شماره گذاری آزمایشی خودرو ها به وسیله اینترنت از هفته آینده

به گزارش مجله کارنیکان، هادیانفر از شماره گذاری آزمایشی خودرو ها به وسیله فضای مجازی و اینترنت از هفته آینده در دو مرکز تهران خبرداد و همچنین گفت: در آینده ای نزدیک، قبض جریمه و حتی با توافقی که با بیمه مرکزی اجرا شده کاغذ های کروکی هم جمع می گردد.

شماره گذاری آزمایشی خودرو ها به وسیله اینترنت از هفته آینده

به گزارش گروه اجتماعی مجله کارنیکان، سردار سید کمال هادیانفر در ملاقات با استاندار سمنان با بیان این که 35 میلیون وسیله نقلیه در سطح کشور در راه ها و معابر شهری تردد می نمایند، اظهار کرد: به عبارتی 80 میلیون ایرانی کاربر ترافیک هستند و به نوعی با این موضوع ارتباط دارند.

وی با بیان اینکه در آنالیز های همه جانبه و علمی تعیین شده که هر جان باخته سوانح رانندگی و تصادفات رقمی معادل 5/2 میلیارد تومان هزینه مستقیم و غیرمستقیم برجای می گذارد، اضافه نمود: این جدای از هزینه های غیرمادی، مسائل و گرفتاری های ناشی از تصادفات و سوانح رانندگی است که خانواده ها با آن روبرو می شوند.

سردار هادیانفر ادامه داد: از سال 85 تا سرانجام سال 95 یک موج کاهشی در وقوع تصادفات در کشور به وجود آمد، اما در سال 96 این فرایند متوقف شد و تصادفات 1/2 درصد افزایش یافت و در سال 97 نیز با رشد 1/7 درصدی روبرو بودیم.

وی گفت:، اما تا آخر بهمن ماه سال گذشته شمار جان باختگان 1/4 درصد و مجروحان 7 درصد کاهش یافت و فرایند افزایشی سوانح متوقف و وارد فرایند کاهشی شدیم.

این مقام ارشد ناجا با اشاره به اینکه کاهش تصادفات از جمله دغدغه های تمام مسئولان کشور به ویژه رهبر معظم انقلاب به شمار می رود، اظهار داشت: رهنمود ها و تاکیدات معظم له در این خصوص را با جدیت دنبال می کنیم.

سردار هادیانفر به راه اندازی و فعال شدن کمیسیون ایمنی راه ها در سطح کشور و استان ها اشاره و اظهار داشت: نقش و مدیریت استانداران در برگزاری و پیگیری مصوبات این کمیسیون، کاهش سوانح و ارتقاء فرهنگ ترافیک، بسیار مهم است.

وی در ادامه سخنانش از کاهش حوادث و تصادفات ترافیکی، تحول سیستمی، توسعه انضباط ترافیکی و هوشمندسازی به عنوان چهار هدف اصلی نام برد که در شورای راهبری ترافیک کشور تعریف شده است.

سردار هادیانفر درباره کاهش حوادث و تصادفات ترافیکی، گفت: در امسال کاهش 1900 جان باخته را در دستور کار قرارداده ایم و بر روی این هدف برنامه ها و فعالیت های خود را متمرکز نموده ایم.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به توسعه انضباط ترافیکی که شامل مواردی مانند بستن کمربند ایمنی، استفاده موتورسیکلت سواران و ترک نشینان آن از کلاه ایمنی، حرکت در بین خطوط، رعایت قوانین از سوی عابران پیاده و...، بیان نمود: سمنان یکی از بهترین استان های کشور در این زمینه به شمار می رود و مستعد برای این بخش است.

سردار هادیانفر در مورد هوشمندسازی نیز به استفاده از دست افزار های جدید از سوی ماموران پلیس راهور و راه در سطح کشور اشاره نمود و اضافه نمود: در آینده ای نزدیک، قبض جریمه و حتی با توافقی که با بیمه مرکزی صورت گرفته کاغذ های کروکی هم جمع می گردد.

شروع شماره گذاری آزمایشی خودرو ها به وسیله فضای مجازی و اینترنت از هفته آینده در دو مرکز در تهران از دیگر مواردی بود که سردار هادیانفر در راستای هوشمندسازی فعالیت های پلیس راهور به آن اشاره نمود.

وی با تاکید بر دریافت خدمات مرتبط با ماموریت های پلیس راهور از بستر اینترنت، اضافه نمود: با نصب دوربین های هوشمند ثابت با همکاری شهرداری ها برای برخورد با خودرو های متخلف و نظارت بر ترافیک شهری، اعمال قانون نیز به صورت سیستمی و هوشمند اتفاق می افتد و از حضور فیزیکی ماموران پلیس راهور و راه کاسته می گردد.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در سطح کشور 5300 نقطه حادثه خیز وجوددارد، گفت: 3 هزار و 200 مورد آن در راه ها و مابقی در معابر شهری است.

براساس گزارش سایت پلیس، این مقام ارشد انتظامی اضافه نمود: 82 درصد مرگ و میر در سوانح رانندگی ناشی از چهار عامل اصلی تصادفات یعنی سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی، عدم توجه به جلو ناشی از استفاده از تلفن همراه پشت فرمان و سبقت غیرمجاز است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: 62 درصد فوتی ها در کشور مربوط به 30 کیلومتری شهر ها چه در مبدا و چه در مقصد می گردد که در این رابطه با کوتاهی هایی از سوی وزارت راه و شهرداری ها روبه رو هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 973

به "شماره گذاری آزمایشی خودرو ها به وسیله اینترنت از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره گذاری آزمایشی خودرو ها به وسیله اینترنت از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید