4 راز موفقیت افراد عظیم و تاثیرگذار

به گزارش مجله کارنیکان، راز پیروزیت انسان های پیروز تفاوت های جزئی دارد، اما اصول کلی در بین آن ها مشترک است. 4 رمز اصلی در پیروزیت افراد پیروز را می توان رویاپردازی، صداقت، شکرگزاری و تطبیق پذیری دانست.

4 راز موفقیت افراد عظیم و تاثیرگذار

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - همه انسان ها از شنیدن راز های خوب خوششان می آید. در واقع هرچه راز ناب تر باشد، جذاب تر است! چرا؟ چون همه ما انسان ها دوست داریم محرم راز دیگران باشیم. ما عاشق انحصاریم؛ عاشق چیز هایی که فقط مال خود ماست و هیچ کس دیگر در آن دخالتی ندارد. اما راز ها در کسب و کار کمی متفاوتند. ما عاشق این هستیم که برگ برنده در دست داشته باشیم و یا به قول جیسون کوهن کارآفرین مشهور آمریکایی، رجحان ها و مزیت های ناعادلانه و غیر منصفانه برای ما باشد. به عنوان مثال اگر افراد پیروز دنیا به شما بگویند که آیا می خواهید راز پیروزیت من را بدانید؟ شما بدون شک گوش می دهید.

بالاخره راز پیروزیت چیست؟ خب فقط یک راز وجود ندارد، اما به این جمله فکر کنید: پیروزیت استفاده غیر معمول از دانش مشترک است. به عبارت دیگر، وقتی صحبت از پیروزیت می گردد موضوع دانستن و یادگیری چیز های جدید نیست بلکه استفاده صحیح و به کار بستن چیزهاییست که از قبل می دانیم.

در ادامه به 4 راز مهم در پیروزیت افراد تأثیرگذار و ثروتمند دنیا اشاره می کنیم.

1. افراد پیروز رویا پردازند

در کتاب تبدیل شدن به رهبر نوشته وارن بنیس آمده است: رهبری، قدرت تبدیل چشم انداز و رویا به واقعیت است. این جمله بدین معناست که پیروزیت از پاسخ دادن به این سوال اساسی آغاز می گردد: من دقیقا چه می خواهم؟

پاسخ این سوال مهم نیست که برگرفته از بیانیه مأموریت شرکت شما، ارزش های اصلی شما، هویت نام تجاری شما و یا به طور کلی اهداف شما باشد. هر گلی یک بویی دارد!

بنیس می گوید: یک رهبر به خوبی می داند که در زندگی شخصی و حرفه ای اش چه می خواهد و قدرت روبروه با شکست را به خوبی در خود می بیند. کلمه کلیدی در معین آنچه می خواهیم، شفاف سازی است و شفاف سازی آنچه می خواهیم، با نوشتن میسر است. یعنی شما هرآنچه را که می خواهید باید بنویسید تا بتوانید به آن قطعیت بدهید.

در تحقیقات مختلف، دو مولفه مهم که ثروتمند ترین افراد دنیا به خوبی به آن پایبند هستند به صورت آماری معین شده است. بر طبف این آمار، 81 درصد افراد پیروز، به لیست کاری تنظیم شده توسط خودشان پایبند هستد و 80 درصد آن ها تمرکز خودشان را بر روی یک هدف معین می گذارند و کوشش می نمایند تا به آن دست یابند.

2. صادق هستند

شاید به نظر شما صداقت در افراد پیروز آنقدر واضح باشد که نیازی به شرح و یادآوری آن وجود نداشته باشد. اما شرایطی را تصور کنید که شما باید خودتان را خوب نشان دهید، عملکرد مطلوبی داشته باشید، سودتان را افزایش دهید و به هر قیمتی پیروز شوید. در این شرایط صداقت به یک جنس نایاب تبدیل می گردد. به عبارت دیگر هنوز صداقت جواب می دهد.

حتما بخوانید: صداقت بیش از حد در روابط - مفید یا مخرب؟بر اساس تحقیقی که جزئیات آن در کتاببله، 50 راه علمی برای این که فردی متقاعدنماینده باشیمآمده است: در گزارشات اقتصادی سالیانه، شرکت هایی که شکست خودشان را نشأت گرفته از عوامل درونی و قابل کنترل در خود شرکت می دانستند در سال بعدی با رشد سهام بسیار بهتری نسبت به شرکت هایی که شکست خودشان را تحت تأثیر عوامل بیرونی و غیر قابل کنترل می دانستند، روبرو شدند.

به زبان دیگر، مسئولیت پذیری در قبال خطا ها و اشتباهات گوناگون و اعتراف در زمانی که دچار اشتباه می شویم، نه فقط در روابط انسانی حرکت هوشمندانه ای تلقی می گردد، بلکه در موضوعات اقتصادی نیز هوشمندانه است.

در تحقیق دیگری که توسط شرکت سی ای بی (CEB) انجام شد، معین شد که شرکت هایی که دارای ارتباطات باز هستند و کارمندانشان را به ارائه بازخورد ها و نقد های صادقانه تشویق می نمایند، بازده کل حقوق سهامدارانشان 270 درصد بیشتر از سایر شرکت هاست. به قول بنیس، رهبران هیچ گاه به خودشان دروغ نمی گویند مخصوصا درباره خودشان!

3. افراد پیروز شکرگزار هستند

بدون قدردانی شما قادر نیستید جنبه های مثبت زندگی را ببینید و چشم انداز شما هم در نتیجه همین تفکر، منفی می گردد. اگر شما شکرگزار جنبه های مثبت زندگی خود نباشید، هیچ انگیزه ای برای رسیدن به اهداف مثبت دیگر در زندگی نخواهید داشت.

بسیاری از ما انسان ها از شکرگزاری به عنوان یک احساس درونی یاد می کنیم که خود به خود و فقط در مواقع پیروزیت و پیروزی به سراغ ما می آید درحالی که اینطور نیست. در واقع شکرگزاری به شرایط بستگی ندارد و حسی است که خودمان آن را پرورش می دهیم و مانند همه راز های آشکار دیگر در این لیست با چشمان باز، خودمختارانه و از روی قصد آن را انتخاب می کنیم.

اما چگونه؟ ساده است! با پیدا کردن دلایلی برای شکرگزاری و به زبان ساده، با بیان کردن آن. زمانی که ما از قصد به دنبال دلایلی برای شکرگزاری هستیم، آن ها را خواهیم یافت. این کار باعث می گردد تا قدردانی را نه تنها را در خودمان، بلکه آن را در روابط و سازمان هایمان نیز پیاده کنیم.

4. تطبیق پذیر هستند

پیروزیت جلوگیری از شکست نیست. درس دریافت از شکست است.

جمله معروف توماس ادیسون درباره اختراع لامپ را به خاطر بیاورید: من هیچ وقت شکست نخورده ام. فقط 10000 راه پیدا کردم که عمل نمی کرد.

اریک ریس در کتاب استارت آپ ناب چنین تجربیاتی را یادگیری معتبر می داند. یادگیری معتبر آنالیز اتفاقات از پیش افتاده و یا یک طراحی داستان شده برای مخفی کردن شکست نیست. یادگیری معتبر، یک پادزهر اصولی برای مشکل کشنده شکست خوردن است. شکست خوردن در این مفهوم یک برنامه پیروز اجراییست که ممکن است به نتیجه نرسد.

برای ریس این پادزهر از یک مهارت به وجود می آید که این مهارت، تطبیق پذیری نام دارد. داستان هایی که از پیروزیت و یا شکست می شنویم از یک تفاوت نشأت می گیرند؛ تفاوت در توانایی شناسایی جوانب مثبت و منفی برنامه و همگام سازی استرانژی کاری بر اساس آن. افراد پیروز و کارآفرینان از این توانایی به خوبی بهره می برند و می توانند خودشان را با هر شرایطی تطبیق دهند.

همه این نکات را می توان این گونه خلاصه کرد که افراد بسیار پیروز به جای قایم شدن و فرار از شکست، آن را پیش بینی نموده و با زندگیشان تطبیق می دهند تا بتوانند از درس های آن برای پیروزیتشان بهره ببرند.

همه ما راز های خوب را دوست داریم اما واقعیت این است که وقتی حرف از پیروزیت می گردد، چیزی به نام راز وجود ندارد. با قدم های کوچک آغاز کنید، ولی آغاز کنید! از همین امروز با یکی از چهار مهارت یاد شده آغاز کنید و آن را در خودتان پرورش دهید.

پیشنهاد می کنیم 23 راز پیروزیت افراد شادمان که زندگیتان را زیر و رو میکند را نیز حتما در خبرنگاران بخوانید.

برگرفته از: success

منبع: setare.com
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1318

به "4 راز موفقیت افراد عظیم و تاثیرگذار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 راز موفقیت افراد عظیم و تاثیرگذار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید