ضرورت استفاده از ماسک در مجتمع های تجاری و ادارات آذربایجان غربی

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا و نقش مهم ماسک در پیشگیری از ابتلا به این ویروس گفت: به جهت پیشگیری از فرایند روبه رشد شیوع کرونا، ارائه خدمات در مجتمع های تجاری، بازارهای تاناکورا، مراکز بیمارستانی، داروخانه ها و دستگاه های اجرائی منوط به استفاده از ماسک است.

ضرورت استفاده از ماسک در مجتمع های تجاری و ادارات آذربایجان غربی

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

محمدمهدی شهریاری امروز شنبه 24 خرداد در چهل و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از کوشش کادر درمان و پرستاران در مبارزه با کرونا و نیز دستگاه های اجرائی که به وظایف شان در مقابله با کرونا بخوبی عمل می کنند، اضافه نمود: متاسفانه بخشی از مردم و هم بعضی مسئولین نسبت به مسئله کرونا توجه کمتری دارند. با توجه شرایط موجود باید خود را برای شرایط سخت تری آماده کنیم.

وی با بیان اینکه دولت با همه توان در مقابله با کرونا پای کار است، گفت: برای دسترسی بهتر مردم به ماسک باید برای تهیه مواد اولیه ماسک کوشش گردد تا ماسک بصورت انبوه و ارزان در اختیار مردم قرار بگیرد.

شهریاری کاهش سن متوفیان بر اثر کرونا را زنگ خطری جدی در کشور و استان دانست و اضافه نمود: تا پیش از این بیشتر فوتی های کرونا از سن بالا برخوردار بودند که در هفته های اخیر شاهد کاهش سن فوتی های ناشی از کرونا هستیم.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: دستگاه های خدمات رسان باید در سامانه وزارت بهداشت برای دریافت کد رهگیری و الزام به رعایت دستور العمل های بهداشتی ثبت نام کنند و واحدهایی که از این امر تخطی کنند، پلمب می شوند.

شهریاری از غرفه داران مجتمع های تجاری و بازارهای سرپوشیده از جمله تاناکورا خواست تا نسبت به ارائه خدمات به افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند حساس باشند، چرا که درصورت عدم رعایت استفاده از ماسک در این مراکز مجبور به تعطیلی آنها هستیم.

وی اضافه نمود: اعمال محدودیت ها صرفا برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است، چرا که متاسفانه جامعه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کم توجه شده اند.

به گزارش خبرنگاران، رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا همچنین از این اطلاع داد که فعالیت میدان های دواب تا هفته بعد که در خصوص آنها تصمیم گیری می گردد، ممنوع است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 972

به "ضرورت استفاده از ماسک در مجتمع های تجاری و ادارات آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت استفاده از ماسک در مجتمع های تجاری و ادارات آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید