شرط حضوری شدن دانشگاه ها از ترم آینده

به گزارش مجله کارنیکان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه اگر تزریق واکسن در شهریور انجام گردد شاید بتوانیم آموزش حضوری داشته باشیم، گفت: نمی توانیم نسخه واحدی برای تمامی دانشگاه ها در نظر بگیریم و بهتر است دست آن ها را برای آموزش حضوری باز بگذاریم.

شرط حضوری شدن دانشگاه ها از ترم آینده

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، عباسعلی کریمی رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران با ارائه گزارشی از جلسه همفکری وزارت بهداشت و علوم برای بازگشت به آموزش حضوری در ترم آینده؛ گفت: هفته گذشته در جلسه ای با حضور روسای دانشگاه های پزشکی و غیر پزشکی، بحث شروع ترم تحصیلی تازه و بازگشت به آموزش ها به حالت حضوری مطرح شد. البته دانشگاه های علوم پزشکی در این مدت با 40 درصد ظرفیت همچنان فعالیت داشتند و لذا از این حیث نسبت به سایر دانشگاه ها، جلوتر هستند.

وی آموزش حضوری دانشجویان را مستلزم آماده سازی خوابگاه ها دانست و توضیح داد: به علت ترخیص بسیاری از پیمانکاران در خوابگاه ها، در صورت شروع به کار مجدد آن ها باید آمادگی لازم برای آن وجود داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقدار بستری بیماران کووید در بیمارستان های دانشگاه، اضافه نمود: این آمار و ارقام محصول حدود 17 ماه کوشش خستگی ناپذیر همکاران در واحد های مختلف بیمارستانی و ستادی است لذا باید به آن ها خسته نباشید بگوییم.

وی اظهار کرد: کسی نمی تواند پیش بینی کند که موج پنجم کرونا در راه است یا خیر، اما نقشه جنوب کشور نشان می دهد که در جنوب کشور باز سیر صعودی وجود دارد و خطر هنوز به طور کامل برطرف نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه اگر تزریق واکسن در شهریور انجام گردد شاید بتوانیم آموزش حضوری داشته باشیم، توضیح داد: نمی توانیم نسخه واحدی برای تمامی دانشگاه ها در نظر بگیریم و بهتر است دست آن ها را برای آموزش حضوری باز بگذاریم. نمی توان با یک فرمول برای همه دانشگاه ها یک برنامه ثابت در نظر گرفت.

کریمی در خاتمه با اشاره به عوارض تعطیلی ها و تاثیر آن بر کیفیت آموزش گفت: باید به دقت عوارض مستقیم و غیر مستقیم ناشی از تعطیلی ها بر آموزش را بسنجیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1803

به "شرط حضوری شدن دانشگاه ها از ترم آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط حضوری شدن دانشگاه ها از ترم آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید