موانع رسیدن به موفقیت چه هستند؟

به گزارش مجله کارنیکان، موانع موفقیت در کار و زندگی خیلی واضح هستند احتمالا شما فرد مسئولیت پذیری نیستید یا اینکه هدف درستی انتخاب کرده اید و کارهایتان را پیگیری نمی کنید.

موانع رسیدن به موفقیت چه هستند؟

9 دلیل ساده که موجب عدم پیروزیت شما می شود و همچون موانع سر راهتان قرار می گیرند

به گزارش خبرنگاران به نقل از میهن نوین ،پیروزیت را افراد پیروز می توانند تعریف کنند چون چیزی نیست که در کوتاهترین و ساده ترین روشها خلاصه شود.در راه پیروز شدن موانع بسکمک وجود دارد که با درایت و تجربه می توان آنها را پشت سر گذاشت.

عللی که موانع پیروزیت شما می شوند و راه رسیدن به هدف را برایتان دور می کنند

9. رویای موهوم

همه ما رویا را دوست داریم برخی از ما تمایل به رویا پردازی داریم و از این رو در توهمات می مانیم و تمایلی به بازگشت به واقعیت نداشته این منجر به فردی می شود که در دنیای خیالی خود زندگی می کند و منتظر معجزه است و هیچ تلاشی برای رسیدن به اهدافش نمی کند.

اگر هیچ کاری نکنید و یک جا بمانید، احتمال بسیار کمی وجود دارد که یک چمدان با یک میلیون دلار پیدا کنید. برای بهبود موقعیت خود، از زندگی رها و سعی کنید کاری را انجام دهید که قبلا انجام نداده باشید.

8. عدم توانایی در تمرکز بر روی یک هدف خاص

بسکمک از ما تمایل داریم براساس اصول زیر زندگی کنیم چند دقیقه در اینستاگرام و بعد کار را شروع کنیم دنیای پیرامون ما پر از ابزار و لوازمی است که صرف نظر کردن از آن سخت است . به لطف این فن آوری ها و اعتیاد به آنها گاهی اوقات غیر ممکن می شود که بر روی یک کار خاص تمرکز کنیم. در نتیجه، ما کارهای ناتمام زیادی داریم.

7. عدم توانایی در پی گیری

آیا تا به حال شروع کرده اید که چندین کار را به طور همزمان انجام دهید و هیچ کدام از آن ها را تمام نکنید ؟ مطمئن هستیم دست کم یکبار در زندگی همه ما اتفاق افتاده است.

آن مربوط به ورزش، رژیم غذایی، و پروژه هایی است که با شور و اشتیاق زیادی شروع کرده اید و پس از یک هفته یا یک ماه متوقف شده. تنها یک دلیل برای این شرایط وجود دارد عدم پشت کار و عدم وجود نتایج مورد نظر.

در ژاپن، یک کلمه ویژه برای توصیف این سندرم وجود دارد راهب 3 روزه ، شماره 3 در اینجا نماد میانگین روزی است که اشتیاق شما دوام می آورد. برای اینکه اینطور راهب نشوید ، به تدریج خودتان را در کار غرق کنید و از افراط در کار اجتناب کنید.

موانع پیروزیت چه چیزهایی هستند؟

6. ناتوانی در حس مسئولیت پذیری در قبال اعمال خود

هر اتفاقی که در زندگی می افتد تقصیر ما نیست، اما مسئولیت همه آنها با ما است .سرزنش کردن دیگران یا موانع شرایط را تغییر نمی دهد، اما با قبول مسئولیت کامل برای یک شرایط، می توانید آینده بهتری بسازید. توانایی پذیرش اشتباهات و اصلاح آن ها اولین و مهم ترین مرحله در راه رسیدن به پیروزیت است. به سادگی مسئولیت را به عهده بگیرید و ایده ها و آرزوهای خود را درست کنید.

5. عدم حمایت از عزیزان خود

یکی از رازهای مهم پیروزیت یک فرد، حمایت از عزیزان است. اما گاهی به جای حمایت، با منفی نگری و سو تفاهم از آن ها روبرو می شویم که سخت می توان به روشی که انتخاب کرده اید ادامه دهید.

در این شرایط، مهم است شروع به عصبانیت و یا ایجاد درگیری نکنید. بهترین گزینه این است که به عزیزان خود بگویید که چقدر آن ها را دوست دارید و توضیح دهید چقدر کارهایتان برایتان مهم است، چه نتیجه ای می خواهید بگیرید و چقدر حمایت آن ها برایتان مهم است.

موانعی برای دستیابی به پیروزیت و اهداف خود

4. تجزیه و تحلیل بیش از حد خود

تجزیه و تحلیل خود منجر می شود که عمیق تر در مشکل فرو روید. در نتیجه، شروع به ریشه کردن در ذهن می کند و باعث می شود احساس افسردگی کنید که ممکن است منجر به افسردگی شود.

این قطعا شما را به پیروزیت نزدیک تر نمی کند اما بالعکس از آن دورتر خواهید شد. خودآگاهی سالم را بپذیرید این ها هستند که به شما کمک می کنند از بی تفاوتی خارج شوید و احتمالات واقعی را ارزیابی کنید.

3. گشتن به دنبال مقصر

افراد در دنیا دو دسته هستند - آن هایی که دیگران را مسئول شکست های خود می دانند و کسانی که مسئولیت را بر عهده می گیرند. آن هایی که دوست دارند سرزنش کنند ، ممکن است انگشت خود را به سوی دولت، کشوری که در آن زندگی می کنند، یا والدینشان بگیرند.

در حالی که نوع دوم افراد، آن هایی که پیروز به کسب پیروزیت شدند، می دانند که پیروزیت فقط به تلاش ، پایداری و اهداف آن ها بستگی دارد و هیچ نقطه ای برای سرزنش کردن دیگران وجود ندارد.

شکست های شگفت انگیز ممکن است آن ها را تحریک کند تا پیروز تر ظاهر شوند. به یاد داشته باشید که هیچ مقصری به جز شما نیست و هیچ کس جز خودتان نمی تواند آینده تان را شاد و پیروز کند .

چگونه موانع را از سر راه پیروزیت برداریم؟

2. اهداف غیر واقعی

رویاها ممکن است به اهدافی تبدیل شوند که باید به درستی تنظیم کنید. باید درک روشنی از اینکه چه منابعی برای دستیابی دارید، و اینکه چقدر زمان نیاز دارید و آن ها چقدر واقعی هستند ، داشته باشید.

این روش می تواند در هنگام معین و آنالیز اهداف به میزان زیادی کمک کند. و حتی اگر هدف غیرواقعی باشد، یک راه خروج وجود دارد - سعی کنید آن را به طور متفاوت تنظیم کنید و یا آن را به اهداف فرعی تقسیم کنید.

1. شکست های قبلی

هر یک از ما با شکست روبرو شده ایم گاهی اوقات می توانید بهترین تلاش را انجام دهید اما نتیجه اتفاق نمی افتد. در این حالت 2 گزینه داریم:افسرده شدن و احساس تاسف برای خودمان یا تجزیه و تحلیل شرایط، درک چیزهایی که اشتباه انجام می دهید، و یک بار دیگر امتحان کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1450

به "موانع رسیدن به موفقیت چه هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موانع رسیدن به موفقیت چه هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید