کاهش قیمت ها در بازار خودرو ادامه دارد؟ ، جدیدترین قیمت انواع پژو، کوئیک، پراید، سمند، ریسپکت پرایم، ام وی ام و جک

به گزارش مجله کارنیکان، امروز هشتم خرداد ماه 1402، قیمت خودرو طبق معمول روزهای گذشته به روند نزولی خود ادامه داد. با این حال تعداد محدودی از محصولات اندکی افزایش قیمت را تجربه کردند.

کاهش قیمت ها در بازار خودرو ادامه دارد؟ ، جدیدترین قیمت انواع پژو، کوئیک، پراید، سمند، ریسپکت پرایم، ام وی ام و جک

به گزارش خبرنگاران به نقل از تجارت نیوز، قیمت خودرو امروز هشتم خرداد ماه 1402 با تغییراتی نسبت به روز گذشته همراه بود.

امروز نیز یکی از روزهای با آرامش بازار خودرو بود که در بیشتر محصولات شاهد ثبات قیمتی نسبت به روزهای گذشته هستیم. البته در بعضی موارد، خودروهایی مشاهده می شوند که نوسان ناچیزی را تجربه کردند.

نکته روشن، این است که پول از بازار خودرو خارج شده و در بازار دیگری سرمایه گذاری شده است. باتوجه به اینکه سایر بازارهای داخلی نیز شرایطی هم چون شرایط بازار خودرو را دارند، می توان گفت که سامانه یکپارچه، بزرگ ترین عامل شرایط فوق است. چراکه طبق آخرین اخبار، بیش از یک میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کردند که در حساب وکالتی هرکدام شان، 100 میلیون تومان پول بلوکه شده است.

در سایت های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این توضیح ثبت شده است:

بر خلاف روزهای گذشته که قیمت پراید 131 و پراید 111 با هم دیگر تغییر می یافت؛ اما امروز پراید 111 در همان قیمت 355 میلیون تومان بدون تغییر مانده و پراید 131، با حدود 5 میلیون تومان کاهش، به 340 میلیون رسید.

پژو پارس LX TU5، ساخت 1401 که در روز گذشته دو میلیون تومان کاهش قیمتی تجربه نموده بود، امروز هشتم خردادماه، با یک میلیون افزایش، به 629 میلیون تومان رسید.

پژو 207i دنده ای، ساخت 1401 که در روزهای گذشته کاهش چشم گیری تجربه نموده بود، همچون پژو پارس، با حدود 4 میلیون تومان افزایش، به مبلغ 659 میلیون تومان خرید و فروش شد.

اما شاید بتوان گفت که بیش ترین کاهش قیمت در خودروهای داخلی برای تارا اتوماتیک مدل 1402 بود. این خودرو با 10 میلیون تومان کاهش قیمتی نسبت به روز گذشته، به 865 میلیون تومان رسید. علت کاهش 10 میلیونی، شاید افزایش اندک قیمت آن در روز گذشته باشد.

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی

امروز در بازار خودروهای خارجی و مونتاژی نیز، روند آرام و بی تلاطمی تجربه کردیم.

ام وی ام X22 PRO که در روز گذشته با 54 میلیون تومان کاهش به قیمت یک میلیارد و 26 میلیون تومان رسیده بود، امروز با 26 میلیون دیگر کاهش، به محدوده یک میلیارد تومان رسید.

جک J4 و جک S5 جزو محصولات مونتاژی محسوب می شوند که نسبت به روز گذشته تغییر قیمتی تجربه نکردند. جک J4 در همان محدوده 880 میلیون و جک S5 در محدوده قیمتی یک میلیارد و 690 میلیون تومان معامله شد.

ریسپکت پرایم بهمن موتور که در روز گذشته کاهش قیمت 70 میلیونی تجربه نموده بود، امروز نیز با 16 میلیون دیگر کاهش،خود را به کانال یک میلیارد و 390 میلیون تومان رساند.

فردا SX5 نیز که در روز گذشته افزایش قیمتی اندکی تجربه نموده بود، امروز با سه میلیون تومان دیگر افزایش، به قیمت یک میلیارد و 430 میلیون تومان معامله شد.

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

در ماه گذشته بازار خودرو مطابق با هر بازار داخلی دیگری، روند نزولی به خود گرفته بود. اما از هفته گذشته، روند نزولی به یک ثبات نسبی رسیده است. به طوری که در بیشتر محصولات شاهد هستیم، روزی که افزایش قیمت اندکی تجربه کند، فردای آن روز تقریبا به همان اندازه کاهش قیمت خواهد یافت و یا برعکس.

بنابراین قیمت خودرو فعلا در رکود کامل به سر می برد و معلوم نیست این ثبات تا چه موقعی ادامه دار خواهد بود. آیا زمان ثبات کامل در بازار خودرو فرا رسیده است؟ یا در بلندمدت و میان مدت، دوباره شاهد افزایش قیمت خودرو خواهیم بود؟

طبق شرایط مالی موجود و استناد بر اینکه پارامترهای مالی ذره ای تغییر نداشته اند، انتظار رکود بلندمدت در بازار خودرو اشتباه است. حال باید منتظر ماند و دید که سامانه یکپارچه تا چه حدی قادر به برطرف تقاضای خریداران خودرو خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1402 بروزرسانی: 9 خرداد 1402 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2340

به "کاهش قیمت ها در بازار خودرو ادامه دارد؟ ، جدیدترین قیمت انواع پژو، کوئیک، پراید، سمند، ریسپکت پرایم، ام وی ام و جک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت ها در بازار خودرو ادامه دارد؟ ، جدیدترین قیمت انواع پژو، کوئیک، پراید، سمند، ریسپکت پرایم، ام وی ام و جک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید