ماجرای اختلاس فرزند وزیر بهداشت

به گزارش مجله کارنیکان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه، به سخنان امام آدینه ملارد درباره اختلاس فرزندش، واکنش نشان داد.

ماجرای اختلاس فرزند وزیر بهداشت

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، در متن نامه نمکی آمده است:

حضرت آیت ا... رئیسی

رئیس محترم قوه قضائیه

با سلام و احترام.

آنچه به استحضار می رسد شکوائیه نیست، گلایه مندی یکی از سربازان کوچک این مرز و بوم است که چهاردهه از ایام زندگیش را صادقانه موقوف خدمتگزاری مردم و اعتلای این سرزمین نموده است.

در سخت ترین روز ها و در سهمگین ترین عرصه ها برای سربلندی و عزت نظامی که با خون هزاران شهید عظیموار بر پای مانده تن به آتش زده و اینک فرماندهی یکی از هولناک ترین بلایای تاریخ همه گیری های دنیا را ماههاست بر دوش می کشد و کوشش می نماید بی وقفه و شبانه روز در اوج تحریم های ظالمانه، مضایق ریال و ارز و تنگنای مالی بی بدیل سال های پس از انقلاب، پرچم سرافرازی کشورش را با فداکردن آرامش، سلامتی و آبروی خود و همکارانش در عرصه دنیای برافرازد، نیامده تا نام و نان کسب کند آمده تا آبرو و جان فدا کند نیت ننموده این دوران را پلکان صعود دنیایش قرار دهد با خدایش عهد نموده تا هرچه دارد در این عرصه پربلا ببازد تا شاید بتواند از ابتلا و مرگ مردم عزیز کشورش ذره ای بکاهد.

اولین روزی که گام در این مجموعه پرتلاطم نهادم، مبارزه با فساد را در کنار برنامه ریزی زیربنائی، جهت توسعه زیرساخت ها، تقدم پیشگیری بر درمان، ایجاد ساختار های هوشمند و ده ها مورد دیگر را هدف قرار دادم. گرچه سیل و زلزله و آنفلوآنزا و کرونا نفس گیر شد مع الوصف در استمرار راهی که برگزیدم از پای ننشستم. درگیری با مافیانی که سال ها شکل گرفته بود و در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی یکه تازی می کرد کار ساده ای نیست.

مجموعه ای که تار های نامرئی در دستگاه های بیرون از وزارتخانه تنیده بود و ابزار گسترده تبلیغاتی برای تخریب در اختیار داشت، بلافاصله واکنش ها آغاز شد و غافلگیرانه همه امکانات را برای تهمت، افترا و نشر کذب بکار گرفت، امواج سهمگینی به راه افتاد که یارای تاب آوری برای کمتر کسی می گذاشت.

تعداد زیادی که در بین آن ها خیرخواهان مصلحت اندیشی هم بودند از من خواستند کوتاه بیایم، چون خود و خانواده ام بشدت تحت فشار و تهدید بودیم، اما از آنجا که معتقدم اگر روزی برای دفاع از مرز های جغرافیائی کشور بشوق شهادت می رفتیم امروز رسالت همگانی دفاع از مرز پاکیزگی و شفافیت است.

موریانه ای که چارچوب نظام را می خورد، فسادست همان اولویت مهمی که حضرتعالی به خوبی دریافتید و اولین گامتان در توسعه عدالت مبارزه با آن بود.

با حضور جنابعالی و دلگرمی از قول محکم پیگیری و حمایت در این راه پرهراس دلگرم تر ادامه دادم و مستحضرید که موارد متعددی بدون جنجال رسانه ای و تشویش اذهان و تشدید بی اعتمادی عمومی تقدیم شد و مورد پیگیری قرارگرفت. حاصل این شیوه خداپسندانه صرفه جوئی بیش از 600 میلیون یورو در سخت ترین سال مالی کشور و با وجود همه بلایا و مسائل بود. ضمن آنکه کلیه موارد بلاتکلیف نیز معین شرایط شد.

در این ایام طوفان هائی سازمان یافته و در مقاطع خاص شکل گرفت که به لطف پروردگار شر طراحانش به خودشان بازگشت. پرونده یکی از افرادی که اخیرا با صبوری اینجانب و پیگیری در مراجع محترم قضائی به پایان رسید و منتهی به صدور رأی محکومیت وی شد پدیده بسیار جالبیست، ایشان با ندامت از استفاده ابزاری مافیای دارو بیاناتی دارد که شنیدنیست که انشاا... بموقع به استحضار عموم خواهد رسید.

ایستادن یک تنه در مقابل گروه بی انصاف و خدانشناسی که داروی تاریخ گذشته یا تقلبی را به کودک سرطانی معادل دریافت وجه گوشواره هایش که مادرش در خواب درآورده و فروخته، می فروشند کار ساده ای نیست.

البته هرگز نباید شرافت و صداقت آنانکه در تمام سال های پس از انقلاب در فراوری، واردات، توزیع و عرضه داروی مورد احتیاج مردم شبانه روز کوشش نموده اند با سیاهکاری گروهی سودجو نادیده گرفته گردد. وسواس و واکاوی در ورود دانشجویان گروه پزشکی و مبارزه با صندلی فروشی و برخورد با رانت در این حوزه، چراغ خاموش و بدون غوغا سالاری از دیگر مواردیست که حضرتعالی واقفید.

اخیراً ویدئویی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از سخنان امام آدینه محترم ملارد از تریبون نمازآدینه پخش شد که تصاویر هوشمندانه مخربی نیز بدان افزوده بودند که طبق فرمایش ایشان فرزند اینجانب که از حدود بیست سال پیش مهندس عمرانست بعنوان پیمانکار، سه پروژه بیمارستانی را چند سال پیش گرفته و پول آن را برداشته و رفته است.

از آنجا که حدس من سوءاستفاده از سادگی ایشان بود مراتب را به برادر ارجمند و گرانقدرم جناب آقای حاجی علی اکبری رئیس محترم شورای سیاست گذاری ائمه آدینه منعکس نمودم تا با تنویر ذهن ایشان خود به بازسازی گفتار بی مبنایشان بپردازند. زیرا معتقدم در این دوران حساس که دشمنان متحدند تا نهاد ها و شخصیت های روئیده از متن انقلاب را مورد هجمه قرار دهند خودزنی درون نظام شادمانی دیگران را سبب خواهد شد.

مع الوصف بدلیل طولانی شدن این حرکت و استمرار شیطنت جریانی که به نیت انتقام جوئی از پرچمداران مبارزه با فساد از هر کوششی فروگذار نیستند مراتب به استحضار رسید تا عنایت فرمائید.

اولاً: دستور فرمائید تا رسیدگی گردد که اگر ایشان مدرکی دارند که آیا فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت نموده است؟ (که ننموده است) و یا پروژه ای را که متعهد به اجرا بوده رها نموده است به اشد مجازات محکوم فرمائید. اینجانب در مبارزه با فساد خویش و بیگانه نمی شناسم.

فرزندان من پدری را تجربه نموده اند که با چهاردهه خدمت ریالی از بیت المال را جابجا ننموده، یک روز حق مأموریت قانونی نگرفته، اگر غذائی در دفترش خورده وجهش را پرداخته و لیتری از بنزین اتومبیل دولتی صرف خانواده اش نشده است اگر در سایه چنین پدری فرزندی ناخلف آنگونه که شیخ عظیموار از صندلی خطابه های امیرالمومنین (ع) می فرماید حضور دارد حقش کشیدن سخت ترین مجازات هاست.

ثانیاً:، اما اگر آنچه فرموده اند کذبست، بعنوان رئیس محترم حق طلب قوه قضائیه اجازه ندهید برخی از صندلی ها و تریبون ها از برخورد قانونی مصون باشند فساد فقط یک جنبه مالی ندارد، لجن مال کردن حیثیت سربازان صدیق نظام، بی اعتمادی مردم از حکومت و اینکه بگویند اینهم پرچمدار ضد فساد و بهره برداری مفسدین مالی در راستای تبرای خود از آنچه بر حقوق بیت المال روا داشته اند به بهانه گفتار بی مبنا و ناشیانه فردی از تریبون با اهمیت نمازآدینه نیز احتیاجمند برخورد و پیگیریست.

تمنای اینجانب در این راستا، جهت دفاع و اعاده حیثیت خود نیست که مردم شریف این سرزمین حداقل خدمات سرباز خدمتگزارشان در چهاردهه خدمت را می شناسند بلکه دفاع از آنانیست که گامی برای فسادستیزی بر می دارند و با برنامه ریزی سازمان یافته در قدم های اول خانه نشین و یا به طرق دیگر گرفتار می شوند و دیگران نیز با نگرانی از جو تخریب در این راه پرهراس گام نمی نهند و این خود می تواند به بقای فساد بیانجامد.

توفیق، عزت و سربلندی آن عزیز ارجمند را از خداوند عظیم مسئلت دارم.

سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی

منبع: فرارو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1119

به "ماجرای اختلاس فرزند وزیر بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای اختلاس فرزند وزیر بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید