فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی تمدید شد

به گزارش مجله کارنیکان، فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی با اعلام مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت تا خاتمه دی ماه سال 98 تمدید شد.

فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی تمدید شد

به گزارش گروه دانشگاه مجله کارنیکان، شانزدهمین فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی منتشر شده است و متقاضیان جذب هیئت علمی تا 23 آذر ماه 98 فرصت داشتند که در این فراخوان ثبت نام کنند که با اعلام مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت این مهلت تا سرانجام دی ماه سال 98 تمدید شد.

در این دوره از فراخوان ثبت نام برای جذب و استخدام عضو هیئت علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته به وزارت بهداشت به صورت متمرکز و اینترنتی انجام می گیرد و ملاک ثبت نام در فراخوان متقاضیان دریافت کد رهگیری است.

شرایط اختصاصی جذب هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی

دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی و یا گواهی دوره فلوشیپ در رشته های بالینی و دانشنامه دکتری تخصصی Ph.D و یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه، حداکثر سن برای داوطلبین استخدام که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند 35 سال و برای دارندگان دانشنامه دکتری تخصصی Ph.D و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی و یا دوره فلوشیپ 45 سال است.

مستخدمینی که دارای مدرک دکتری تخصصی Ph.D، بورد تخصصی و فوق تخصصی هستند تنها در صورت باقی ماندن حداقل 15 سال از سنوات خدمت می توانند در فراخوان جذب هیئت علمی شرکت کنند. در موارد استثنایی علیرغم باقی مانده کمتر از 15 سال از سنوات خدمت چنانچه هیئت ممیزه دانشگاه - مرکزی ضرورت به کارگیری در کادر هیئت علمی تایید کنند می توانند در فرایند جذب قرار گیرند. شرایط سنی این دسته متقاضیان مطابق بند 2 شرایط اختصاصی خواهد بود.

مستخدمین کشوری با مدرک کارشناسی ارشد و افراد مشغول به تحصیل نمی توانند در فراخوان شرکت کنند. چنانچه متقاضیان در زمان انجام مراحل جذب در آزمون دکتری تخصصی Ph.D یا فوق تخصص و یا فلوشیپ پذیرفته شوند نیز مشمول این بند بوده و پرونده آن ها از دستور کار جذب خارج خواهد شد.

شرکت متعهدین خدمت به دانشگاه ها و دانش آموختگان مقاطع مورد تایید تحصیلی، در آزمون فراخوان دانشگاه ها بلامانع است. شرکت در فراخوان متعهدین خدمت که تعهدات را در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی می گذرانند در فراخوان سایر دانشگاه ها به غیر از دانشگاه محل تعهد یا خدمت با موافقت کتبی موسسه مبداء ممکن خواهد بود.

متقاضیان کارشناس ارشد و دکتری تخصصی Ph.D که بنا به نیاز دانشگاه بصورت کتبی، تعهدات خود را به صورت غیر هیئت علمی می گذرانند نیز می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت کنند.

شرکت در فراخوان برای مشمولین قانون نحوه تامین هیئت علمی، بعد از گذشت دوره ضرورت 24 ماه میسر است. جذب نهایی و پیمانی شدن افراد مذکور پس از اتمام تعهد و انجام فرایند صدور کارت سرانجام خدمت خواهد بود.

متخصصین متعهد خدمت درمانی تنها در صورت تائید کمیسیون مشترک درمان و آموزش وزارت بهداشت می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد و در صورت موافقت کتبی دانشگاه مبدا در فراخوان سایر دانشگاه ها شرکت کنند. چنانچه کمتر از 6 ماه به سرانجام تعهدات درمانی متقاضیان باقی مانده باشد شرکت آن ها در فراخوان علی رغم عدم دارا بودن موافقت کمیسیون مشترک آموزش و درمان وزارت بهداشت در فراخوان دانشگاه های علوم پزشکی بلامانع است.

متخصصین دارای دانشنامه تخصصی دندانپزشکی که به صورت درمانی یا هیئت علمی در دانشگاه تعهد می گذرانند می توانند در فراخوان دانشگاه محل انجام تعهدات شرکت کنند.

دارندگان مدرک قبولی دانشنامه فوق تخصصی که تعهدات فوق تخصص را به صورت درمانی یا هیئت علمی می گذرانند تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد خود شرکت کنند. این متقاضیان پس از شروع تعهدات می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت کرده و تنها در صورت باقی ماندن حداکثر 6 ماه از تعهدات و با تایید کتبی دانشگاه مبداء در فراخوان سایر دانشگاه ها نیز شرکت کنند.

بر اساس مصوبات هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان می توانند جهت شرکت در فراخوان چهار انتخاب داشته باشند که باید دو انتخاب آموزشی و دو انتخاب پژوهشی باشد. واجدین شرایط نخبگی با امتیاز ویژه در فرآیند پذیرش هیئت علمی دانشگاه ها دارای اولویت هستند مشروط بر آنکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه کنند.

ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالای 25 درصد، آزادگان بالای 3 سال اسارت، همسران و فرزندان جانبازان بالای 50 درصد، همسران و فرزندان شهدا و فرزندان آزادگان با بیش از 3 سال اسارت که دارای مدرک دکتری مورد تایید وزارتین علوم و بهداشت هستند از اولویت جذب برخوردارند.

دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا سطح 3 حوزوی در گروه معارف اسلامی تنها در صورت دارا بودن حداقل 3 سال سابقه تدریس می توانند در فراخوان دانشگاه های علوم پزشکی شرکت کنند.

متقاضیانی که از طریق آموزش از راه دور دوره های مجازی و یا دوره های غیرحضوری تحصیلات خود را به سرانجام رسانیده اند نمی توانند در فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی شرکت کنند.

متقاضیانی که بورسیه دانشگاه خاصی هستند تنها در صورت انتقال تعهدات بورس به دانشگاه دیگر می توانند در فراخوان آن دانشگاه شرکت کنند، در غیر این صورت تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد بورسیه شرکت کنند.

شرکت در فراخوان دو دانشگاه مجاز خواهد بود، لیکن داوطلب فقط می تواند یکی از دانشگاه ها را دانشگاه مادر تهران، ایران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد، کرمان و اهواز انتخاب کند.

لازم به ذکر است؛ از بین اولویت های انتخابی متقاضی، اولویت با جذب در دانشگاهی است که هیئت مرکزی جذب تائید کرده است و متقاضی مکلف است در اولین محلی که هیئت مرکزی جذب تائید می کند به خدمت مشغول شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 496

به "فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید