7 حرفی که هرگز نباید به کسی بگویید

به گزارش مجله کارنیکان، ایرنا زندگی: از قدیم گفتند سخن گفتن، خودش یک هنر است. اگر مقصودمان را طوری بیان می کنیم که مخاطب برداشت متفاوت از مقصود ما می کند، شاید وقت آن رسیده باشد که اندکی در لحن، بیان و جملاتمان دقیق شویم. همه ما می دانیم برخی خسته نباشیدها، واقعا معنی خسته نباشید نمی دهد و برخی پیروز باشید ها نیز معنی پیروز باشید نمی دهد. در ادبیاتمان دقیق شویم و برخی جملات را به زبان نیاوریم.

7 حرفی که هرگز نباید به کسی بگویید

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

بعضی از حرف ها ظاهرشان مسئله ای ندارد، اما اطرافیانمان را سخت ناراحت می کند. ظاهرشان مودبانه است و باطنشان، اما می گوید که تنهایم بگذار، تو خیلی به درد من نمی خوری! این حرف ها اعتماد به نفس را می کشد و بدون اینکه متوجه شویم به خانواده، دوست و همکارانمان پیام های بدی را منتقل می کند. بهتر است این 7 مورد را هرگز به کسی نگوییم:

1. برای من اهمیتی ندارد

آنچه آن ها می شنوند: من را تنها بگذار. من کار های مفیدتری نسبت به گوش دادن به تو دارم.

برای مخاطب خود توضیح دهید که چرا فعلا نمی خواهید در مورد این مساله چیزی بشنوید و چرا الآن زمان مناسبی نیست. اگر مردم برای شما مهم باشند، شما هم برای آن ها مهم خواهید بود. به دیگران اهمیت دهید و در مورد علت کارتان توضیح دهید.

2. شما اشتباه می کنید

آنچه آن ها می شنوند: شما نادان هستید. شما هیچ چیز نمی دانید و بی ارزش هستید.

جملات محتاط تری را به کار ببرید: من فکر می کردم که...، درک من این است که...

3. شما نمی توانید آن کار را انجام دهید

آنچه آن ها می شنوند: شما توان انجام کاری که می خواهید را ندارید. هرچقدر هم تلاش کنید، نمی توانید و بهتر است تلاش نکنید.

چرا معین می کنید که شخصی شکست خواهد خورد! احتمالاً شما حس می کنید وظیفه شماست که جلوی اشتباهات دیگران را بگیرید، قبل از اینکه به خودشان آسیب برسانند. اما ما از شما می پرسیم که چگونه می توانید قضاوت کنید که افراد برای چه کار هایی مفید هستند؟ اگر شکست بهترین راه برای رشد افراد بود چه؟ دل دیگران را خالی نکنید. شما مأمور به نشان دادن واقعیات به دیگران نیستید.

4. این کار آسان است

آنچه آن ها می شنوند: این کار برای اکثر مردم آسان است. اگر نمی توانید این کار را انجام بدهید، احتمالا شما مسئله ای دارید.

هرکسی توانی دارد و سطح دشواری چیز ها برای افراد متفاوت است. اگر به فردی بگویید کارش راحت است، او را تضعیف کرده اید. اگر کسی تلاش می کند و به شما اعتماد کرده است، به او ضعفش را یادآوری نکنید. چالش های مردم را تصدیق کنید و در پی نفی نباشید.

5. من که به شما گفتم

آنچه آن ها می شنوند: شما به من گوش نکردید. این تقصیر شما است. من خیلی بهتر از شما هستم.

این را بدانید که شلیک کردن به یک اسب مرده، کار بی فایده ای است. در پی این نباشید که به دیگران بفهمانید اشتباه کرده اند و باید به حرف شما گوش می دادند.

6. همانطور که قبلا گفتم...

آنچه آن ها می شنوند: شما به حرف من گوش نمی دهید. شما باعث می شوید که حرفم را تکرار کنم. شما آزاردهنده هستید.

این حرف ها یک قاتل برای مصاحبه به شمار می فرایند. اگر کسی از شما سوالی بپرسد و شما به او یادآوری کنید که قبلا پاسخ این سوال را داده اید، تمایل دیگران برای یادگیری را می کشید و به آن ها این حس را می دهید که به آنچه می گویند، علاقه کمی دارید. همین حرف ها را اگر با شیوه درست و ادبیات دیگری بگوییم، جلوی بسیاری از سوءتفاهمات را خواهیم گرفت.

7. پیروز باشید

آنچه آن ها می شنوند: پیروزیت شما ممکن است، البته اگر شانس بیاورید. البته کار های شما آنقدر مهم نیستند و احتمالاً در کار های غیرمهمتان پیروز خواهید شد.

پیروزیت دیگران را به شانس نسبت ندهید. بعضی از پیروز باشید گفتن های ما با تردید و لحن از بالا به پایینی که دارند، پیامی متفاوت از آرزوی پیروز شدن را اعلام می کنند. در عوض تلاش کنید خصوصیات مثبت دیگران را ارج نهید و در پی تحقیر و کوچک کردن پیروزیت ها و دستاوردهایشان نباشید.

منبع: lifehack

منبع: برترین ها
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 510

به "7 حرفی که هرگز نباید به کسی بگویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 حرفی که هرگز نباید به کسی بگویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید