توصیه همتی به بانک ها برای واگذاری سهام خود به وسیله بازار سرمایه

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران: رئیس کل بانک مرکزی با تقدیر از عملکرد شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات معیشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا، بر تداوم نقش بانک ها در رونق بازار سرمایه تاکید نمود.

توصیه همتی به بانک ها برای واگذاری سهام خود به وسیله بازار سرمایه

به گزارش مجله کارنیکان به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، جلسه رئیس کل بانک مرکزی با مدیران عامل بانک ها در بانک مرکزی برگزار گردید. در این جلسه همتی با تقدیر از عملکرد بانک ها در پرداخت 21 هزار میلیارد تومان تسهیلات معیشتی به 21 میلیون نفر از هم وطنان، بر تداوم اعطای تسهیلات به واحدهای فراوریی آسیب دیده از کرونا تأکید کرد.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اهمیت خروج بانک ها از بنگاه داری به وسیله واگذاری اموال و دارائی هایشان گفت: بانکها با تداوم واگذاری سهام خود در شرایط فعلی بازار سرمایه می توانند ضمن یاری به تعمیق این بازار در راستای اصلاح و کاهش ناترازی خود اقدام نمایند.

وی در ادامه بانکها را به فراهم کردن امکان بهره مندی از شرایط مناسب این بازار برای افزایش سرمایه از محل صرف سهام به عنوان یک روش متداول و مرسوم در نظام اقتصادی جهان توصیه کرد.

در ادامه همتی با ارائه گزارشی از سفر اخیر خود به عراق، حجم معتنابه صادرات به عراق و منابع ارزی حاصل از آن را فرصت خوبی برای کشور دانست و بیان کرد: با مذاکرات و توافقات صورت گرفته با همتایان عراقی، بخش عمده کالاهای اساسی و دارو از این محل تأمین خواهد شد. او همچنین به اقدامات مشابهی که در آینده برای بهره گیری از فرصت های دیگر کشورها برنامه ریزی شده است، اشاره نمود.

رئیس شورای پول و اعتبار همچنین با توجه به تکمیل و ابلاغ شیوه نامه مربوط به گواهی اعتبار مولد در شورای عالی بورس از مدیران نظام بانکی خواست برای اجرایی شدن و گسترش بهره گیری از این ابزار در سال جهش فراوری سرعت عمل به خرج دهند.

در این نشست همتی با توجه به فصل برداشت گندم، مشارکت فعال شبکه بانکی کشور و برنامه ریزی لازم به منظور تامین منابع مورد احتیاج برای خرید گندم توسط بانکها را خواهان شد.

در انتها رئیس کل بانک مرکزی بر تسریع و تسهیل شرایط توسط بانکها در فرآیند پرداخت وام ازدواج و نیز اتخاذ تمهیدات مناسب و راهکارهای عملی برای همراهی در برطرف مشکل مسکن هم وطنان و افزایش عرضه مسکن تاکید نمود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 989

به "توصیه همتی به بانک ها برای واگذاری سهام خود به وسیله بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه همتی به بانک ها برای واگذاری سهام خود به وسیله بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید