قیمت هر کیسه سیمان 25 هزار تومان، کاهش قیمت سیمان دستوری نبود

به گزارش مجله کارنیکان، فاطمی امین گفت: خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشته و قیمت آن در بورس به کیسه ای 25 هزار تومان رسیده است.

قیمت هر کیسه سیمان 25 هزار تومان، کاهش قیمت سیمان دستوری نبود

به گزارش ، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نشست صبح امروز (یکشنبه 21 شهریور) خود با جمعی از نمایندگان به ریاست علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در مورد موضوع تنظیم بازار سیمان، فولاد و کالا های اساسی که در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار گردید، گفت: در این نشست گزارشی درباره اقدامات انجام شده در حوزه های بازار سیمان و فولاد ارائه شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه ای 25 هزار تومان رسید.

او اضافه نمود: این درحالی است که بسیاری معتقد بودند وقتی نرخ کالایی در ایران بالا می رود، دیگر پایین نخواهد آمد، اما این اتفاق خوشایند رخ داد.

کاری که در کاهش قیمت سیمان صورت گرفت، اصلاح ساختار بود نه برخورد تعزیراتی و دستوری

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه نرخ سیمان فله هم به 360 تومان رسید که همان قیمت سه ماه قبل است، تأکید کرد: کاری که ما برای کنترل قیمت سیمان انجام دادیم اصلاح ساختار بود و با روش های تعزیراتی، موردی و بعلاوه ایجاد جو روانی قیمت ها به اینجا نرسید به طوری که تعادلی که در بازار ایجاد شد، نرخ سیمان را کاهنده کرد.

تمامی خرده فروشان سیمان تا دو هفته آینده وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد

او با تأکید بر اینکه تا دو هفته آینده هم بر بازار سیمان متمرکز خواهیم بود، یادآور شد: تا دو هفته آینده، تمامی خرده فروشان و عاملان فروش سیمان وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد تا در بورس و در حوزه عمده فروشی و خرده فروشی به یک روال معقول دست یابیم.

فاطمی امین درباره اقدامات انجام شده در بازار فولاد هم گفت: قیمت فولاد بر سایر محصولات بازار موثر بوده و بر فضای روانی بازار هم اثرگذار است؛ در این حوزه سه راه حل تعریف شده که طی سه ماه عملیاتی خواهد شد.

رصد کامل اطلاعاتی از صفر تا 100 برای قطع دست رانت خواران

وزیر صمت افزود: در مهرماه رصد کامل اطلاعاتی از زنجیره فولاد را دنبال می کنیم تا تمام تولیدات مقاطع فولادی، شمش و محصولات در سامانه جامع تجارت عرضه گردد و رانت ها و چند قیمتی بودن فولاد از این طریق از بین برود.

او اضافه نمود: در مرحله دوم ساختار بازار را اصلاح خواهیم کرد و تأثیر ابلاغ قوانین و مقررات تازه را در آبان ماه خواهیم دید و امضا های طلایی تا این زمان از بین خواهد رفت.

اصلاح ساختار در بازار فولاد برای کاهش هزینه تمام شده در آذرماه

فاطمی امین توضیح داد: در آذرماه هم در ساختار صنعت فولاد اصلاح ساختاری خواهیم داشت که به سمت کاهش قیمت تمام شده حرکت کنیم و رقابت سازنده ای برای کاهش هزینه ها در بازار فولاد را ببینیم و بازار فولاد تحت تأثیر نوسانات ارزی نباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1880

به "قیمت هر کیسه سیمان 25 هزار تومان، کاهش قیمت سیمان دستوری نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت هر کیسه سیمان 25 هزار تومان، کاهش قیمت سیمان دستوری نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید