جریمه رانندگان در نوروز با تست منفی کرونا لغو خواهد شد

به گزارش مجله کارنیکان، وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران گفت: پیش از مصوبه ستاد کرونا، همه خودرو هایی که از شهر های قرمز خارج می شدند، جریمه می شدند؛ اما اکنون با توجه به انجام واکسیناسیون فقط کسانی که واکسن نزده اند، جریمه می شوند.

جریمه رانندگان در نوروز با تست منفی کرونا لغو خواهد شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب نموده است که شرط سفر نوروزی مسافران با خودرو، تزریق سه دوز واکسن مالک خودرو است.

این مصوبه انتقاداتی را در پی داشت؛ زیرا بر طبق این مصوبه واکسیناسیون سرنشینان اهمیتی ندارد و فقط ملاک جریمه نشدن، تزریق سه دوز واکسن مالک خودرو است. اگر در یک خودرو فقط راننده واکسینه شده و سرنشینان واکسینه نشده باشند، جریمه اعمال نمی گردد؛ اما اگر راننده واکسینه نشده و سرنشینان واکسینه شده باشند، جریمه اعمال خواهد شد. در حالی که تعداد بیشتری واکسینه هستند.

عین اللهی بعلاوه از مصوبه مجلس در لغو معافیت دانشگاه های علوم پزشکی از حسابرسی هزینه کرد بودجه انتقاد کرد؛ زیرا لغو این معافیت به نظر وزارت بهداشت به ضرر دانشگاه ها است و استقلال اقتصادی دانشگاه ها و رشد در حوزه های علم و فناوری را خدشه دار می نماید.

24 بهمن، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: هزینه کرد اعتبارات دستگاه های اجرایی از جمله دانشگاه های علوم پزشکی، مشمول رسیدگی دیوان محاسبات کشور خواهد شد.

بر اساس اصل 55 قانون اساسی، دیوان محاسبات مکلف است تمامی دستگاه هایی که از بودجه عمومی دولت استفاده می نمایند را مورد حسابرسی قرار داده و گزارش آن را به صورت سالانه جهت اطلاع افکار عمومی منتشر کند.

با تصویب ماده یک قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در چند سال قبل، دانشگاه های علوم پزشکی که بودجه ای بیش از 100 هزار میلیارد تومان در اختیار دارند، از شمول این قانون خارج شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2148

به "جریمه رانندگان در نوروز با تست منفی کرونا لغو خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه رانندگان در نوروز با تست منفی کرونا لغو خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید