ایران متولی حوزه بازآفرینی شهری در سازمان کلانشهرهای دنیا

به گزارش مجله کارنیکان، شهر: آنالیز چشم انداز ها و چالش ها در بازآفرینی شهری نقطه آغاز اقداماتی است که شهرداری تهران در حوزه بازآفرینی شهری در متروپلیس انجام خواهد داد و متولی این مبحث در متروپلیس است.

ایران متولی حوزه بازآفرینی شهری در سازمان کلانشهرهای دنیا

به گزارش شهر، برگزاری وبینار بین المللی چشم انداز ها و چالش ها در بازآفرینی شهری توسط شهرداری تهران-مرکز ارتباطات و امور بین الملل و سازمان نوسازی- و با همکاری سازمان کلانشهرهای دنیا در 18فروردین ماه برگزار خواهد شد.

با رشد شهرنشینی، حدود 56درصد جمعیت دنیا در شهرها زندگی می نمایند و زاغه ها محل جدیدی برای زندگی این جمعیت هستند. همچنین تغییرات پیچیده مالی - کالبدی درمناطق شهری باعث فرسودگی بعضی از نواحی شهری در سراسر دنیا به ویژه در کشورهای کمتر توسعه یافته شده است. به همین دلیل است که شهرها به مداخلات برنامه های بازآفرینی شهری احتیاجمندند.

با توجه به عضویت 1400 شهر در سازمان کلانشهرهای دنیا (متروپلیس) و احتیاج به همکاری در قالب شبکه های موضوعی برای به اشتراک گذاشتن و بهره مندی از تجارب برتر، شهرداری تهران اولین وبینار خود را با موضوع چشم انداز ها و چالش ها در بازآفرینی شهری با همکاری متروپلیس برگزار خواهد نمود.

پیروز حناچی، شهردار تهران نائب رئیس متروپلیس است. سازمان کلانشهرهای دنیا هر موضوعی را به یک نائب رئیس اختصاص داده و به همین دلیل بازآفرینی شهری به تهران اختصاص یافته است. دبیرکل مترو پلیس، شهرداران شیراز و شهردار تهران در این وبینار حضور دارند. سازمان نوسازی شهرداری تهران با همکاری مرکز ارتباطات این وبینار را برگزار خواهند داشت.

آنالیز چشم انداز ها و چالش ها در بازآفرینی شهری نقطه آغاز اقداماتی است که شهرداری تهران در حوزه بازآفرینی شهری در متروپلیس انجام خواهد داد و متولی این مبحث در متروپلیس است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1661

به "ایران متولی حوزه بازآفرینی شهری در سازمان کلانشهرهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران متولی حوزه بازآفرینی شهری در سازمان کلانشهرهای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید