پارو و تی ورزشگاه قائمشهر را از باتلاق نجات نداد، چک نوبخت خیس شد

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران، گروه استان ها- مهدی غلامی: ملاقات تیم های نساجی مازندران و پرسپولیس در شرایطی تحت تأثیر بارندگی های شدید و چمن مصنوعی آب گرفته استادیوم شهید وطنی قائمشهر برگزار گردید که میلیون ها بیننده تلویزیونی، جدای از تحلیل بازی دو تیم، از نبود متولی و قبول مسئولیت در چنین شرایطی بیشتر ابراز تأسف کردند.

پارو و تی ورزشگاه قائمشهر را از باتلاق نجات نداد، چک نوبخت خیس شد

بارش شدید باران روزهای پنجشنبه و آدینه در مازندران موجب شده تا زمین چمن مصنوعی ورزشگاه وطنی، بدترین کیفیت ممکن را به خود ببیند و با وجود آنکه مسئولان برگزاری با امکانات ابتدایی چون پارو، تی و سطل، سعی در راهنمایی و جمع کردن آب های جمع شده در زمین و فراهم کردن شرایط بازی بودند، بی نتیجه ماند.

تداوم بارش شدید باران در جریان بازی دو تیم نساجی مازندران و پرسپولیس تهران نیز به حدی بود که در بعضی نقاط زمین ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر، باعث اختلاف سطح و آبگرفتگی فراتر از چمن مصنوعی شده و بازیکنان دو تیم را در پاسکاری و رساندن توپ به زمین حریف دچار مشکل می کرد.

کیفیت بدچمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر حتی گلایه و نارضایتی بازیکنان و مربیان تیم های میهمان نساجی مازندران را که به این ورزشگاه می آمدند را نیز درآورده و آنها در نشست های خبری از مسئولان استان درخواست رسیدگی به این ورزشگاه و حمایت از تیم فوتبال این استان شده بودند.

یحیی گل محمدی سرمربی تیم پرسپولیس تهران در نشست خبری پس از بازی تیمش در ملاقاتی معوقه ازهفته پنجم درنشست خبری به شدت از کیفیت بد چمن این ورزشگاه گلایه و انتقاد کرد و گفت، کیفیت پایین چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر و آب ماندگی روی چمن مصنوعی، تأثیر زیادی روی کیفیت بازی دو تیم گذاشت و در چنین شرایطی نباید انتظار کادر فنی از تیم ها داشت.

سرمربی تیم پرسپولیس تهران که اصالت مازندرانی دارد، با گلایه از اینکه مازندران به عنوان یک استانی که دارای استعدادهای بالا و ورزشکاران از ژنتیک خوبی در رشته های ورزشی برخوردار اما از زیرساخت های لازم وکافی بی بهره هستند، از استاندار و مدیرکل ورزش وجوانان مازندران درخواست کرد، نسبت به ورزش و فراهم کردن زیرساخت های ورزشگاه ها به ویژه ورزشگاه قائمشهر اهتمام جدی داشته باشند.

سامانه زهکشی ورزشگاه خراب شد

درهمین حال رئیس هیئت فوتبال شهرستان قائمشهر در مورد حواشی ایجاد شده پس از بازی تیم های نساجی مازندران و پرسپولیس تهران که عنوان شده بوده که مسئولان برگزاری مسابقه به طور عمد پوشش پلاستیکی چمن را با توجه به شرایط بارانی انجام ندادند، واکنش نشان داد.

رضا درویشی در تبادل نظر با خبرنگاران اضافه نمود: من در 4 سالی که به عنوان رئیس هیئت فوتبال قائمشهر مشغول هستم وبازی های لیگ دسته یک ولیگ برتر تیم نساجی را میزبانی می کنیم، برای نخستین بار بوده که شاهد این شدت از بارش باران و جمع شدن آب روی چمن مصنوعی بودیم و تا به امروز با توجه به بارشی بودن مازندران اصلاً سابقه جمع شدن باران بر روی چمن مصنوعی نداشته است.

رئیس هیئت فوتبال قائمشهر، یکی از دلایل بروز این مشکل را تخریب سیستم زهکشی اطراف چمن درپی ساخت سکوهای پشت دو دروازه ورزشگاه بیان نمود وادامه داد، پس از مشاهده تخریب سیستم زهکش آب، چندین بار نامه به هیئت فوتبال مازندران واداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر نوشیم واین موضوع را هشدار داده بودیم.

درویشی اضافه نمود، با این حال، رنگرز مدیرکل ورزش وجوانان مازندران هم که برای دیدن این بازی در ورزشگاه حضور داشت، برای روز یکشنبه 7 دی دستور تشکیل جلسه فوری برای رسیدگی به این مشکل را داده است.

وی هجمه های ایجاد شده مبنی بر کم کاری های ایجاد شده را رد کرد و گفت، ما هیچ مسئله ای در برگزاری مسابقه نداشتیم و نیروهای خدماتی شهرداری همکاری خوبی برای آماده کردن ورزشگاه داشتند و اگر باشگاه پرسپولیس این احساس را دارد که زمین چمن شهید وطنی نامناسب وغیرقابل استفاده بوده این شرایط برای تیم نساجی هم یکسان بوده وبرف روی زمین ننشست که امکان کاور کشی باشد.

وعده هایی که رنگ واقعیت نگرفت

این مسائل در حالی روز پنجم دی در ملاقات تیم های نساجی مازندران و پرسپولیس تهران یک بار دیگر سرباز زد، که پیش از سرانجام رقابت های فصل نوزدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور بود، که تعویض چمن مصنوعی به چمن طبیعی ورزشگاه وطنی مطرح شده و استاندار مازندران نیز بر انجام آن تأکید نموده بود.

چمن مصنوعی و بخشی سکوهای ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر که در سال 97 و در پی صعود تیم فوتبال نساجی قائمشهر به لیگ برتر با فوریت دستور کار مسئولان استان تا پیش از آغاز لیگ هجدهم بازسازی و آماده سازی شده بود، پس از کمتر از یک سال از بهره برداری آن، در آغاز لیگ نوزدهم انتقادها به مصنوعی بودن چمن این ورزشگاه از سوی مربیان و بازیکنان تیم های مختلف بیشتر شد.

مربیان پیشین نساجی نیز بارها مصنوعی بودن چمن این ورزشگاه را عاملی برای مصدومیت بازیکنان و کم شدن کیفیت بازی آن ها عنوان می کردند.

تعویض چمن ورزشگاه شهید وطنی در مرحله انتخاب پیمانکار

استاندار مازندران مرداد سال 99 معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور را در سفرش به مازندران به ورزشگاه وطنی برد و محمدباقر نوبخت هم برای تعویض چمن مجموعه اعتبار تخصیص داد.

پس ازاین سفر وقول اختصاص اعتبار بیش از 2 میلیارد تومانی برای جمع آوری چمن مصنوعی و کاشت چمن طبیعی ورزشگاه شهیدوطنی قائمشهر، جلسات ویژه استانی وشهرستانی تشکیل شد.

پس از برگزاری جلسات و تصمیم هایی که در سطح استانی وحتی ملی گرفته شد، تعویض چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهردر مرحله انتخاب پیمانکار، این عنوانی بود که بعضی رسانه ها در 24 مهرماه سال 99 از قول معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در راستای کیفیت بخشی به ملاقاتهای خانگی تیم نساجی نماینده استان در لیگ برتر آن را منتشر نموده بودند.

حسین حسن نژاد گفته بود که، اجرای این طرح از لحاظ اقتصادی با مصوبه سفر استانی معاون رئیس جمهوری و رئیس برنامه و بودجه کشور و پیگیری استاندار مازندران مسئله ای ندارد و تأخیر در اجرای آن به دلیل کارکارشناسی و فنی برای اجرای دقیق این پروژه بوده است.

وی شرح داد که در شرایط فعلی کارهای کارشناسی برای چگونگی اجرای طرح تعویض زمین چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر صورت گرفته و با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می گردد.

آنالیز کاشت چمن طبیعی در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

سرپرست معاونت امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان مازندران هم در مورد تعویض چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر گفت، که کاشت چمن طبیعی ورزشگاه شهید وطنی در حال آنالیز و به طور جدی در دستور کار کارشناسان فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان قرار گرفته است.

حسین بریمانی، کاشت چمن طبیعی در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهررا احتیاج اساسی و مطالبه به حق تیم نساجی و اولویت های عمرانی اداره کل ورزش وجوانان مازندران بیان نمود واضافه نمود: بحثی که وجود داشت، اگر کاشت چمن طبیعی ورزشگاه شهید وطنی آغاز می شد، با عنایت به بازه زمانی چندین ماهه برای این مهم، تیم نساجی امتیاز میزبانی لیگ برتر را از دست می داد و نمی توانست در ورزشگاه شهید وطنی در مقابل حریفان بازی کند و ما نمی خواستم نساجی از شرایط میزبانی متضرر گردد.

وی یادآورشد، با توجه به شرایط موجود تصمیم بر این شد تا با تقویت و ترمیم چمن مصنوعی، نساجی در خانه رقابت ها رو دنبال کند و در ادامه با مطالعات دقیق تر و آنالیز های کارشناسی، اقدام عملیاتی کاشت چمن طبیعی در زمان مناسب تر که به نفع تیم نساجی باشد صورت گیرد.

با گذشت چند ماه از سفر مردادماه معاون رئیس جمهور و تخصیص اعتبار برای تعویض چمن ورزشگاه وطنی هنوز این وعده محقق نشده است و قائمشهر که پس از 24 سال سه سال قبل به لیگ برتر راه یافت، امروز از کمبود زیرساخت ها و مسائل ورزشگاه رنجورتر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1333

به "پارو و تی ورزشگاه قائمشهر را از باتلاق نجات نداد، چک نوبخت خیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارو و تی ورزشگاه قائمشهر را از باتلاق نجات نداد، چک نوبخت خیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید