کرونا در اروپا، از تمدید قرنطینه سراسری در آلمان تا کشف ویروس انگلیسی در یونان و قبرس

به گزارش مجله کارنیکان، جدیدترین اخبار کرونا از تمدید قرنطینه سراسری در آلمان و کشف مواردی از ویروس جهش یافته انگلیسی در کشورهای یونان و قبرس خبر می دهند.

کرونا در اروپا، از تمدید قرنطینه سراسری در آلمان تا کشف ویروس انگلیسی در یونان و قبرس

با ما سفر کنید و با سفر به اروپا در بهار از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم و گاها سوم کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی همچنان جولان می دهد و در تعطیلات کریسمس دردسرهای زیادی را برای شهفرایندان اروپایی ایجاد نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

دولت انگلیس: ویروس جهش یافته آفریقایی خطرناک تر از نوع انگلیسی است

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که دولت انگلیس درباره خطر عظیمی که به وسیله ویروس جهش یافته کرونایی در آفریقای جنوبی همه را تهدید می نماید هشدار داده است.

وزیر بهداشت انگلیس در این باره گفته این نوع جدید ویروس کرونا یک مسئله بسیار مهم و البته مسئله ای عظیمتر از ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی است.

وی تاکید نمود که با همتای آفریقایی خود صحبت نموده و حالا بسیار نگران است. از این رو انگلیس اقداماتی را برای محدود کردن پروازها از آفریقای جنوبی انجام داده است.

ویروس جهش یافته انگلیسی هم همچنان در این کشور جولان می دهد و با وجود محدودیت های سختگیرانه همچنان شمار مرگ ها و مبتلایان کرونایی در این کشور بالا است.

بیش از 54 هزار ابتلای روزانه در انگلیس

نهادهای بهداشتی انگلیس روز یکشنبه از 54990 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 454 مورد مرگ جدید کرونایی اطلاع داده اند.

قرنطینه سراسری در آلمان تمدید می شود

دولت و ایالات آلمان هم برای تمدید قرنطینه سراسری در این کشور تا 31 ژانویه توافق نموده اند. این خبر را رویترز با استناد به محافل مذاکره کننده در آلمان اطلاع داد. پیش از آن هم نشریه بیلد آلمان درباره توافق مقامات ایالتی و دولتی برای تمدید اقدامات کرونایی تا اواخر ماه جاری میلادی گزارش داده است. این تصمیم در روز سه شنبه بعد از مشاوره مقامات دولتی و ایالتی آلمان نهایی می شود.

اولین واکسیناسیون با واکسن بومی در انگلیس

در انگلیس هم اولین نفر با واکسن بومی محصول مشترک دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی آسترازنکا واکسینه شد. نهادهای بهداشتی انگلیس از تزریق این واکسن به یک بیمار دیالیزی 82 ساله اطلاع دادند. وی آغاز واکسیناسیون با این واکسن بومی را گام ضروری در مبارزه با این بیماری همه گیر عنوان نمود.

بعد از واکسن شرکت فایزر- بیونتک این دومین واکسن تایید شده در انگلیس است.

مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی هم تمدید قرنطینه در آلمان بعد از ماه ژانویه را هم بعید ندانسته است.

تشدید محدودیت ها در نروژ

نروژ هم برای مقابله با آمار روزافزون مبتلایان به کرونا برخی تشدید محدودیت ها را در دستور کار قرار داده است. محدویت های جدید از روز دوشنبه برای مدت 14 روز در این کشور اعمال می شود.

ویروس انگلیسی به یونان و قبرس هم رسید

نوع جهش یافته ویروس انگلیسی به یونان و قبرس هم رسید. به گزارش رسانه های یونانی در این کشور تا به حال چهار مورد آلودگی به این ویروس کشف شده است. قبرس هم روز یکشنبه اطلاع داد که تا به حال حدود 12 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند.

مجارستان واکسن چینی می خرد

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان هم از استراتژی اتحادیه اروپا در خرید و تهیه واکسن شدیدا انتقاد نموده و اعلام نموده که از سرعت فرایند کار ناراضی است.

وی از تصمیمات خود برای رویگردانی به سمت شرق برای تهیه واکسن اطلاع داده و از تمایل کشورش برای خرید واکسن چینی کرونا اطلاع داده و آن را بیشتر و در دسترس تر دانست.

پیش بینی اتریش درباره وقوع موج سوم کرونا

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش در تبادل نظریی با روزنامه اتریشی کرونن سایتونگ درباره این مسئله که آیا شما واکسن کرونا را تزریق نموده اید گفت: متاسفانه خیر چرا که واکسن در حال حاضر بسیار محدود است و افراد مسن و گروه های خطر در اولویت دریافت واکسن قرار دارند. من در اولین فرصت واکسن خواهم زد.

وی از اعتماد خود به واکسن کرونا سخن گفته و تاکید نمود که از این مسئله شاد است که از این طریق زندگی افراد سالخورده بدون همه محدودیت ها دوباره به حالت نرمال بر می شود.

کورتس از کوشش دولت و اروپا برای خرید واکسن های بیشتر و سرعت دادن بیشتر به فرایند واکسیناسیون اطلاع داده و افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در پاییز را یک چالش عظیم برای همه و وزارتخانه دانسته و در عین حال از همکاری خوب در این زمینه اطلاع داد.

وی چند ماه آینده را به دلیل هوای سرد و سیستم ایمنی ضعیف افراد ماه های سخت و طاقت فرسای کرونایی دانسته و با اشاره به اینکه موج سوم کرونا برخی کشورها را در برگرفته شرایط مشابهی را در انتظار بقیه کشورها هم دانسته و تاکید نمود که مدتی طول می کشد تا گروه های حساس واکسینه شوند. وی اضافه نمود: من تا تابستان انتظار بهبود اوضاع و تنش زدایی را ندارم.

کورتس اعمال قرنطینه چهارمی در کشورش را هم بعید ندانسته و گفت: در آخرین شورای اروپایی در بروکسل بسیاری درباره وقوع موج سوم کرونا با قدرت بیشتری که در آن شمار مبتلایان به شدت افزایش یابد هشدار دادند.

کورتس در ادامه گفت: ما باید بخش های مراقبت های ویژه را برای این منظور آماده کنیم و از به وجود آمدن شرایطی برای اولویت بندی درمان بیماران جلوگیری کنیم. این همچنان هدف ما بوده و هست. خیلی چیزها به این مسئله بستگی دارد که ما چگونه به وسیله نظم و قواعد بتوانیم آمار مبتلایان را تحت کنترل درآوریم. در این میان برخی فاکتورها وجود دارد که ما نمی توانیم آن ها را تحت تاثیر قرار دهیم مانند ویروس جهش یافته کرونا در انگلیس و یا طولانی بودن دوران زمستان.

اتریش هم مانند دیگر کشورهای اروپایی به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته و در موج دوم کرونا آمار مبتلایان در این کشور به شدت افزایش پیدا نموده و مقامات این اتحادیه برای مهار این بحران قرنطینه سراسری دومی را در دستور کار قرار داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش 365768 نفر به کرونا مبتلا شده و 6324 نفر هم در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

انتقاد کمیسیون اروپایی از تکروی اعضاء در مقابله با بحران کرونا

جینز لنارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اتحادیه اروپا در تبادل نظر با آر ان دی آلمان از تکروی های کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مبارزه با بحران کرونا با وجود درخواست های کمیسیون اروپایی برای اقدامات هماهنگ در این زمینه انتقاد نموده و از اعضای اروپایی خواست اراده بیشتری برای همکاری هایی که به نفع همه در اتحادیه اروپا است از خود نشان دهند.

درخواست کمیسیون اروپایی برای تشکیل اتحادیه سلامت اروپایی

این مقام اروپایی در بخش دیگری از این تبادل نظر تاکید نمود: ما باید از این بحران درس بگیریم؛ از جمله درس هایی که می توان گرفت ایجاد یک اتحادیه سلامت است. پیشنهادی از طرف کمیسیون اروپایی در این باره ارائه شده است. در اینجا این مسئله مطرح نیست که مسئولیت ها از کشورهای عضو گرفته شده و به بروکسل منتقل شود. به جای آن باید از اقدامات مشترک در شرایط بحران حمایت شود. ما می خواهیم آژانس دارویی و سازمان کنترل بیماری های اروپا از تجهیزات بهتری برخوردار باشند.

محافل دولتی در اتریش هم از احتمال تمدید قرنطینه در این کشور سخن گفته اند.

302 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای 9847 مورد جدید ابتلا به کرونا و 302 مورد مرگ کرونایی در عرض 24 ساعت اطلاع داده است.

ایتالیا دارنده بیشترین قربانیان کرونا در اروپا

موارد مرگ های کرونایی در ایتالیا هم از مرز 75 هزار نفر عبور کرد. با بیش از 75 هزار مرگ کرونایی از ابتدای بحران ایتالیا بیشترین قربانی کرونا در اروپا را دارد؛ در جهان هم ایتالیا پنجمین کشور دارنده مرگ های کرونایی بعد از آمریکا، برزیل، هند و مکزیک است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2654779 نفر به کرونا مبتلا شده و 65037 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 2654779 نفر به کرونا مبتلا شده و 75024 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 2155446 نفر به کرونا مبتلا شده و 75332 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1936718 نفر به کرونا مبتلا شده و 50837 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 1783896 نفر به کرونا مبتلا شده و 35105 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1392

به "کرونا در اروپا، از تمدید قرنطینه سراسری در آلمان تا کشف ویروس انگلیسی در یونان و قبرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تمدید قرنطینه سراسری در آلمان تا کشف ویروس انگلیسی در یونان و قبرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید