روزبهانی: استکی پسرش را بدون انتخابی به تیم ملی آورد

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگاران، نشست خبری ابراهیم موسوی دارنده برنز رقابتهای جام جهانی بوکس، احسان روزبهانی و فروتن گل ارا از قهرمانان آسیا ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

روزبهانی: استکی پسرش را بدون انتخابی به تیم ملی آورد

فروتن گل آرا قهرمان سابق بوکس کشور گفت: فدراسیون یک باشگاه شخصی نیست و کسانی که در راس امور قرار دارند کاملاً نامطلع و ناآشنا هستند.دلیل عزل ها و نصب ها در بوکس که باید شفاف و واضح باشد اما معین نیست. چرا همه ما بی خبریم؟ یک روز صبح یکی دبیر می گردد و یکی دیگر عزل می گردد.صبح دیگر یک نفر به کادر فنی اضافه می گردد. شب می خوابیم و صبح بیدار می شویم می بینیم که یک بوکسور بدون هیچ نام و نشانی به تیم ملی می رسد و از آن طرف یک بوکسور نامدار کنار می رود.جامعه بوکس صدای رسایی ندارد.این اجحاف ها که در حق آینده سازان ملکت صورت می گیرد کاملاً خاموش است و هیچ کسی از آن با خبر نیست. هیچ دلیل و چارچوبی در فدراسیون برای انتخابی های تیم ملی وجود ندارد.یک هفته قبل از مسابقه می گویند باید در فلان شهرستان جمع شوید و استانی که منتقدشان نباشد سهمیه کافی را می گیرد و استانی که منتقد باشد کننده ای ندارد یا سهمیه کمی دارد.بحث روی انتخابی ها زیاد است.در سال 1400 همه این اتفاق ها افتاده است.

وی اضافه کرد: مهمترین موضوعی که امروز وجود دارد موضوعی نیست که سهم ما کم است یا زیاد بلکه موضوع جوانان، نوجوانان و نونهالان این مرز و بوم است که برای انتخاب شدن شان هیچ چارچوب و شفافیتی نیست.این چارچوب نباید فقط در فکر من باشد. باید جامعه بوکس از این انتخاب ها مطلع باشد.وقتی فدراسیون کشتی می گوید چرخه انتخابی همه چیزشان معین است.آنها تعریف دارند و ابهامی وجود ندارد.وقتی فدراسیون تکواندو، کاراته، جودو و ووشو تعریف دارند دیگر چه چیزی می گردد گفت؟ در تمام دنیا اجحاف است وبه سلیقه بر می گردد و درصدش پایین است اما در بوکس ما داستان فرق دارد.هیچ شفافیتی نیست.بوکس مگر فوتبال است که سرمربی بگوید این بازیکن به درد من نمی خورد؟ بوکس رقابتی است و نحوه گزینش باید شفاف باشد.

وی ادامه داد: خیلی از روسای هیات ها (من نام نمی آورم) اصلاً رفتاری در شان یک رییس را ندارند.خیلی چاکر مابانه رفتار می کنند.یک مغلطه دیگر هم هست در فدراسیون و آن استفاده از کلمه رنگین کمان است که می گویند از تمام نقاط ایران بوکسور داریم! شاید شما یک آدمی که حقش نبوده را آورده اید.این شعار اشتباه است.مگر می گردد از هر طیفی ورزشکار آورد؟ تیم ملی جمهوری اسلامی جایگاه شایسته ها است.الان کشتی مگر رنگین کمان دارد که 90 درصد کشتی گیران از مازندران هستند؟ خیلی ها که لابی ندارند باید چه کار کنند؟ استان کرمانشاه در دهه های نه چندان دور بیشتر از 50 درصد ملی پوشان را تشکیل می داد الان استان کرمانشاه کجاست؟ آقای ثوری فقط شعار می دهد.خیلی از قهرمان ها بودند که بوکس را کنار گذاشته اند.

روزبهانی: کجای دنیا مربی بدنساز سرمربی تیم ملی می گردد؟

احسان روزبهانی المپین باسابقه بوکس گفت: خیلی سال است که ما داریم این حرف ها را می زنیم اما به گوش کسی نمی رسد. این همه تخلف در فدراسیون اجرا شده است چرا هیچ کسی رسیدگی نمی کند؟ اینجا شده یک باشگاه خصوصی که هیچ کسی حق ورود ندارد.من 14 سال عضو تیم ملی بودم و همه چیز رو بود اما حالا همه چیز مخفی است.مجمع فدراسیون دو نفر بودندو باید نامه می زدند از آیبا (فدراسیون دنیای بوکس) یک کننده بیاید اما یک نامه به فدراسیون دنیای ارسال کردند که ما فقط یک کاندیدا داریم! هیچ کسی پیگیر نیست.از لحاظ بودجه به نظرم نباید مسئله ای باشد.ما باید خودمان اسپانسر بگیریم.

وی ادامه داد: اینجا بوکس است.یا باید خیلی خوب باشی که کسی نتواند حق ات را بخورد یا باید پول بدهید مدال بگیرید. در قزاقستان اینها را دیدم.می دانستم تیم ما اول می گردد و شد.سال بعد فهمیدم به آذربایجان می بازیم و باختیم و آنها با کوبا فینالیست شدند. بوکس مافیا است و فقط و فقط پول است.آقایان تازه یادشان افتاده که خرج کنند و مدال بگیرند.ما چرا در ایران لیگ بوکس نداریم؟ نه تورنمنتی داریم و نه چیزی؟ فقط مسابقات درون اردویی.یک بوکسور مگر می گردد هر روز با یک بوکسور دیگر تمرین کند و مسابقه بدهد؟ هیچ چیزی سر جایش نیست و فقط به دروغ می گویند همه چیز خوب است.

المپین بوکس توضیح داد: باید پول بدهید و مدال بخرید. غیر از یک سری بوکسورهای خوب این ثابت شده هست که باید برای کسب مدال هزینه کنید.غیر از این در بوکس نیست. به همین دلیل امتیازها را برداشتند.در المپیک چرا من باختم؟ بچه های ما می برند اما دست شان بالا نمی رود.هیچ کشوری اندازه بچه های ما تمرین نمی کند.تو را به خدا آقایان وزارت ورزش، آقایان کمیته این قدر ما را سنگ قلاب نکنید و به داد این بوکس برسید.از المپیک لندن به این سمت یک ذره بوکس دیده شد.تا قبل از این اصلاً کسی نمی دانست بوکسی در ایران هست.من باید پاچه خواری کنم تا بوکس ما دیده گردد؟ اهل این کارها نیستم.شما می دانید چرا من را کنار گذاشتند؟ کسی می داند؟ من همین الان همه را می زنم.چرا همه قدیمی ها را کنار گذاشتند.

وی در خصوص مسابقات نونهالان و نوجوانان در سقز گفت: همه ایران را در یک هفته آنجا بردند.پسر آقای استکی که نه انتخابی بازی کرد و نه چیزی چرا ملی پوش شد ؟16 تا ورزشکار رفتند و سه برنز و یک نقره گرفتند.این باید عملکرد تیم ملی ما باشد؟ با این شرایط به جایی نخواهیم رسید.همین آقای استکی منِ کاپیتان تیم ملی را که همه را بردم هزارتا انتخابی برای من گذاشت.فیلم هایش موجود است.من هر روز باید با یکی بازی می کردم.من زمانی که فیلم پسر استکی را در اینستاگرام گذاشتم دوستان تماس گرفتند که پسرش گناه دارد و فیلم را بردار. البته راست می گفتند.آن بچه چه گناهی دارد؟ من فیلم را برداشتم اما خیلی ها در دایرکت گفتند که حق ما را خورده اند.این همه فدراسیون بوکس تخلف دارد چرا رسیدگی نمی کنند؟ آقایان قبل از مجمع پول و سکه می گیرند و فردا از ترس شان پس می دهند آیا این تخلف نیست؟ سند و مدرکش هم موجود است.خود آقای استکی مخالف ثوری بود. در مجمع 4 سال پیش دعوا بود و من و احدی ثوری را آوردیم و همه اینها دشمن هایش بودند.الان چه می گردد یکی مثل احدی کنار می رود؟

وی گفت: می خواهم به وزارت ورزش و کمیته بگویم که اصلاً استکی مربی بدنساز بوده نه بوکسور.کجای دنیا مربی بدنساز می گردد سرمربی تیم ملی بوکس؟ اصلاً نداریم! من در همه این قضایا بودم.من سه نسل بوکس را دیدم.زمان روح الله حسینی، علی مظاهری و بچه های فعلی.آقای استکی کجای ورزش بوکس بوده اید؟ من را با رودربایستی کاپیتان تیم ملی گذاشته بودند.حرف هایی که من می زنم واقعیت است.ایشان بیاید درباره پسرش توضیح بدهد.من از بوکس بیرون رفته ام و رشته ام را به سینما عوض کرده ام و فیلمم هم عید بیرون می آید اما دلم برای بوکس می سوزد.یکی پیگیری کند.

روزبهانی در پاسخ به اسن سوال که آیا عملکرد فنی استکی هم مورد نقد است گفت: فنی؟! خودم کلی ایراد می گرفتم از ایشان.مگر ایشان بوکس کار کرده است؟ مگر اطلاعاتی دارد؟

موسوی: منافع تیم ملی فدای استکی شده است

سید ابراهیم موسوی قهرمان سابق بوکس ایران و دنیا هم گفت: منافع تیم ملی فدای استکی و امثال استکی می گردد.بوکس ما دارد مضحکه سایر کشورها می گردد و زنگ تفریح شده ایم. کسی از این آقایان پاسخی می دهد؟ آقای استکی فقط نمایش انجام می دهد. بوکس ورزش مظلومی است وبرای کسی اهمیتی ندارد.اینجا را دارند مافیا اداره می کنند.ما چند بار باید بگوییم.ماجرای دبیر آقای ثوری که مدرکش جعلی بود به کجا رسید؟

وی اضافه کرد: ما متاسف هستیم.کسی رئیس کمیته فنی شد که یک بار هم دستکش دستش نکرده است.این را خود وزیر امضا کرده است.ایشان بوکسور بوده که جای آقای نهرودی آمده؟ ما می گفتیم خدا را شکر که یک ورزشی وزیر ما شد اما فعلاً اتفاقی نیفتاده است.از الان می گویم در المپیک هیچ نتیجه ای نخواهیم گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2165

به "روزبهانی: استکی پسرش را بدون انتخابی به تیم ملی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزبهانی: استکی پسرش را بدون انتخابی به تیم ملی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید