سومین کتاب از مجموعه نوقلمان در گرگان رونمایی شد

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در گلستان، آیین رونمایی از مجموعه اشعار اعضای مراکز کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان گلستان با عنوان نوقلمان همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی با حضور مدیرکل کانون استان و جمعی از کارکنان و اعضا عصر شنبه 29 آبان ماه به میزبانی مرکز شماره دو کانون گرگان برگزار گردید.

سومین کتاب از مجموعه نوقلمان در گرگان رونمایی شد

در ابتدای آیین رونمایی محبوبه رجب نسب مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان گلستان ضمن تبریک هفته کتاب و قدردانی از گردآورندگان این اشعار، گفت: این کتاب می تواند شروعی باشد برای کسانی که علاقه به شاعری و نویسندگی دارند.

رجب نسب در ادامه ابراز امیدواری کرد که اعضا بتوانند در آینده کتابی را به صورت انفرادی و نام خودشان به چاپ برسانند و با خلاقیت و ابتکار عمل در نوشتن؛ اثر منحصر به فردی خلق نمایند.

وی اضافه کرد: رسیدن به مرحله فراوری اثر و چاپ کتاب در کانون، نشان از پویایی فکر، رشد فرآیندی اعضا در انجمن های ادبی کانون و کوشش مستمر مربیان کانون است.

در ادامه برنامه، انسیه موسویان مدیر آفرینش های ادبی و هنری کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان کشور نیز در پیامی، ضمن تبریک هفته کتاب گفت: چاپ و انتشار آثار اقدامی بسیار شایسته است، چراکه آثار مستند سازی و ماندگار و تبدیل به منابع مطالعاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: چاپ و انتشار اثر برترین هدیه ای است که می توان به نویسنده یا شاعر داد، چراکه باعث انگیزه وی خواهد شد و او را به فراوری آثار بهتر و بیشتر ترغیب خواهد نمود.

در ادامه برنامه، معصومه شهریاری مسئول انجمن شاعران نوجوان نیز گزارشی از عملکرد این انجمن و برگزاری آن در دوران کرونا پرداخت.

بعلاوه محمد فرازجو شاعر و غزل سرای گلستانی نیز به عنوان مهمان افتخاری در این آیین حضور داشت و در سخنانی کوتاه اعضای کانون را با نکاتی از شعر آشنا کرد.

وی با ذکر خاطره ای از دوران نوجوانی و کسب اولین موفقیت خود در عرصه شعر، گفت: در دوران کاری خود با بچه های زیادی سر و کار داشتم و آموزش می دادم، اما بچه ها و نوجوانانی که عضو کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان هستند، همواره بسیار مستعد و علاقه مند نشان داده اند.

شاعر کتاب یک پرنده در هوای دلنشین متن، کنجکاوی و پرسش گری را زنده ماندن هنر دانست و بیان نمود: ما باید در زندگی خود دائما در حال تجربه های نو باشیم.

وی با اشاره به شعر داروگ نیما یوشیج، گفت: به عنوان مثال داروگ نام قورباغه ای است که مردم منطقه ها شمالی ایران، نام آن را می شناسند، اما نیما یوشیج با نگاهی متفاوت به آن، شعری را می سراید که ماندگار می گردد.

فرازجو در سرانجام به کاربردهای زبان اشاره نمود و از کاربردهای ارتباطی و ادبی زبان در ایجاد زیبایی برای بچه ها گفت.

شعرخوانی اعضای مراکز فرهنگی هنری استان، نمایش نامه خوانی اعضای مرکز شماره دو کانون گرگان و تقدیر از پدیدآورندگان کتاب نوقلمان 3، سرانجام بخش این آیین بود.

یادآوری می گردد، کتاب نوقلمان 3 شامل 26 اثر شعر و 15 اثر داستان از 37 نفر از اعضای انجمن شاعران و نویسندگان نوجوان کانون پرورش فکری استان گلستان است که در سال 99 در جلسات انجمن حضور فعال داشتند و آثار آنها باحضور مهمانان ویژه نقد و آنالیز شده بود که به همت آفرینش های ادبی استان گردآوری و تدوین شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2058

به "سومین کتاب از مجموعه نوقلمان در گرگان رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین کتاب از مجموعه نوقلمان در گرگان رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید