی در مورد دیگر مزیت این چسب ها گفت: از سوی دیگر با توجه به اینکه فرم پای افراد با یکدیگر فرق می نماید هر فرد می تواند متناسب با اطلاعاتی که از پای خود و نواحی حساس آن در کفش دارد محل قرار گرفتن چسب را تنظیم و به طور اختصاصی از آن استفاده کند.

استاد دانشگاه آزاد اضافه نمود: این محصول نمونه خارجی ندارد و برای اولین بار است که ثبت اختراع می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1871

به "چسب حساس به فشار برای مشخص میزان کفش ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چسب حساس به فشار برای مشخص میزان کفش ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید