سازمان حمایت افزایش 20 درصدی قیمت لوازم خانگی را مجاز می داند

به گزارش مجله کارنیکان، مدرسی خیابانی گفت: سازمان حمایت با بررسی های لازم افزایش 20 درصدی قیمت را برای لوازم خانگی مجاز دانسته لذا تولید کنندگان بیش از این رقم نمی توانند قیمت تولیدات خود را افزایش دهند.

سازمان حمایت افزایش 20 درصدی قیمت لوازم خانگی را مجاز می داند

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری مجله کارنیکان، حسین مدرس خیابانی امروز در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در جمع مجله کارنیکان با اشاره به دستور رئیس جمهور در رابطه با ساماندهی بازار لوازم خانگی گفت: در حال حاضر ترکیب لوازم خانگی در کشور با قبل بسیار متفاوت است و بخش عمده ای از لوازم خانگی موجود در بازار از محل تولیدات داخلی تامین می شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: به غیر از کولر گازی که اخیرا سرمایه گذاری خوبی در یکی از واحدها برای تولید داخلی آن اجرا شده است، ظرفیت تولید تمام واحدهای تولیدی لوازم خانگی تقریبا بیش از دو یا سه برابر است.

وی افزود: بنابراین اگر روی تامین مواد اولیه و رفع مسائل و مسائل تولید کنندگان تمرکز شود به راحتی می توان بازار لوازم خانگی را تامین کرد و شکاف خروج کالاهای خارجی از بازار را پر کرد.

مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه واردات لوازم خانگی ممنوع است، بیان داشت: در سال جهش تولید، برنامه وزارت صمت در خصوص تولید لوازم خانگی بر این اساس پایدار است که علاوه بر اینکه تولید لوازم خانگی به اندازه سال گذشته باشد بلکه با برنامه ریزی برای افزایش تولید بتوان نیازهای مردم را تامین کرد.

وی درباره بخش عرضه لوازم خانگی گفت: در راستای جلوگیری از احتکار و انبار تولیدات لوازم خانگی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و دستگاه های نظارت نظارت و کنترل بیشتر در بازار را در برنامه قرار داده اند تا فروشندگان و عرضه کنندگان به امید به انتظارات تورمی کالای موجود در این بخش را احتکار و انبار نکنند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: سازمان حمایت با بررسی های لازم افزایش 20 درصدی قیمت را برای لوازم خانگی مجاز دانسته لذا تولید کنندگان بیش از این رقم نمی توانند قیمت تولیدات خود را افزایش دهند.

4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 980

به "سازمان حمایت افزایش 20 درصدی قیمت لوازم خانگی را مجاز می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان حمایت افزایش 20 درصدی قیمت لوازم خانگی را مجاز می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید