بازگشایی مدارس پکن بعد از 5 ماه

به گزارش مجله کارنیکان، با بهتر شدن شرایط کرونا در چین، بعضی از مدارس پکن از امروز دوشنبه باز شده و قرار است مدارس دیگر نیز به مرور باز شوند.

بازگشایی مدارس پکن بعد از 5 ماه

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

مدارس کلاس های سال اول و دوم مقطع اول و دوم دبیرستان شهر پکن از امروز بازگشایی شد و بیش از 400 هزار دانش آموز به کلاس های درس بازگشتند.

قرار است از 8 ژوئن ، 19 خرداد 1399، نیز مقاطع چهارم و پنجم مدارس ابتدایی پکن و همچنین مهد کودک ها باز شوند و دانش آموزان در کلاس های درس خود حاضر شوند.

علاوه بر پکن، همچنین بسیاری از آکادمی های شهر چانگ چون استان جی لین واقع در شمال شرقی چین که در روزهای گذشته به کانون کرونا تبدیل شده بود و منطقه خودمختار نینگ شیا در شمال غربی چین از امروز بازگشایی شد.

گزارش ها حاکی است در فرایند بازگشت دانش آموزان، قبل از ورود به آکادمی، مراحل معاینه و سنجش تب اجرا شده و کارهای ضد عفونی آکادمی و بهداشت فردی نیز رعایت می گردد.

بازگشایی مدارس پکن در حالی است که دانش آموزان سال آخر دبیرستان شهرهای پکن و شانگهای پس از هفته ها دوری از مدرسه از 8 اردیبهشت در سر کلاس های خود حاضر شده بودند.

گزارش می افزاید محیط مدارس کاملا ضد عفونی و بیش از 2 میلیون ماسک برای استفاده دانش آموزان و کادر مدارس مهیا شده است سنجش درجه حرارت بدن و ضدعفونی دست ها در بدو ورود به مدرسه اجرا شده و استفاده از ماسک در کل زمان حضور، الزامی است.

تعداد دانش آموزان هر کلاس به کمتر از 20 نفر کاهش یافته و در آن واحد تنها دانش آموزان یک کلاس می توانند جهت فعالیت بدنی در حیاط مدرسه حضور یابند.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 956

به "بازگشایی مدارس پکن بعد از 5 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مدارس پکن بعد از 5 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید