لایحه توقف اجرای احکام خلع ید استادیوم ها و اماکن ورزشی اصلاح شد

به گزارش مجله کارنیکان، مجلس لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع استادیوم ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع وزارت ورزش و جوانان را به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کرد.

لایحه توقف اجرای احکام خلع ید استادیوم ها و اماکن ورزشی اصلاح شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) خانه ملت، در جریان آنالیز گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در خصوص لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع استادیوم ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع وزارت ورزش و جوانان اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس این گزارش ماده واحده این لایحه بدین توضیح اصلاح شد؛ از تاریخ تصویب این قانون اجراء احکام خلع ید و قلع و قمع ورزرشگاه ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع سازمان تربیت بدنی که در اراضی متعلق به غیراحداث شده است برای مدت سه سال متوقف می گردد، سازمان تربیت بدنی موظف است ظرف مدت یادشده نسبت به توافق با مالکین اراضی یاشده به نحو ممکن از قبیل خرید اراضی، واگذاری زمین یا ملک معوض، صدور مجوز و واگذاری سهام توافق نماید.

براساس تبصره 1 این ماده واحده؛ درصورت عدم حصول توافق، بهای زمین براساس قیمت کارشناسی رسمی روز به نفع مالک، در صندوق دادگستری سپرده می گردد و سند مالکیت به نام سازمان تربیت بدنی صادر می گردد.

در تبصره 2 نیز آمده است؛ دولت موظف است اعتبارات مورد احتیاج را به گونه ای در لوایح بودجه سالانه کل کشور پیش بینی نماید که تا انتها مدت یادشده اجراء این قانون تحقق یابد.

لازم به ذکر است این موافقت با 174 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 23 رأی ممتنع از مجموع 247 نماینده حاضر در صحن انجام شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1200

به "لایحه توقف اجرای احکام خلع ید استادیوم ها و اماکن ورزشی اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه توقف اجرای احکام خلع ید استادیوم ها و اماکن ورزشی اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید