داعش ابزاری برای بهره برداری آمریکا در عراق است

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، فالح الفیاض رئیس سازمان حشد شعبی سخنانی را در مورد حمایت های ایالات متحده آمریکا از تروریست های تکفیری داعش در عراق مطرح نمود.

داعش ابزاری برای بهره برداری آمریکا در عراق است

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: داعش به ابزاری برای بهره برداری ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است؛ کما اینکه پیشتر نیز شرایط به همین منوال بود.

رئیس سازمان حشد شعبی همچنین به درخواست اقلیم کردستان عراق از آمریکا برای باقی ماندن در عراق اشاره نمود و گفت: درخواست دولت اقلیم کردستان برای باقی ماندن آمریکایی ها در عراق تحت تاثیر مسائل سیاسی است و ربطی به موضوعات امنیتی ندارد.

الفیاض در ادامه یادآور شد: ادامه حضور آمریکایی ها در عراق ممکن است به چالشی در سطح چالش داعش تبدیل گردد. پیش از این، هادی العامری رهبر ائتلاف فتح عراق گفته بود: واقعیت آن است که مواضع آن در قبال آمریکایی ها کاملاً روشن است. ما معتقد هستیم که نظامیان آمریکا باید از خاک عراق خارج شوند.

رئیس ائتلاف فتح همچنین مطرح نمود: ما تحت هیچ شرایطی اشغالگری در خاک خود را نمی پذیریم. ما نمی خواهیم هیچ گونه رابطه نظامی با ایالات متحده آمریکا داشته باشیم. این موضع غیرقابل تغییر است.

العامری در ادامه سخنان خود یادآور شد: اگر نظامیان آمریکایی به صورت مسالمت آمیز از خاک عراق خارج نشوند، ما با مقاومت خود آنها را وادار به خروج از خاک عراق می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1721

به "داعش ابزاری برای بهره برداری آمریکا در عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داعش ابزاری برای بهره برداری آمریکا در عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید