آثار تاریخی پالمیرا و نمرود در ایتالیا بازسازی می گردد

به گزارش مجله کارنیکان، نمونه مشابه مجسمه گاو بالدار نمرود و دواثر تاریخی دیگر که توسط داعش تخریب شده اند در شهر رم ایتالیا بازسازی و به نمایش گذاشته می گردد.

آثار تاریخی پالمیرا و نمرود در ایتالیا بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، نمونه مشابه مجسمه باستانی و ارزشمند گاو بالدار که سال گذشته در شهر نمرود عراق توسط گروه تروریستی تخریب شد با استفاده از تکنولوژی پریتنتر سه بعدی در شهر رم ایتالیا ساخته می گردد و قرار است در آمفی تئاتر کلوسئوم به نمایش گذاشته گردد.

گاوهای بالدار با صورت انسان از حدود 3000 سال پیش نگهبان دروازه نرگال در نزدیکی موصل عراق بودند، اما نیروهای داعش با ابزار سنگین خود تا حد زیادی آن ها را تخریب کردند. قدمت این مجسمه ها به هفت قرن پیش از میلاد می رسد. این ها نگهبانان دروازه های شهر نینوا پایتخت حکومت آشوریان بودند.

چنین مجسمه هایی در ورودی های شهرها در زمان پادشاه سناخریب بوده و نماینگر خدای بین النهرینی نرگال محسوب می شدند. براساس افسانه ها این مجسمه طلسم شده بود و کسانی که آن را نابود نمایند، دچار عذاب و نابودی می شوند. در متون کهن آمده است که اهانت نمایندگان خونشان سیاه خواهد شد و هیچ گوری در زمین آن ها را قبول نخواهد کرد.

در این پروژه که تحت نظارت باستان شنایان و مورخان هنری انجام می پذیرد علاوه بر گاو بالدار، معبد بَعل که مهمترین محوطه باستانی شهر تاریخی پالمیرا در سوریه محسوب می شد و همچنین اتاق آرشیو دولتی در شهر تاریخی ابلا در نردیکی حلب در ابعاد واقعی مجددا ساخته می گردد و قرار است همگی آنها در محوطه تاریخی کلوسئوم در شهر رم جهت به راه انداختن بحث پیرامون حفط میراث فرهنگی به نمایش گذاشته گردد.

برگزارنمایندگان این پروژه نیز اعلام کردند هدف از این نمایشگاه افزایش آگاهی عمومی پیرامون تخریب میراث فرهنگی و ارتقای حفاظت از محوطه های باستانی در مقابل جنگ و بلایای طبیعی اعلام کردند.

همچنین ماه گذشته نسخه بازسازی شده طاق نصرت پالمیرا یک سال پس از تخریب آن توسط داعش در نمایشگاهی در نیویورک رونمایی شد.

یونسکو تخریب آثار باستانی و تاریخی توسط داعش یک جنایت جنگی خوانده است و این امر توسط مورخان و باستان شناسان نیز به شدت محکوم شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 447

به "آثار تاریخی پالمیرا و نمرود در ایتالیا بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار تاریخی پالمیرا و نمرود در ایتالیا بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید