عراقچی با استاندار خراسان رضوی ملاقات کرد

به گزارش مجله کارنیکان، تهران (پانا)- معاون وزیر خارجه با ملاقات دکتر عراقچی با استاندار خراسان رضوی ملاقات و گفت و گو کرد.

عراقچی با استاندار خراسان رضوی ملاقات کرد

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه روز آدینه (12 دی 1399) در سفر به مشهد با محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی ملاقات و گفت و گو کرد.

همچنین نشست آنالیز سند جامع همکاری های راهبردی ایران و افغانستان با حضور سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، امروز (آدینه) در مشهد و در محل موسسه مطالعات راهبردی شرق برگزارشد.

سید عباس عراقچی در این نشست با تاکید بر حل بسیاری از مسائل در جریان مذاکرات سند جامع همکاری راهبردی میان ایران و افغانستان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک، این اتفاق مهم صورت گیرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون سیاسی وزارت خارجه، وی از حسن نیت طرفین در امضای این سند اطلاع داد و گفت: کشورهای ایران و افغانستان با احترام بر اصل قانون اساسی دو کشور و احترام به حاکمیت های خود، آینده روشنی در همکاری های همه جانبه خواهند داشت.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به نقش و اهمیت مراکز مطالعاتی و پژوهشی در سیاست خارجی، حضور و فعالیت چنین مراکزی را تسهیل نماینده دیپلماسی رسمی در کشورهای مختلف بیان کرد و اضافه کرد: اندیشکده های فعال در حوزه روابط خارجی باید همصدا با حاکمیت و جریان منافع ملی، حرکت رسمی سیاست خارجی را جهت دهی و تاحد بسیار به برآورده ساختن نیازهای پژوهشی و عملیاتی دستگاههای مرتبط با مسائل خارجی، یاری نمایند.

در این نشست همچنین محمدابراهیم طاهریان، نماینده وزیر امور خارجه ایران در امور افغانستان، محمد صدیقی فر سرکنسول ایران در هرات، محمد بهشتی منفرد رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور، محمود افخمی سرکنسول سابق ایران در هرات شرکت داشتند.

همچنین در این نشست از وبگاه انگلیسی موسسه مطالعات راهبردی شرق نیز رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1377

به "عراقچی با استاندار خراسان رضوی ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی با استاندار خراسان رضوی ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید