فرانسه: تعدادی از موانع فنی و سیاسی باید در مذاکرات برجام کنار گذاشته گردد

به گزارش مجله کارنیکان، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت که تعدادی از موانع فنی و سیاسی باید در مذاکرات برجام کنار گذاشته شوند تا مذاکرات هدفمند و سازنده تر شوند.

فرانسه: تعدادی از موانع فنی و سیاسی باید در مذاکرات برجام کنار گذاشته گردد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانس خبری روز سه شنبه خود به اظهار نظر درباره نشست کمیسیون مشترک برجام پرداخت.

وی در این کنفرانس خبری گفت: مذاکراتی که در وین روی داد با هدف یافتن راهکار دیپلماتیک به وسیله بازگشت ایران و آمریکا به برنامه جامع اقدام مشترک است.

این مقام فرانسوی اضافه نمود: تعدادی از موانع فنی و سیاسی باید کنار گذاشته شوند تا مذاکرات هدفمند و سازنده تر شوند.

نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز در گرندهتل وین برگزار گردید، دقایقی پیش انتها یافت و قرار شد گفت وگوها در هفته آینده ادامه یابد. در این نشست، روسای هیات های مذاکره کننده کشورهای طرف برجام به بحث و آنالیز در مورد آخرین شرایط گفت وگوهای فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم گفت وگوها پرداختند.

در نشست امروز کمیسیون مشترک، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی ضمن تأکید مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی گردد، فرایند کنونی گفت وگوها را به رغم دشواری ها و چالش های موجود رو به جلو ارزیابی کرد.

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیات ایرانی هر زمان که فرایند گفت و گوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، گفت و گوها را متوقف خواهد نمود.

در این نشست، کشورهای مشارکت کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم ها و هسته ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای گفت وگو در مورد ترتیبات عملی مورد احتیاج برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد گردد. هیأت ها پس از مشورت در پایتخت های متبوع خود، هفته آینده ضمن از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام، گفت و گوهای فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1657

به "فرانسه: تعدادی از موانع فنی و سیاسی باید در مذاکرات برجام کنار گذاشته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: تعدادی از موانع فنی و سیاسی باید در مذاکرات برجام کنار گذاشته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید