12 ترفند زیباییِ ساده که سن تان را کمتر نشان خواهند داد

به گزارش مجله کارنیکان، هیچ معجون جادویی ای برای دستیابی به جوانی ابدی وجود ندارد، اما ترفند های ساده ای هست که با آن ها می توانیم شادابی بیشتری به ظاهر خود ببخشیم و چند سالی جوان تر به نظر برسیم. از این روش های می توانیم برای برجسته کردن ویژگی هایی که در ظاهر خود دوست داریم هم استفاده کنیم.

12 ترفند زیباییِ ساده که سن تان را کمتر نشان خواهند داد

1- با لایه لایه کردن مو ها چهره خود را قاب کنید

برخی خانم ها صرفاً به خاطر اینکه تصور می نمایند موی بلند آن ها را جوان تر نشان می دهد، مو های خود را بدون هیچ مدل خاصی بلند نگه می دارند، اما واقعیت این است که بلندی موهایشان هیچ کمکی به بهتر شدن چهره شان نمی کند.

اگر موی بلند را ترجیح می دهید، بهتر است مو های خود را لایه لایه بزنید و به آن ها حالت دهید. با این کار چهره خود را قاب می کنید و حس جوان تری به آن می دهید.

2- لباس های یقه هفت بپوشید

لباس های یقه هفت گزینه عالی ای هستند، چرا که باعث می شوند چین و چروک های گردن در مرکز توجه قرار نگیرند. با این کار توجه به سمت قفسه سینه جلب می گردد.

3- برای سایه چشم از رنگ های خنثی روشن بهره ببرید

برای زیر ابرو ها و گوشه های داخلی چشم ها از سایه های چشم طیف رنگی خنثی روشن بهره ببرید. با این کار بدون آنکه توجه به چین و چروک ها جلب گردد، چشم های خود را هم درخشان و هم بر روی آن ها تأکید می کنید. این طیف رنگ ها با بقیه آرایش تان به خوبی هماهنگ می شوند.

4- زیر گونه هایتان رژگونه نزنید

در مورد رژگونه اولین چیزی که باید در نظر داشت استفاده از رژگونه های کرمی به جای رژگونه های پودری است، چرا که به مرور زمان پوست اغلب خشک تر می گردد و رژگونه پودری می تواند خشکی پوست را تشدید کند.

دوم آنکه اگر رژگونه را به جای صحیحی نزنید، باعث می گردد چهره افتاده به نظر برسد. برترین نقطه برای زدن رژگونه، از وسط گونه ها تا بالا به سمت گوش ها است.

5- مشکی رنگ مناسبی برای خط چشم نیست

ناحیه چشم پوست نازکی دارد، به همین علت اولین چین و چروک ها در این قسمت ظاهر می شوند. ما بیشتر اوقات ندانسته بر روی این چین و چروک ها تأکید می کنیم و در نتیجه باعث می شویم پیرتر از سن واقعی مان به نظر برسیم. این اتفاق زمانی رخ می دهد خط چشم سیاه و ضخیمی می کشید و باعث می شوید چشم ها کوچک و بی روح به نظر برسند.

به جای آن از خط چشم قهوه ای بهره ببرید تا ظاهر لطیف تر و جوان تری پیدا کنید.

6- برای پنهان کردن چین و چروک ها از چتری بهره ببرید

چتری بلند گزینه ای عالی برای لطافت بخشی به ویژگی های چهره است. علاوه بر این، با این کار می توانید چین و چروک های پیشانی را پنهان و بر روی چشم ها نیز ایجاد تأکید کنید.

7- مو های خود را خیلی تیره نکنید

استفاده از رنگ مو های خیلی تیره می تواند چهره را کدر یا خشن کند. به جای آن با اضافه کردن هایلایت به رنگ مو های خود می توانید به آنن ها عمق و درخششی طبیعی دهید که بر روی چهره نیز تأثیر خواهد گذاشت.

8- اگر موی کوتاه را ترجیح می دهید، لایه اول مو ها نباید خیلی کوتاه باشد

اگر مدل مو های کوتاه تر را می پسندید، یک تغییر ساده که می تواند تأثیر مثبتی بر ظاهرتان داشته باشد این است که جلوی مو های خود را خیلی کوتاه نکنید.

بلندتر گذاشتن جلوی مو ها باعث می گردد ظاهر زنانه تر و جوانانه تری پیدا کنید، امری که با بالا رفتن سن می تواند تأثیری بسیار مثبتی داشته باشد، به ویژه در مورد پوست افتاده دور گردن.

9- از ریمل بیشتر بهره ببرید

پُرتر کردن و بالا دادن مژه ها تأثیری لیفت مانند بر روی چشم ها دارد و افتادگی چهره را بهبود می بخشد.

ابتدا با یک ریمل حجم دهنده به مژه های بالا و پایین خود حجم دهید. سپس به گوشه های بیرونی مژه های خود ریمل بلند نماینده بزنید تا حالتی لیفت مانند به چشم ها دهد.

10- از رژلب های مات استفاده نکنید

رژلب های مات اغلب باعث خشکی لب ها و درنتیجه، سفت و پیر به نظر رسیدن آن ها می شوند. بهتر از رژلب ها یا مداد لب های کرمی یا تینت لب به همراه برق لب بهره ببرید.

11- از استفاده از کرم پودر های مات خودداری کنید

نوع کرم پودر باید متناسب با سن انتخاب گردد، چرا که کرم پودر مات می تواند چین و چروک های پوست را بیشتر تعیین کند. بهتر از کرم پودر هایی سبک تر یا مرطوب نماینده بهره ببرید.

12- موی سفید هم می تواند خوب باشد

موی سفید لزوماً سن را بالاتر نشان نمی دهد، بلکه برعکس، رنگ موی طبیعی می تواند به ظاهر شما طراوات و درخشش دهد. برخی خانم ها با موی سفید جوان تر و شاداب تر به نظر می رسند.

منبع: روزیاتو

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1402 بروزرسانی: 22 خرداد 1402 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2345

به "12 ترفند زیباییِ ساده که سن تان را کمتر نشان خواهند داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 ترفند زیباییِ ساده که سن تان را کمتر نشان خواهند داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید