چرا رهبر کره شمالی می خواهد مردم دخترش را ببینند؟

به گزارش مجله کارنیکان، در حالی که دختر جوان رهبر کره شمالی در دو رویداد نظامی پرشور در این هفته در کنارش حضور داشت، کیم جونگ اون قصد داشت دو چیز را به دنیا بگوید: نخست، خانواده کیم برای یک نسل دیگر بر کره شمالی حکومت خواهد نمود و دوم، سلاح های هسته ای کافی را در اختیار دارد تا مطمئن گردد هیچ کس نمی تواند این موضوع را به چالش بکشد.

چرا رهبر کره شمالی می خواهد مردم دخترش را ببینند؟

به گزارش اکوایران، بنابر گزارش سی ان ان این دختر - که گمان می رود بچه دوم کیم، جو آئه و حدود 9 ساله باشد - سه شنبه شب در یک ضیافت پر زرق و برق در یک پادگان نظامی در پیونگ یانگ، رهبر کره شمالی و همسرش را همراهی می کرد. یک روز بعد، او ناظر رژه رفتن حداقل 11 موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) از میدان کیم ایل سونگ در مرکز کره شمالی بود.

اریک ایزلی، استاد دانشگاه او ها در سئول، می گوید: کیم با حضور خودنمایانه همسر و دخترش، می خواهد ناظران در داخل و خارج از کشور، خاندان او و ارتش کره شمالی را با یکدیگر مرتبط ببینند.

با خانواده کیم آشنا شوید

حکومت خانواده کیم در کره شمالی به سال 1948 باز می گردد، زمانی که کیم ایل سونگ پس از جنگ دنیای دوم به قدرت رسید.

زمانی که کیم ایل سونگ در سال 1994 درگذشت، پسرش کیم جونگ ایل کنترل را به دست گرفت - و پس از مرگ کیم جونگ ایل در دسامبر 2011، پسرش کیم جونگ اون به قدرت رسید.

ناظران غربی بر این باورند که کیم جونگ اون سه فرزند دارد و جو آئه فرزند وسط اوست، هرچند که این موضوع به وسیله هیچکس خارج از کره شمالی قابل تایید نیست.

گزارش های رسانه های کره شمالی درباره رویداد های نظامی این هفته، جو آئه را فرزند محترم و محبوب کیم توصیف کردند.

دنیس رادمن، ستاره بسکتبال آمریکایی، که در سال 2013 از پیونگ یانگ تماشا کرد، در تبادل نظر با روزنامه گاردین فاش کرد که کیم فرزندی به نام جو آئه داشت و گفت: من بچه آن ها جو آئه را در آغوش گرفتم و با (همسر کیم) نیز صحبت کردم.

به نظر می رسد سن نوزادی که رادمن دیدار نموده است با سن دختر حاضر در رویداد های این هفته مطابقت دارد.

آیا برای جانشینی کمی زود نیست؟

چئونگ سونگ چانگ، تحلیلگر ارشد مؤسسه سجونگ در کره جنوبی، گفت که سابقه ای تاریخی برای خانواده کیم وجود دارد که جانشین خود را خیلی زود معرفی نمایند؛ این همان کاری است که پدرش کیم جونگ ایل در خصوص او انجام داد.

چئونگ گفت: گفته می گردد که کیم جونگ ایل در تولد هشت سالگی کیم جونگ اون، به دستیارانش گفت که این فرزندش جانشین او خواهد بود. با این حال، وی اضافه کرد که دنیا خارج در آن موقع از این موضوع خبر نداشت.

چه زمانی دختر کیم مورد توجه نهاده شد؟

حدس ها مبنی بر اینکه جو آئه جانشین کیم خواهد بود، نوامبر گذشته مطرح شد، زمانی که رسانه های دولتی تصاویری از او و کیم را در حال بازرسی موشک بالستیک کره شمالی قبل از پرتاب آزمایشی منتشر کردند.

چئونگ گفت که رسانه دولتی کره شمالی اواخر همان ماه مطلبی را با تصاویری از کیم و دخترش منتشر کرد و او را محبوب ترین فرزند رهبر این کشور توصیف کرد.

تصاویر رسانه های کره شمالی نیز این دختر را به همراه پدرش در حال بازدید از یک کارخانه موشک در اواخر سال 2022 نشان می داد.

مسأله جانشینی...

چئونگ گفت که او فکر می نماید که ظاهر دختر در رویداد های اخیر و نحوه اشاره به او در رسانه های دولتی نشان می دهد که پدرش در حال زمینه چینی برای جانشین شدن او است.

او می گوید این موضوع که روزنامه دولت نام این دختر را قبل از همسر کیم ذکر و از صفت های محبوب و محترم برای او استفاده می نمایند، تلاشی برای نشان دادن شرایط ویژه او است.

چئونگ گفت: شروع روند شخصیت سازی برای کیم جو آئه نشان می دهد که، اگرچه هنوز عنوان جانشین رسمی به او داده نشده است... او عملاً جانشین مشخص شده به وسیله کیم جونگ اون است.

او اضافه کرد که اگر این دختر بخواهد جانشین پدرش گردد، به حمایت ارتش احتیاج دارد.

چئونگ گفت که قرار دادن او در صدر رویداد های نظامی از سنین جوانی به او امکان می دهد که در طول زمان برای او نزد ارتش اعتبار ایجاد گردد.

آیا این ممکن است تنها یک ترفند روابط عمومی باشد؟

چون این بوم، ژنرال بازنشسته کره جنوبی، گفت که حضور های اخیر او ممکن است راهی برای جلب مجدد توجه دنیا به ارتش پیونگ یانگ، پس از خستگی تماشاگران از سال ها نمایش آزمایش های موشکی باشد.

او می گوید: من فکر می کنم کره شمالی ها متوجه این موضوع شده اند که این می تواند یکی از راه های جلب توجه بین المللی باشد؛ و حالا آن ها در حال لذت بردن از تمام توجه هایی هستند که جلب نموده اند.

در طول تاریخ هفت دهه ای خاندان کیم، جانشینی آن ها همواره برای ما یک راز بوده است. چرا آن ها اکنون باید بخواهند روش کار خود را تغییر دهند؟ اگر من بخواهم شرط ببندم، می گویم که او جانشین نیست.

در حالی که هنوز بحث های زیادی در خصوص جو آئه وجود دارد، در خصوص تمایل پدرش برای داشتن قدرت نظامی کافی برای حفظ خانواده اش در قدرت، شک کمی وجود دارد.

نمایش حداقل 11 موشک بالستیک قاره پیمای هواسونگ-17 در چهارشنبه شب نشان می دهد که ارتش کره شمالی در حال پیروی از دستور کیم در انتها سال 2022 برای افزایش تصاعدی زرادخانه هسته ای کشورش در پاسخ به آنچه او تهدید از سوی کره جنوبی و ایالات متحده می خواند هستند.

آنکیت پاندا، کارشناس سیاست هسته ای در بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی، در شبکه های اجتماعی گفت که اگر هر یک از این موشک ها به چندین کلاهک هسته ای مجهز شوند، می توانند حجم کافی برای غلبه بر سیستم های دفاع موشکی آمریکا را داشته باشند.

سوخت جامد در مقابل سوخت مایع

پس از نمایش موشک Hwasong-17s در رژه چهارشنبه شب، تحلیلگران معتقدند که این می تواند یک موشک بالستیک قاره پیما با سوخت جامد باشد؛ یک گام رو به جلو در فناوری Hwasong-17 با سوخت مایع.

موشک های با سوخت مایع زمان بیشتری برای آماده شدن برای پرتاب احتیاج دارند در حالی که موشک های سوخت جامد آماده حرکت هستند.

به گفته چون، ژنرال سابق کره جنوبی: اگر اینطور باشد، این موضوع به (کره شمالی) تحرک، انعطاف و کشندگی بیشتری می دهد.

او می گوید موشک های سوخت جامد بر روی پرتابگر های متحرک به رژیم کیم توانایی حمله به حریف با هشدار قبلی بسیار بسیار کم را می دهد و این یک سناریوی واقعا ترسناک است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2299

به "چرا رهبر کره شمالی می خواهد مردم دخترش را ببینند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا رهبر کره شمالی می خواهد مردم دخترش را ببینند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید