عسکری: هنوز فرصت داریم با درخشش در روسیه 3 سهمیه المپیک را کسب کنیم، نتایج قهرمانی اروپا در روحیه بچه ها تأثیر خواهد گذاشت

به گزارش مجله کارنیکان، سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: در حال حاضر این شانس را داریم که با درخشش در فینال گرندپری سه سهمیه خود را کسب کنیم و بچه ها برای این مهم کوشش می نمایند.

عسکری: هنوز فرصت داریم با درخشش در روسیه 3 سهمیه المپیک را کسب کنیم، نتایج قهرمانی اروپا در روحیه بچه ها تأثیر خواهد گذاشت

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

فریبرز عسکری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص حضور ملی پوشان در کمپ تمرینی و تورنمنت صربستان گفت: ما یک کمپ تمرینی خوب را با حضور چند تیم در صربستان پشت سر گذاشتیم و در مسابقات نیز هدف مان بیشتر کسب امتیاز بود و روی رنگ مدال ها حساس نبودیم. با این وجود در بخش پسران تیم ما در این تورنمنت قهرمان شد و در مجموع نیز به مقام نایب قهرمانی رسید.

وی توضیح داد: در یکسری اوزان امتیازات لازم را کسب و سقف امتیازات بچه ها پر شد و در یکسری دیگر از اوزان نیز این اتفاق نیفتاد. بر همین اساس امروز (چهارشنبه) همراه با فرزان عاشورزاده و سجاد مردانی به تورنمنت کرواسی خواهیم رفت تا سقف امتیازات خود را افزایش بدهیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سؤال که نتایج مسابقات قهرمانی اروپا در راستا کسب سهمیه المپیک روی ملی پوشان فشار وارد نخواهد کرد، گفت: بدون شک نتایج مسابقات قهرمانی اروپا روی بچه ها بی تأثیر نیست، اما باید این گلایه را از فدراسیون جهانی داشته باشیم. روند حرکتی برای کسب سهمیه المپیک در قاره های مختلف یکسان نیست. بازی های اروپایی باید سال گذشته همزمان با بازی های آسیایی برگزار می شد که این اتفاق نیفتاد.

عسکری تأکید کرد: در صورت برگزاری مسابقات در سال گذشته، در رنکینگ امسال 25 درصد امتیازات کم می شد. این اتفاق برای ما افتاده است، اما بازیکنان اروپایی با صد درصد امتیازات خود در فینال گرندپری حضور خواهند داشت که این انصاف نیست. با عدم صدور ویزا برای میرهاشم حسینی جهت حضور در مسابقات جهانی نیز این بازیکن کلی عقب افتاد، اما هیچ تدبیری برای او اندیشیده نشد.

وی اظهار داشت: مدال طلای مسابقات جهانی 120 امتیاز داشت و میرهاشم حسینی با کسب دو مدال طلا در مسابقات گرندپری و مدال طلای المپیک دانشجویان جمعاً 100 امتیاز کسب نموده است. ما راستا خیلی سختی را طی می کنیم، اما از روز اول اساس هدف گذاری خود را روی توانایی های مان گذاشتیم و کوشش کردیم به اتفاقات پیرامون خود توجه نداشته باشیم. در حال حاضر نیز این شانس را داریم که با درخشش در فینال گرندپری سه سهمیه خود را کسب کنیم و بچه ها برای این مهم کوشش می نمایند.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سؤال که در جلسه با مسئولان کمیته المپیک، کسب سهمیه المپیک در وزن نخست را قطعی اعلام نموده است، گفت: من در آن جلسه چنین چیزی نگفتم، اما اعلام کردم در وزن یک شانس ما برای کسب سهمیه المپیک بالا تر است، اما همه چیز به فینال گرندپری بستگی دارد. حتی اگر سهمیه المپیک ما قطعی شده باشد نیز نوع قرار دریافت در رنکینگ برای ما مهم است و بازیکنان باید کوشش نمایند صندلی خود را ارتقا بدهند. در هر سه وزنی که شانس کسب سهمیه المپیک را داریم هنوز چیزی قطعی نیست.

عسکری در خصوص اینکه نگران تکرار اتفاقات داوری مسابقات گرندپری بلغارستان در مسکو نخواهد بود، تأکید کرد: فکر می کنم اتفاقات از ناشناخته ها می افتد. وقتی شما نسبت به مسئله ای شناخت ندارید و یک مرتبه با آن برخورد می کنید، ممکن است تمرکزتان از بین برود. بعد از مسابقات بلغارستان حالا ما می دانیم ممکن است چنین اتفاقاتی بیفتد و برای همین با آمادگی بیشتر در روسیه قدم خواهیم گذاشت. باید علاوه بر توان فنی از لحاظ روانی نیز برای مسابقات روسیه آماده باشیم تا اگر باز هم ناداوری رخ داد، بچه ها به هم نریزند.

وی درباره برنامه های کادرفنی برای کاهش فشار روی میرهاشم حسینی توضیح داد: به طور قطع این برنامه ها اجرا خواهد شد، اما دلم می خواهد مردم خیلی از مسائل را بدانند. میرهاشم حسینی با وجود کسب مدال های متعدد در مسابقات اخیر به دلیل اینکه دیر وارد چرخه کسب سهمیه المپیک شده است، باید حتماً در فینال گرندپری فینالیست گردد تا سهمیه المپیک را کسب کند. میرهاشم توانایی و پتانسیل حضور در دیدار نهایی مسابقات گرندپری روسیه را دارد و این موضوع را بارها و بارها ثابت نموده است، اما باید به این قضیه ورزشی نگاه گردد.

سرمربی تیم ملی تکواندو خاطر نشان کرد: اگر به هر دلیلی خدای نانموده این اتفاق نیفتاد چیزی از ارزش های این بازیکن کم نخواهد شد. ما کوشش خواهیم کرد تا جایی که امکان دارد بار روانی را از روی دوش او برداریم تا این قهرمان ارزنده اول از کاری که در زمین می نماید، لذت ببرد. مطمئنم بابت کوشش و زحمتی که می کشد، همان طور که خدا نیز وعده داده است، برکت خود را دریافت می نماید.

عسکری درباره شرایط مصدومیت مردانی گفت: خدا را شکر در حال حاضر بهتر شده است و در تمرینات روز گذشته ضربات پای چپ خود را با ملاحظه و فشار کمتر اجرا می کرد، کاری که در بلغارستان و صربستان توانایی انجام آن را نداشت و امیدوارم در کرواسی بتواند مسابقات خوبی را انجام بدهد.

وی در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و برنامه های تیم ملی گفت: قطعیت برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا را نمی دانم، اما تاریخ اولیه را کنفدراسیون آسیا اسفند ماه اعلام نموده است. ما برنامه ریزی اولیه خود را انجام دادیم و با توجه به اینکه بچه ها یک سال است درگیر مسابقه هستند، مانند دوره گذشته مسابقات آزاد کشوری که همه در آن شرکت داشته باشند را برگزار نخواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خاتمه گفت: این کار را این بار مرحله ای انجام خواهد شد و مرحل اول را اوایل دی ماه با حضور ورزشکارانی برگزار خواهیم کرد که شرایط حضور در اردو را ندارند و این شرایط متعاقباً اعلام خواهد شد. بعد از آن مراحل بعدی اردو برگزار خواهد شد و در مرحله آخر نیز ملی پوشان اضافه خواهند شد. در برنامه المپیک ما یک تورنمنت خوب در اسفند ماه پیش بینی شده بود که با توجه به برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا این تورنمنت می تواند همین مسابقات باشد و ما با تیم اصلی در این رقابت ها شرکت خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 391

به "عسکری: هنوز فرصت داریم با درخشش در روسیه 3 سهمیه المپیک را کسب کنیم، نتایج قهرمانی اروپا در روحیه بچه ها تأثیر خواهد گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: هنوز فرصت داریم با درخشش در روسیه 3 سهمیه المپیک را کسب کنیم، نتایج قهرمانی اروپا در روحیه بچه ها تأثیر خواهد گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید