راه اندازی سامانه پیوندزدن اجرای سرانجام نامه ها با احتیاج دستگاه ها

به گزارش مجله کارنیکان، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به راه اندازی سامانه ساتع گفت: در این سامانه که راهی برای پیوند زدن خاتمه نامه های تحصیلات تکمیلی به نیازهای پژوهشی دستگاه ها است، از یک سو دستگاه ها نیازهای خود را بارگذاری می نمایند و از سوی دیگر دانشجویان پروپوزال های خود را در راستای این نیازها تعریف خواهند کرد.

راه اندازی سامانه پیوندزدن اجرای سرانجام نامه ها با احتیاج دستگاه ها

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش مجله کارنیکان دکتر مسعود برومند در نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها با اشاره به راه اندازی سامانه اجرایی تقاضا و عرضه فناوری و پژوهش (ساتع) اضافه نمود: این سامانه در راستای اجرای بند ط تبصره 9 قانون بودجه کشور پیاده سازی شده است و موضوع فعالیت آن، مدیریت پژوهش های دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای حل مسائل جامعه است.

وی ادامه داد: شرکتهایی که از بودجه دولتی استفاده می نمایند، اولویت های پژوهشی خود را در سامانه ساتع ثبت می نمایند، ضمن آنکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی با مدیریت استاد راهنما و تایید دانشگاه محل تحصیل، پروپوزال های خود را برای انجام تحقیقات مورد احتیاج شرکت های تولیدی صنعتی ارائه می دهند.

وی به طرح سازوکار تامین اعتبار پژوهشی (ستاپ) سامانه ساتع اشاره نمود و اضافه نمود: سازوکار اجرایی تامین اقتصادی مشمول چهار حوزه علوم انسانی و هنر، فنی و مهندسی، کشاورزی و دامپروری و علوم پایه می گردد و فرایند تامین اقتصادی پژوهش ها با مشارکت وزارت علوم و دستگاه های دولتی و شرکت های غیر دولتی خواهد بود.

به گفته وی، شیوه نامه ستاپ تدوین و به زودی ابلاغ خواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم به بیان فرایند تصویب اعتبارات پژوهشی این طرح پرداخت و یادآور شد: هم اکنون اعضای هیات علمی شخصاً می توانند وارد سامانه شده و از میان اولویت های اعلام شده، طرح یا طرح هایی را برای پژوهش انتخاب نمایند و تایید نهایی درخواست ها توسط معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ها و پژوهشگاه ها انجام می گردد.

وی اظهار داشت: در صورت نهایی شدن پروژه ها، 60 درصد مبلغ قرارداد به دانشجویان پرداخت می گردد که در راستای حمایت اقتصادی از دانشجویان و نهادینه کردن فرهنگ پژوهش تقاضامحور در کشور گام مناسبی است.

برومند این سامانه را گامی در جهت پیوند میان خاتمه نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی با احتیاجهای پژوهشی سازمان ها دانست و اضافه نمود: این پیوند با یک پایگاه روزآمد و جامع از تقاضای پژوهش (احتیاجها و حمایت ها) و عرضه پژوهش (توانمندی ها و احتیاج به حمایت) پشتیبانی می گردد. سازمان ها می توانند در این سامانه، درخواست ها و حمایت های خود را بارگذاری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 549

به "راه اندازی سامانه پیوندزدن اجرای سرانجام نامه ها با احتیاج دستگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه پیوندزدن اجرای سرانجام نامه ها با احتیاج دستگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید