طرح مشاغل خانگی چه تعداد شغل ایجاد کرد؟

به گزارش مجله کارنیکان، رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی گفت: از ابتدای اجرای طرح مشاغل خانگی تا کنون 800 هزار شغل جدید در کشور به وجود آمده و فرایند صدور مجوز مشاغل خانگی به شکل الکترونیکی دنبال می گردد.

طرح مشاغل خانگی چه تعداد شغل ایجاد کرد؟

مهناز امامدادی در گفت وگو با مجله کارنیکان، درباره آمار ایجاد اشتغال در بخش خانگی گفت: از ابتدای اجرای طرح مشاغل خانگی تا به امروز بیش از 800 هزار شغل جدید در کشور ایجاد شده و بیشترین تقاضا در حوزه فراوری پوشاک و اقلام بهداشتی و در روستاها دامداری و کشاورزی بوده است.

وی اضافه نمود: در این مدت نزدیک به دو میلیون و 800 هزار نفر در قالب طرح ثبت نام کردند که از این تعداد یک میلیون و 600 هزار نفر پیروز به دریافت مجوز شده و یک میلیون و 130 هزار نفر برای دریافت وام به بانکها معرفی شده اند.

امامدادی با اشاره به صدور مجوز مشاغل خانگی گفت: در حال حاضر مدت زمان دریافت مجوز مشاغل خانگی بسته به نوع طرح متفاوت است. بعضی از طرح ها به آنالیز بیشتر مراجع ذیربط احتیاج دارند اما یکسری از طرح ها در مدت زمان کمتر و دو هفته ای به نتیجه می رسد.

به گفته رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با الکترونیکی شدن صدور مجوز مشاغل خانگی فرایند کار با سرعت بیشتری دنبال می گردد به نحوی که متقاضیان حضور کمتری در ادارات کار پیدا می نمایند و از این طریق میزان رضایتمندی متقاضیان هم افزایش می یابد.

امامدادی گفت:متقاضیان طرح مشاغل خانگی به وسیله کد رهگیری که در اختیار آنها قرار می گیرد می توانند پفراینده خود را پیگیری نمایند و بدون مراجعه حضوری، شرایط پفراینده از مرحله اخذ مجوز تا ارجاع به دستگاه اجرایی به آنها پیامک و اطلاع رسانی می گردد.

به گزارش مجله کارنیکان، با همکاری دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و واحد فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اخیرا مجوزهای مشاغل خانگی به طور کامل به صورت الکترونیکی صادر می گردد. کاهش زمان و هزینه، تامین رضایت متقاضیان و تسریع در انجام امور از جمله مزیتهای صدور الکترونیکی مجوز مشاغل خانگی به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 831

به "طرح مشاغل خانگی چه تعداد شغل ایجاد کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مشاغل خانگی چه تعداد شغل ایجاد کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید