هشدارها درباره خطر فروپاشی سیستم بهداشت و درمان آمریکا

به گزارش مجله کارنیکان، کارشناسان بهداشت و درمان آمریکا هشدار می دهند که اگر موج شیوع ویروس کرونا بار دیگر به اوج خود برسد، سیستم بهداشت و درمان این کشور با فروپاشی روبرو خواهد شد.

هشدارها درباره خطر فروپاشی سیستم بهداشت و درمان آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سی ان ان، شرایط شیوع ویروس کرونا در آمریکا و تعداد رو به رشد بستری شدگان کرونایی در بیمارستان ها به گونه ای تهدیدآمیز شده است که حتی اگر کسی مبتلا به ویروس کرونا نباشد و بخواهد در بیمارستان بستری گردد، با تبعات و تاثیرات منفی این بحران روبرو خواهد شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

برد اسپلبرگ افسر ارشد بهداشت و درمان در مرکز پزشکی کالیفرنیای جنوبی در این باره گفت: اگر شما حادثه رانندگی داشته باشید، از ما خواهید خواست تا جان شما را نجات دهیم. اگر دچار سکته قلبی شوید احتیاج به یک تخت آی سی یو خواهید داشت و پرستاران و پزشکانی می خواهید که آموزش دیده باشند، کسانی که مجبور نباشد در یک لحظه از 20 بیمار دیگر مراقبت نمایند.

بعضی بیمارستان های آمریکا از ماه ها قبل با فشار شدید ناشی از بحران کرونا و بیماران بستری شده روبرو شده اند ولی تجمعات و دورهمی ها در عیدشکرگزاری و کریسمس موجب تشدید این بحران شده است.

اسپلبرگ اضافه نمود: ما شاهد هستیم که مردم برای عیدشکرگزاری دور هم جمع شدند یا به دلایلی دور هم جمع می شوند که واقعا به درستی قابل درک نیست. این کار تنها جان آنها را به خطر می اندازد.

این گزارش اضافه نمود: در سراسر آمریکا تا روز پنجشنبه بیش از 125379 نفر در بیمارستان ها بستری بوده اند.

الگوی تدوین شده از سوی دانشگاه واشنگتن حاکی است تعداد فوتی های ناشی از شیوع ویروس کرونا در آمریکا طی ماه آینده بیش از 150 هزار نفر دیگر افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در آمریکا در ماه دسامبر به بیش از 77500 نفر رسیده است.

به طور کلی نیز از ابتدای بحران کرونا تا به امروز بیش از 348 هزار نفر در آمریکا جان خود را از دست داده اند. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا نیز به بیش از 20.1 میلیون نفر رسیده است.

اسپلبرگ گفت: اگر با موج دیگری از شیوع فزاینده ویروس کرونا روبرو شویم، سیستم بهداشت و درمان ما در آستانه فروپاشی کامل قرار خواهد گرفت. ما در بیمارستان ها قادر به توقف این فرایند نیستیم. این مردم هستند که قدرت متوقف کردن چرخه ویروس کرونا را دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1498

به "هشدارها درباره خطر فروپاشی سیستم بهداشت و درمان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدارها درباره خطر فروپاشی سیستم بهداشت و درمان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید