رفیعی: کمیته شرایط نقش مهمی در ایجاد نظم در فوتبال کشور دارد

به گزارش مجله کارنیکان، تهران (پانا) - مشاور عالی حقوقی فدراسیون معتقد است فرایند فعالیت کمیته شرایط بازیکنان در چند سال اخیر نشان دهنده اهتمام جدی اعضای این کمیته به صدور رأی بر اساس مقررات داخلی و بین المللی فوتبال است.

رفیعی: کمیته شرایط نقش مهمی در ایجاد نظم در فوتبال کشور دارد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، غلامرضا رفیعی در ارتباط با ارزیابی وی از فعالیتهای کمیته شرایط بازیکنان فدراسیون گفت: مطالعه آراء صادره از کمیته شرایط، مبین افزایش دقت روزافزون آن کمیته در رسیدگی به دعاوی و اختلافات قراردادی حوزه فوتبال و صدور آراء است. لازم می دانم از تلاشهای اعضای این کمیته تقدیر کنم.

مشاور عالی حقوقی فدراسیون فوتبال اضافه نمود: علاوه بر جمشید نورشرق به عنوان حقوقدانی باتجربه و عضو هیأت علمی دانشگاه که رییس کمیته شرایط بازیکنان است، سایر اعضای این کمیته عرفان شمس، نیما خسروی یونس دانش پژوه، مهدی عزیزی و منیرالسادات جلالی نیز همگی با تحصیلات عالی حقوقی و تجربه فراوانی که در طی خدمت در این کمیته کسب کرده اند، یاری شایانی به حل و فصل موضوعات و پرونده های ارجاعی کرده اند.

وی اضافه نمود: نقش مهم کمیته شرایط بازیکنان برابر اساسنامه و مقررات حاکم، در زمینه حل و فصل اختلافات اقتصادی بین بازیکنان، مربیان و باشگاه ها از یک سو و دعاوی ناظر بر نقل و انتقال امتیازات تیم ها از سوی دیگر غیر قابل انکار است. به علاوه، نظارت این کمیته بر امور واسطه های جابجایی نیز باعث استقرار نظم و انضباط چشمگیری بر فعالیت این بخش از دست اندرکاران فوتبال کشور شده است.

مشاور عالی حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: البته هیچکس منکر اختلاف آراء و نظرات حقوقی نیست. ممکن است ایرادات یا انتقاداتی در خصوص برخی از پرونده ها وجود داشته باشد. اما بخاطر داشته باشیم که معمولا در هر دعوا یکی از اصحاب دعوا به علت محکومیت یافتن انتقاداتی را مطرح کند. اساسا فلسفه پیش بینی مراجع عالی نظیر کمیته استیناف و یا دیوان بین المللی داوری ورزش این است که آراء بدوی مورد بازبینی قرار گرفته و اشخاص بتوانند با تجدیدنظرخواهی از آراء صادره، نزد مرجع بالاتر دادخواهی کنند که در این فرآیند، قطعاً احتمال نقض برخی از آراء مراجع بدوی نیز وجود دارد.

دکتر رفیعی اضافه نمود: امیدواریم با توجه به لزوم تحول در مقررات داخلی حاکم در عرصه فوتبال، در انطباق با مقررات بین المللی، شاهد رشد و ارتقاء هرچه بیشتر اتقان آراء و تصمیمات این کمیته به عنوان مرجع ملی رسیدگی به دعاوی قراردادی فوتبال باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2047

به "رفیعی: کمیته شرایط نقش مهمی در ایجاد نظم در فوتبال کشور دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفیعی: کمیته شرایط نقش مهمی در ایجاد نظم در فوتبال کشور دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید