دریافت هرگونه وجهی از والدین در مدارس ممنوع است

به گزارش مجله کارنیکان، فیروزجایی با تاکید بر اینکه مدیران مدارس باید بدانند که دریافت هرگونه وجهی ممنوع است، گفت: اگر مدیری تخلف کند، پرونده اش به مراجع قانون ارجاع داده می گردد و در هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش مورد رسیدگی قرار می گیرد.

دریافت هرگونه وجهی از والدین در مدارس ممنوع است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی مجله کارنیکان، برنامه بدون خط خوردگی رادیو تبادل نظر با موضوع تذکر تعدادی از نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش درباره اخد پول از والدین در مدارس دولتی با دکتر علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی تبادل نظر کرد.

علی کریمی فیروزجایی با اشاره به آموزش عمومی رایگان بر طبق قانونی اساسی گفت: وزارت آموزش و پرورش بر اساس قانون اجازه دریافت هرگونه وجهی را ندارد.

وی در مورد دریافت وجه از والدین دانش آموزان در مدارس دولتی اظهار کرد: بخشی از این موضوع برمی گردد به ساختار معیوب بودجه بندی که در آموزش و پرورش وجود دارد. وقتی که مدیر مدرسه را تامین نکنیم و بودجه ندهیم، باید بدانیم که آن مدیر باید واحد های آموزشی را بگرداند. البته این توجیه نیست و کاری غیر قانونی است.

*برخورد با مدیران متخلف برخورد با معلول است و نه علت

عضو هیئت رئیسه مجلس برخورد با مدیران متخلف را برخورد با معلول دانست و در عین حال اعلام کرد: ما باید علت اصلی را شناسایی کنیم که موجب این آسیب می گردد و نارضایتی مردم را در پی دارد.

کریمی فیروزجایی اظهار کرد: ما باید برای مدارس متناسب با تعداد دانش آموزانی که در یک واحد درسی مشغول به تحصیل هستند، سرانه بگذاریم و تامین بودجه کنیم. این اقدام ممکن است در حال حاضر انجام گردد، اما معیوب است و به شکل عادلانه انجام نمی گردد.

وی با تاکید بر اینکه مدیران مدارس باید بدانند که دریافت هرگونه وجهی ممنوع است، اعلام کرد: وزیر آموزش و پرورش باید با ابلاغ به مدیر کل بازرسی آموزش و پرورش که مسئول رسیدگی به شکایات وزارت خانه است این فرد را به همراه تیمی که در سرتا سر استان ها دارند مامور کند تا به روشی مدارس را رصد نمایند که این تخلفات صورت نگیرد. احیانا اگر مدیری هم تخلف کند، پرونده اش به مراجع قانون ارجاع داده می گردد و در هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش مورد رسیدگی قرار می گیرد.

کریمی فیروزجایی در مورد نحوه پیگیری خانواده ها در مواجهه با چنین مواردی گفت: خانواده ها هم باید بدانند که نباید چنین پولی را موقع ثبت نام پرداخت نمایند و اگر پراخت شده باید گزارش دهند و یا شکایت خود را به واحد های بازرسی که در آموزش و پرورش مستقر است و یا خود وزارت آموزش و پرورش بدهند. اگر گزارشی هم به آموزش و تحقیقات مجلس بیاید آن را ارجاع خواهیم داد و برخورد خواهیم کرد تا این اتفاق نیفتد.

*مشارکت داوطلبانه اولیاء و یا خیرین منعی ندارد

وی در عین حال اعلام کرد: نحوه مشارکت داو طلبانه اولیاء و یا خیرین منعی ندارد بلکه اقدام پسندیده و نیکویی است. این فرهنگ را باید تشویق کنیم و صدا و سیما باید به آن بپردازد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تذکر تعدادی از نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: تذکر همکاران ما به وزیر آموزش و پرورش در راستای همین امر است که در ایام ثبت نام که در روز های آینده است، شاهد چنین تخلفاتی نباشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1072

به "دریافت هرگونه وجهی از والدین در مدارس ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت هرگونه وجهی از والدین در مدارس ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید