فنلاند برای چهارمین سال متوالی شادترین کشور دنیا شد

به گزارش مجله کارنیکان، سازمان ملل نام شادترین کشور های دنیا را با انتشار نسخه به روز شده گزارش شادی در دنیا گفت.

فنلاند برای چهارمین سال متوالی شادترین کشور دنیا شد

به گزارش ایسنا، فنلاند برای چهارمین سال پیاپی در صدر شادترین کشور های جهان واقع شده است و صندلی های بعد از آن، متعلق به ایسلند و دانمارک است.

سوییس و هلند نیز کشور های بعدی در جمع پنج بالانشین هستند.

در این گزارش با در نظر دریافت ملاحظاتی، سال 2020 سالی بی مانند نام گرفته است.

به گفته گروهی که این گزارش را تهیه نموده اند، کل این گزارش بر اثرات کووید-19 و چگونگی رفتار مردم جهان در شرایط همه گیری متمرکز بوده است.

آن ها می گویند: دو هدف داشتیم، نخست تمرکز بر اثرات کووید-19 بر ساختار و کیفیت زندگی مردم و دوم تشریح و ارزیابی چگونگی مقابله دولت های کل جهان با همه گیری و به ویژه کوشیدیم شرح دهیم چرا عملکرد بعضی کشور ها خیلی بهتر از دیگران بود.

در این گزارش پیروزیت کشور های آسیای شرقی، استرالیا و نیوزلند در دوران همه گیری نمایان است و در آن آمده که طبق شواهد، وقتی دولت وارد عمل می گردد مردم روحیه بهتری پیدا می نمایند.

شرایط کلی سلامت روانی و نقش همبستگی اجتماعی و اثرگیری آن از دستور های خانه مانی و رعایت فاصله گیری فیزیکی هم در این گزارش آنالیز شده است.

با آنکه سال 2020 سرشت منحصر به فردی داشت شرایط این رتبه بندی در کل شبیه سال قبل بود.

جان هلی ول، دبیر این آنالیز می گوید: شگفت انگیز است که به طور میانگین و بر اساس خودارزیابی مردم از زندگی شان، افتی در رفاه مردم رخ نداد. شاید یک دلیل این باشد که کووید 19 از نظر مردم تهدیدی بیرونی و مشترک است که بر زندگی همگان اثر گذاشته است و این باعث شده است حس همبستگی و همدردی با همنوع تقویت گردد.

انگلیس هم با پنج پله افت نسبت به سال قبل در صندلی 18 این جدول نهاده شد در حالی که آلمان با 10 پله جهش از صندلی 17 به صندلی هفتم صعود کرد.

هلی خیمنز، مدیر ارشد بخش بازاریابی بین المللی در سازمان کسب وکار فنلاند در خصوص چهار سال صدرنشینی پیاپی فنلاند می گوید: شادی فنلاندی ها ظاهری نیست و فوری به چشم نمی آید بلکه در هستی ما ریشه دارد. ما قدر چیز های کوچک زندگی روزانه را می دانیم. شادی پایدار، قدرت عظیمی به ما می دهد یعنی با فرایند زندگی کنار می آییم و همین گرایش سبب شده است تا بتوانیم از روزگار های پرچالش گذر کنیم.

کارشناسان می گویند، این کشور کوچک واقع در شمال اروپا پیروز شده نسخه و شیوه ای برای خوشبختی داشته باشد که صرفا وابسته به رفاه مالی نیست.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، 10 کشور اول در رتبه بندی شادترین کشور های جهان در سال 2021 عبارتند از:

1- فنلاند

2- ایسلند

3-دانمارک

4-سوییس

5-هلند

6-سوئد

7-آلمان

8-نروژ

9-نیوزلند

10-اتریش

بنابر گزارش ها در سرانجام این جدول نیز نام افغانستان، کشوری است که سال ها درگیر جنگ داخلی میان شورشیان طالبان و دولت افغانستان بوده و در جمع غمگین ترین کشور ها جهان نهاده شده است. اردن، تانزانیا و زیمبابوه نیست در میان کشور های پایین این رتبه بندی هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1626

به "فنلاند برای چهارمین سال متوالی شادترین کشور دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنلاند برای چهارمین سال متوالی شادترین کشور دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید