پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 1 آذرماه ماه 1401

به گزارش مجله کارنیکان، آسمان تهران امروز آفتابی پیش بینی شده است و دما در طول شب از نه درجه به مرور و در طول روز به نوزده درجه می رسد. آب و هوای تهران امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 1 آذرماه ماه 1401

به گزارش خبرنگاران؛ اداره کل هواشناسی استان تهران بیان کرد طی سه روز آینده افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده

آسمان تهران فردا (1 آذر ماه) آفتابی با حداقل دمای نه و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (2 آذر ماه) آفتابی با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (3 آذر ماه) آفتابی با حداقل دمای 6 درجه و با حداکثر دمای 17 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بر روی عدد 107 یعنی شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

بعلاوه آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 139 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

امروز به دلیل آلودگی هوا مهدهای کودک و پیش دبستانی امروز تعطیل شدند و مدارس در مقطع ابتدایی به صورت غیرحضوری و مجازی دایر هستند. بعلاوه فعالیت های ورزشی در فضاهای باز ممنوع است و فروش مجوز روزانه طرح و ترافیک به وسیله شهرداری تهران هم از امروز دوشنبه تا روز چهارشنبه ممنوع است.

دیروز سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی رنگ از تداوم و تشدید پایداری هوا، افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا اطلاع داد.

این شرایط جوی از روز دوشنبه (30 آبان ماه) تا روز چهارشنبه (2 آذرماه) در تهران و کرج مورد انتظار است. بر اثر این مخاطرات احتمال افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش آسیب های احتمالی کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم را توصیه می نماید.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد که بر اساس آن از عدد صفر تا 50 در محدوده هوای پاک تعریف می گردد، از 51 تا 100 هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا میانه بوده و از محدوده 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس است. در بازه 151 تا 200 نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده از 201 تا 300 نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر اساس این دسته بندی در محدوده 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

شرایط آب و هوای کشور در چند روز آینده

بر اساس آخرین پیش بینی های سازمان هواشناسی؛ در بخش هایی از کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب شرق فارس و جنوب یزد رگبار باران و گاهی رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.

در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت موجب افزایش غلظت آلایندگی های جوی و آلودگی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آبان 1401 بروزرسانی: 30 آبان 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2256

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 1 آذرماه ماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 1 آذرماه ماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید