نوزادی که 27 سال سن دارد!

به گزارش مجله کارنیکان، تینا و بن گیبسون سال ها برای داشتن فرزند دعا کردند اما مشکل شان حل نشد. حالا این زوج به لطف یک تکنیک درمانی جدید دو فرزند دارند. دومین فرزند این خانواده که در 26 اکتبر متولد شده و مولی اورت نام دارد حتی توانسته نامش را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند.

نوزادی که 27 سال سن دارد!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزیاتو، مولی در واقع رکورد خواهر بزرگتر خود یعنی اما را شکانده است که در سال 2017 با استفاده از همین روش به دنیا آمد. در آن موقع تینا، مادر اما جنینی را که 24 سال قبل در آزمایشگاه منجد شده بود دریافت کرد و آن را در رحم خود پرورش داد.

در خبری که روز گذشته منتشر شد معین شد که مولی، دختر دوم این خانواده از جنینی به دنیا آمده که 27 سال پیش منجد شده است و در نیجه رکورد تولد با استفاده از جنین دارای طولانی ترین دوره انجماد را به نام خود ثبت نموده است.

اما این روش چندان هم تازگی ندارد و موارد متعددی از آن در آمریکا مشاهده می گردد. برای مثال خانواده دیگری اخیرا بعد از 20 سال توانسته اند با این روش بچه دارند شوند.

20 سال پیش کریس و امیلی برنز به بچه دار شدن فکر نمی کردند اما از همان زمان سلول های پسر آینده شان درون آزمایشگاهی مشغول رشد بود.

این زوج که ساکن لوئیس ویلای کنتاکی هستند بعد از دو دهه ناباروی تصمیم گرفتند که یک رویان را به فرزندی بگیرند؛ در این فرایند تخمک های بارور شده فرد دیگری که هیچ ارتباط خویشاوندی با آنها نداشت درون رحم مادر قرار داده شد.

این تخمک ها که متعلق به زوج دیگری بوده 20 سال پیش لقاح شده اند و به صورت منجمد درون آزمایشگاهی نگهداری شده اند تا زوج هایی که امکان بچه دار شدن ندارند بتوانند با یاری آنها شیرینی داشتن فرزند را بچشند. جنین های منجمد در ادامه درون بدن مادر قرار داده می شوند تا مراحل رشد طبیعی خود را طی نموده و به یک انسان تبدیل شوند.

به گفته امیلی برنز، مادری که تازه زایمان نموده این تنها راه برای مادرهایی است که میخواهند فرزندخوانده شان را خودشان زایمان نمایند.

همانطور که در ابتدا گفته شد این زوج جنینی را به فرزندخواندگی گرفتند که حدودا 20 سال پیش منجمد شده بود. این جنین ها پس از انجماد درون نیتروژن مایع نگهداری می شوند و رشد نمی نمایند. بنابراین الیس (فرزند جدید خانواده برنز) حالا گرچه تنها 20 ماه سن دارد اما زندگی او از 20 سال پیش آغاز شده.

امیلی می گوید: برخی وقتها که بچه در اتاق پذیرایی به این طرف و آن طرف می رود با خودم می گویم که زندگی او 20 سال پیش آغاز شد و بعد به حالت تعلیق در آمد تا امروز در میان ما باشد. او 20 سال پیش در فریزر انتظار روزی را می کشیده که فرزند خانواده ای بگردد.

جالب است بدانید درست مانند خیلی خانواده هایی که با یاری این روش بچه دار می شوند خانواده برنز نیز فرزند خود را پسر برفی خطاب می نمایند.

گفته شده در سال 2016 میلادی تنها در آمریکا بیش از 2000 جنین منجمد به فرزندخواندگی پذیرفته شدند که این میزان 400 مورد کمتر از آمار ثبت شده در سال 2000 است. در حال حاضر نیز بالغ بر یک میلیون یاخته منجمد در آمریکا وجود دارد. پدر و مادر الیس گفته اند که قصد دارند که بزودی ماجرای تولد او را برایش تعریف نمایند تا اگر خواست به دنبال پدر و مادر واقعی اش بگردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1263

به "نوزادی که 27 سال سن دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوزادی که 27 سال سن دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید