مزیت های روغن نارگیل برای پوست

به گزارش مجله کارنیکان، روغن نارگیل از بخش درونی میوه نارگیل گرفته می گردد. روغن نارگیل بکر اساسا از میوه تازه نارگیل به دست می آید، درحالی که روغن نارگیل تصفیه شده را با استفاده از میوه نارگیل خشک شده تهیه می نمایند.

مزیت های روغن نارگیل برای پوست

روغن نارگیل سرشار از چربی های طبیعی است و بخش عمده این چربی ها نیز از چربی های اشباع تشکیل می گردد. فراورینمایندگان محصولات مراقبت از پوست هم از عصاره نارگیل یا روغن نارگیل طبیعی در ساخت و فراوری محصولات مختلف استفاده می نمایند.

آیا روغن نارگیل برای پوست مفید است؟

دکتر انگلمان می گوید که محصولات بر پایه روغن، یکی از برترین محصولات برای بازگرداندن رطوبت طبیعی به پوست هستند. این محصولات به سادگی به وسیله پوست جذب می شوند و به درون لایه های عمیق پوست نفوذ می نمایند.

البته روغن های مخصوص صورت باید در انتهای روتین مراقبت از پوست استفاده شوند تا بتوانند رطوبت زیادی را درون پوست نگه دارند و مانع از تبخیر آب پوست شوند. درحالی که روغن های مخصوص صورت واقعا ظرفیت رطوبت سازی بالایی دارند، اما توجه به این نکته بسیار مهم است که این محصولات نمی توانند به پوست آبرسانی نمایند.

دکتر ژانت گراف (متخصص پوست ومو) هم درباره آبرسانی پوست می گوید که آبرسانی زمانی اتفاق می افتد که پوست اساسا آب را به درون سلول های پوستی جذب می نماید. پس وقتی که درباره مرطوب سازی صحبت می کنیم، به آن فرایندی اشاره داریم که آب را درون لایه بیرونی پوست حفظ می نماید.

مزیت های روغن نارگیل برای پوست

روغن نارگیل، ماده ای است که کیفیت مرطوب نمایندگی شدیدا عمیق و قدرتمندی دارد؛ بنابراین این ماده رطوبت را درون پوست نگه می دارد و نوعی سد دفاعی روی پوست های خشک و آسیب دیده می سازد. پس روغن نارگیل می تواند یکی از گزینه های عالی برای لایه بندی نهایی روی ترکیبات آبرسان مانند اسید هیالورونیک، سرامید ها و گلیسرین باشد. با توجه به کیفیت چندمنظوره روغن نارگیل، این ماده می تواند برای درمان خشکی پوست صورت، بدن و حتی مو ها استفاده گردد.

روغن نارگیل سرشار از اسید های چربی است که همگی برای محافظت از لطافت و صافی پوست ضرروی هستند. همین اسید های چرب برای شکل گیری غشای سالم در سلول های پوستی هم اهمیت ویژه ای دارند. به گفته متخصصان پوست ومو، اسید های چرب موجود در روغن نارگیل به محافظت از سد دفاعی پوست یاری می نمایند و رطوبت را درون پوست نگه می دارند.

آیا استفاده از روغن نارگیل می تواند عوارض جانبی داشته باشد؟

دکتر انگلمان درباره این موضوع می گوید: به نظرم روغن نارگیل برای پوست صورت مناسب نیست، زیرا می تواند روزنه های پوستی را مسدود کند و باعث شکل گیری جوش های پوستی گردد.

توجه داشته باشید که روغن نارگیل از نظر ظرفیت جوش زایی یا کومدوژنیک در رده های بسیار بالای جدول قرار می گیرد؛ بنابراین پوست های بسیار چرب و مستعد آکنه نباید مستقیما از روغن نارگیل طبیعی استفاده نمایند.

به گفته دکتر انگلمان، حتی کسانی که پوست خشکی دارند و می خواهند از روغن نارگیل خالص استفاده نمایند، بهتر است که این ماده را برای پوست بدن نگه دارند. با این حال، آن دسته از محصولات مراقبت از پوست که حاوی ترکیبات روغن نارگیل هستند، می توانند برای پوست صورت هم استفاده شوند.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 21 فروردین 1402 بروزرسانی: 21 فروردین 1402 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2319

به "مزیت های روغن نارگیل برای پوست" امتیاز دهید

1 کاربر به "مزیت های روغن نارگیل برای پوست" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزیت های روغن نارگیل برای پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید